امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

طوفان ذهنی 1

هیئت مدیره عضویت: بهمن ۹۵ پست ها: ۱۶
۱۳۹۴/۰۳/۱۴
downvote0 | 3upvote
لینک مستقیم

Brainstorming ( طوفان ذهنی )

یک روش و تکنیک بسیار خلاقانه و مفید برای ایجاد ایده یابی برای رشد کسب و کار فردی و اجتماعی است که شما می توانید در آن به صورت تعاملی با دوستان و هموطنان خود ایده هایتان را به اشتراک بگذارید.این طرح در سال 1958 توسط الکس فینکی آزبورن مطرح شده است و از استقبال بسیار خوبی در جهان روبرو شده است. گرچه در عصر جدید پنج روش دیگر هم در جهان مطرح شده است اما هر پنج روش از این روش اقتباس شده اند.

طوفان فکری،طوفان ذهنی،خلاقیت

ماهیت شرکت در این طرح کلوپ:
1. برای تعامل گروهی در روزهای فرد سوالاتی مطرح می شود که چالش بزرگ زندگی مردم جامعه است.
2.انتقاد، قضاوت و تحلیل از ایده های دیگران به طور کامل ممنوع است.
3.ایده های مطرح شده ممکن است غیرمعمول، غیرمنطقی یا بسیار تمسخر آمیز و خنده دار باشند، هیچ مشکلی ندارد، قطعا همین ایده های دور از ذهن می تواند به جمع بندی ایده های افراد کمک کند و هیچکسی نباید در مقام قضاوت و تحلیل ایده ها بر آید ( مطرح کردن ایده ها آزاد و نامحدود است).
4.هر قدر تعداد ایده ها بیشتر باشد ایده های زیادتری را می توان با هم ترکیب کرد و ایده های جدیدتری ساخت.
5.با ترکیب ایده های دوستان می توان ایده های جدیدتری به وجود آورد که ایده های دیگران را پخته تر و قابل اجرا برای خود کرد.

اهداف پرداخت به این طرح بزرگ در کلوپ سایت:
1.تقویت کار گروهی و تعامل اعضای سایت
2.کمک به کسب و کار اعضای سایت بر اساس یافتن ایده های جدید
3.یافتن ایده های جدید با ترکیب ایده های سایر اعضاء
4.توانمندی نیروی تخیل ذهنی
5.انتخاب بهترین راه حل
6.ایده گرفتن از سایر ایده ها
7.افزایش انگیزه و عملکرد جمعی
8.به دست آوردن ایده های بزرگ
9.افزایش ابتکار و خلاقیت ذهنی افراد

ایده یابی کسب و کار

سوالات متداول دوستان:
1.آیا با مطرح کردن ایده های خودمان برای عموم، مردم ایده های ما دزدیده نمی شود؟
پاسخ: اگر در فکر دزدیده شدن ایده ها هستید در این سایت به اشتباه ثبت نام کرده اید زیرا تمرکز سایت بر روی فراوانی همه چیز است. ایده ها تا مرز بینهایت ادامه دارند و به تعداد ستارگان آسمان ایده برای هر شخص وجود دارد که می تواند با پرداختن به آنها به جامعه کمک کند.

تاپیک بازی فراوانی

2.با شرکت در این طرح چگونه می توانم به مردم کشورم کمک کنم؟
پاسخ: علاوه بر افزایش خلاقیت فردی تان در زندگی و تقویت مغز خودتان و استفاده از ایده های همه دوستان، شما می توانید با ایده پردازی های خود به افرادی که تازه وارد سایت می شوند کمک کنید تا ایده های جدیدی برای رشد کسب و کارشان انتخاب کنند. از آنجا که هر کمکی به دیگران کنید کمک های بیشتری به سمت شما می آیند، در این امر هم چنین چیزی را مشاهده خواهید کرد و ایده های سایر دوستان به کمک شما می آید.

3.اگر کسی از ایده های من استفاده کرد و ایده های خودش را ننوشت چه؟
پاسخ: باز هم فراوانی ایده ها را یادآور می شویم و اصلا دلیلی بر نگرانی این موضوع وجود ندارد که بخواهید ناراحت باشید که از اندیشه های شما سوء استفاده شده است. باید این را بگوئیم که هر قدر ایده های بیشتر باشد همه به صورت نامحدود می توانند از ایده ها استفاده نمایند. بنابراین کسی که می خواهد موفق بشود قطعا در این طرح شرکت خواهد کرد و اگر کسی در این طرح شرکت نکند به طور یقین از موفقیت شخصی خودش عقب خواهد ماند. شما به رشد کسب و کار خودتان متمرکز بشوید و به دیگران کاری نداشته باشید.

4.آیا سایت های دیگر هم می توانند ایده های ما را مطالعه کنند؟
بله. این سایت مردمی است نه اینکه متعلق به شخص خاصی باشد. ما نگران ایده ربایی از سایر سایت های دیگر نیستیم بلکه خوشحال می شویم سایر سایت ها با ما تعامل داشته باشند. کمک به همه سایت ها جهت رشد آنها هدف ماست و همین هدف وجه تمایز این سایت به عنوان سایت مرجع است که هیچگونه اندیشه رقابتی با سایت های دیگر ندارد. اجازه بدهید همه از طرح ها و ایده های مثبت و خیرخواهانه تان بهره ببرند.

موضوع اول : چگونه در وضعیت شغل فعلی ام کسب و کارم را رشد بدهم و درآمد 2 برابر را تجربه کنم؟
تاریخ ایده پردازی: 17 / 3 / 1394
روز : یکشنبه
مهلت ایده پردازی: ساعت 22:30 الی 23

با تشکر

مهدی عابدینی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۳۴
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
illegal0 downvote0 | 2upvote
لینک مستقیم

به نظرم در شغل کنونی ام نمیتوانم بیشتر از این رشد کنم. از شغل کنونی استعفا بدهم و برم دنبال کاری که از ان لذت میبرم. به قول مربی عزیزم کاری که از اون لذت می بری اون کار رسالت تو در این جهانه. انسان هر وقت از کارش لذت ببره بطبع چون داره با عشق کار میکنه در امدش هم چندین برابر میشه.

نقل قول 
ش ف عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۵۶
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
اگه روزی یک ساعت بیشتر سرکار بمونم حدود250 تومن به حقوقم اضافه میشه
نقل قول 
میلاد پاکار عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۵۰
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اگه بتونم، با تمام مدیران شرکت ها یک جلسه برگزار کنم، قطعا درآمد بسیار بالایی خواهم داشت

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
ماهی دوبار برم ماموریت حدود 109تومن
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اگه بتونم یک کتاب در مورد مباحثی که در ذهن دارم بنویسم، مطمئنا در آمدم افزایش خواهد یافت

نقل قول 
بهداد ساجدی حسینی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۴۸
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

ایده های غیرمعمول و غیرمنطقی  را مکتوب کنید، ایده هایی که کسی انجام نداده باشه

به مدیر شرکتم میگم : فروش شرکت را سه برابر میکنم منو مدیر بخش خودم کنه و حقوقم را 2 برابر کنه

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

من می تونم، یک کلاس آموزشی در اعماق دریا برگزار کنم برای اولین بار د دنیا

نقل قول 
فرشته عسکری راد عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۲۴۹
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

من هم تقریبا با نظر آقای عابدینی موافقم، تو شغل فعلیم امکان پیشرفت مالی وجود نداره، اما میتونم همینجا هم تا میتونم تجربه کسب کنم تا توی کسب و کار خودم ازش استفاده کنم. البته برای داشتن کسب و کار خودم هم اقدام کردم.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
illegal0 downvote0 | 1upvote
لینک مستقیم

در شغل خودم باقی می مانم و در مدت 30 روز یک کتاب می نویسم به ارزش 1 میلیون تومان

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
اخر هفته ها توریستای خارجیو میچرخونم در سهر و بابت هر روزش 100دلار میگیرم که میشه 800 دلار در ماه
نقل قول 
فاطمه سامنی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۱۶۷
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اینکه پروژه های به دست بگیرم که میلیاردی نقدی ازمن خرید کنند و منم باهاشون جلسه حضوری داشته باشم.

نقل قول 
faeghe jalilzadeh عضویت: ارديبهشت ۹۴ پست ها : ۷
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
یک فروشگاه سایز بزرگ که تمامی لباس رو و زیر زنانه و مردانه سایز بزرگ داشته باشم چون سایز بزرگ همیشه برای همه مشکل میباشد حتی سایز بزرگ کفش نایاب است برای خانم ها کفش سایز بزرگ داشته باشم تمامی مانکن های فروشگاه بزرگ باشه جای پرو بزرگ و راحت فروشنده ها سایز بالای 48باشن من مطمئن هستم فروشم چند صد برابر میشه
نقل قول 
هدی بختیاری عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۳۴
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
سلااام مثلا این که خریدن محصولات خارج از حیطه کاری فعلی خودمون و برگزاری شو اون محصولات در محل کار و جمع کردن مشتری و فروش بسیار عاااالی و دریافت سفارش بسیار بالا
نقل قول 
رسول زلفی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۱۶
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

میخوام باتری گوشی تولید کنم که هنگام راه رفتن از انرژی ماهیچه بشه شارژ شد

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

500 بازاریاب استخدام میکنم که دیتابیسی لیست مشتریان بالقوه ام را تا تعداد 10 میلیون برسانم

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اختراع یک زبان برنامه نویسی جدید تحت وب که با اموزش ان هم کسب درامد کنم و هم به خلق خدمت

نقل قول 
عباس صابری عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۶۹۰
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

با سلام. هر آنچه در ذهن به وجود آید در دنیای واقعی هم پدیدار خواهد شد.

اگر ابتدا ما از نظر ذهنی و قانون جذب درآمد دو برابر فعلی را تجسم کنیم و برایش جملات تاکیدی بگوییم به مرور در دنیای خارج ایده هایی به ما الهام خواهد شد که این روند را به وجود خواهد  آورد.

این را که عرض میکنم خودم تجربه کرده ام. 

باید به ایده ها توجه کرد و آنها را حلاجی کرد و ایده هایی که کارآمد هستند را به کار بست.

تبلیغات رکن مهمی است. مخصوصا تبلیغات دهان به دهان.

بالا بردن مهارت در شغل  و کسب اطلاعات به روز و جدید و در واقع پیش رفتن با تکنولوژی و نیازهای مردم قطعا باعث جذب مشتری و پول بیشتری خواهد شد.

اگر به روز نباشیم مشتری به سراغ ما نخواهد آمد و اثر سوئی برای کسب  و کار خواهد داشت.

مورد دیگری که به ذهنم میرسد توسعه کار و استخدام افرادی برای انجام کارهایی است که از عهده آنها بر نمی آییم. کار کردن یک نفر(خودمان)  x تومان درآمد برای ما دارد و استخدام یک نفر دیگر x*2-حقوق کارمند استخدام شده. 

پیروز باشید. 

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
مثلا این که در محیط کارم به صورت آن لاین با افراد خارجی ارتباط برقرار کنم و بتونم بفروشم و یا طرح دوستی جهت بازاریابی در خارج از کشور ایجاد کنم
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

من میتونم  یک دوره آموزشی رو برای اولین بار در دنیا طراحی کنم، و فقط و فقط به شرکتهای خاص ارائه کنم به مبلغ 2 میلیون

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اینکه محصولات شرکت تو برای صادارت به چین و اروپا بفروشم و هم فروش شرکت چندین برابر میشه و پورسانت من بالاتر میره.

نقل قول 
اعظم معراج عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۵۱
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
سلام ...من در شغل کنونیم که درس خواندن است باید بتوانم طریقه درست مطالعه کردن برای ازمون وکالت و اینکه منابع چند درس رو باهم ترکیب و یک جزوه جامع بسازم که هر شخصی با یک دور خواندن و بدون کلاسهای اموزشی ودر هر جای ایران بتواند قبول شود
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

از شغل فعلیم تا میتونم تجربه های واقعی کسب می کنم و یه شیوه نوین مدیریت ارائه میدم و هم کتاب می نویسم هم مشاوره میدم هم سمینار برگزار می کنم. تصمیم دارم یه گروه تحقیق و توسعه هم تشکیل بدم واسه شرکت هایی که کارمندهاشون درست کار نمی کنن و دست به رفتارهای مخرب می زنن. واسه هر پروژه 30 میلیون تومان قرارداد می بندم.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
illegal0 downvote0 | 3upvote
لینک مستقیم

در روز اول مبلغ برخی از محصولاتم را 5 برابر می کنم که اصلا کسی آن را نخره و از دسترس خارج بشه

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
illegal0 downvote0 | 3upvote
لینک مستقیم

بزرگترین سایت انلاین خرید و فروش تجهیزات تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در ایران

نقل قول 
میترا شاهسونی عضویت: خرداد ۹۴ پست ها : ۱۶
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
میخام کفش پرنده تولید کنم، ک هم از ترافیک جلوگیری بشه و هم مشکل جای پارک نباشه
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
به مدیرم میگم در ازای هر طلب لاوصول سالهای قبل که بتونم وصول کنم و براتون خدمت اضافه کنم پورسانت عالی و تشویقی بالا به نسبت اون طلب زنده شده میگیرم
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اینکه تبلیغات بیلورد توی بهترین مسیر تهران داشته باشیم که جلوی دید تمام افرادهستش.

نقل قول 
بهاره کریمخانی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۴۵
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

1- حتی اگر برای کس دیگری کار می کنید، آن شغل را مال خودتان بدانید. آن کار متعلق به شماست.

2- اطلاعات و دانشتان را در زمینه کاری خودتان تکمیل و به روز کنید. و همواره از تازه های مربوط به شغلتان اطلاع پیدا کنید، به این ترتیب بیشتر از دیگران حرفی برای گفتن دارید. تا می توانید برای بهبود شغلتان آموزش ببینید تا بتوانید خدمات و راهکارهای بهتری ارائه کنید.

3- نیازهای مشتری و جامعه را دریابید و بیشتر روی مرتفع کردن انها متمرکز شوید. شغل هرچه در جهت رفع نیازهای بیشتری از مردم باشد بازدهی بیشتری دارد.

4- با مشتری دوست باشید و صداقت به خرج دهید، پشتیبانی فعال داشته باشید، به این ترتیب اعتماد مشتریان بیشتری را جلب می کنید.

5- خودتان به خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید ایمان داشته باشید و هدفتان خدمت واقعی و ارائه ارزش به دیگران باشد، نه صرفا فروختن و پول گرفتن (چون این حس به طرف مقابل القا می شود)

6- برای تبلیغات کارتان حتما از اینترنت استفاده کنید چون بازدید کننده سراسری دارد، برای خودتان یک سایت تخصصی داسته باشید به این ترتیب افراد بیشتری شما را می بینند.

7- از تجربیات افرادی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند و به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرده اند استفاده کنید.

8- به همکاران خود همواره احترام بگذارید

9- نیروی کار پاره وقت را فراموش نکنید. اغلب در طول هفته چند ساعت آزاد برای هر کس یافت می شود که به انجام شغل پاره وقتی که در آن مهارت دارد بپردازد. مثل تدریس، ترجمه هنرهای دستی و سایر موارد.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک روش تعمیری ابداع میکنم منحصر به خودم که هزینه ها پایین بیاید و سرعت بالا.

اون را نزد خودم نگه میدارم و ثبت میکنم و ازش پول در می آورم.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

در حالی که میتونم تو شغل فعلیم باقی بمونم ماده ای میسازم که غذا رو در بدن انسان تبدیل به پول کنه.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک ربات به جای خودم سر کار قرار می دهم تا کارهای منو انجام بده  به به حرفه ی جدیدم بپردازم

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
من میرم کشورهای اروپایی و از طریق نت بازاریابی میکنم برای صادرات فرش و صنایع دستی ایرانی لواشک ملس هم صادر میکنم تا ذاعقشون عوض شه کم کم
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک فروشگاهی رو راه اندازی میکنم و کلی تبلیغ در سطح شهر انجام میدم، ولی به مدت یک ماه هیچ فروشی انجام نمیدم و همینطوری فقط فروشگاه رو باز میزارم

نقل قول 
محمدجابر خاموشی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۳۰
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
در شغل فعلی منطق حکم میکنه فعلا بمانم و ایده توسعه کار در خارج از شغل کارمندی رو کم کم به جلو ببرم و با شروع ایده ساخت mdf وکاغذ و مقوا و بلوک ساختمانی با تفاله میوه ها استارت کار رو میزنم.
نقل قول 
رسول زلفی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۱۶
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

میخوام عینک هوشمند تولید کنم

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک دستگاه ایده ساز برای درآمد بیشتر و کسب پول می سازم تا بتونم ازش استفاده کنم

نقل قول 
عاطفه صفری عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۱
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

من دلم میخواد بتونم انرژیهای بدن ,مثل گرمای دست و حرکت چشم رو در جهت شارژ موبایل و تبلت و ... مورد استفاده قرار بدم.wink

نقل قول 
محمد رستم نژادی عضویت: ارديبهشت ۹۴ پست ها : ۱۵
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

وقتی کسی وارد مغازم شد پس از خرید مجبورش کنم دوباره همون محصولات رو همون موقعه دوباره ازم بخره 

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک دستگاهی اختراع میکنم که در پرواز های طولانی بین قاره ای همه هواپیماها مسافراش بتونن اینترنت پر سرعت داشته باشن و در حین پرواز لذت ببرن

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
یه هتل لوکس تو گیلان میسازم
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

تراشه سخنگوئی می سازم تمام اطلاعات بورس و طلا را هر لحظه برام پیش بینی کنه

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک پوستر چاپ می کنم و روی اون می نویسم

لطفا از ما خرید نکنین

نقل قول 
عاطفه رفیعی عضویت: فروردين ۹۴ پست ها : ۴
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
ماشین پرنده داشته باشم خیلی میشه ازش درامد کسب کنم1
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
یکی از نقاط ضعفمون که مدیریت زمان هست رو مدیریت کنیم به خصوص خودم و برنامه ریزی جهت فعالیت هایی پولساز دیگه در کنار شغل فعلی مون به عنوان یه شغل دوم و پاره وقت که با توجه به استعداد و توانایی هامون می سنجیم
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک محاسبه گر هوشمند طرح ریزی میکنم که زمان را تبدیل به پول کنه

نقل قول 
faeghe jalilzadeh عضویت: ارديبهشت ۹۴ پست ها : ۷
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم
نمک دریاچه ارومیه به کل دنیا صادر میکنم
نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یک ماشین پرنده برای رهایی از ترافیک درست  میکردم.

ماشینی که تو ترافیک بتونه پرواز منه و مسیرها را سریع طی کنه..

نخند آقا ایده هست  دیگه laugh

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

یه تراشه الکترونیکی طراحی می کنم که توی دستگاه های سردوز خیاطی نصب بشه و خورده های پارچه رو تبدیل به پول کنه.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

اینکه بعضی ازمحصولات ما توی بازار خیلی اشباع شده و به طوریکه تمام رقبای ما همین جنس رو باکمترین قیمت به بازار عرضه میکنند روی محصول خدمتی ارائه کنم که برای نصبش خودشون بتون انجام بدن و دیگه نیازی به گروه اجرای ما نباشه.

نقل قول 
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
لینک مستقیم

تعدادی امواج مغزی می سازم و در زیر لایه آهنگ های شاد به مردم عرضه میکنم، در این امواج، به مردم این رو تلقین میکنم که از من خرید کنن 

نقل قول 

برای پاسخ به تاپیک، ابتدا باید وارد سیستم شوید

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید