امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

چرا قانون جذب راز برای من جواب نمی‌دهد

print send-to-friend
چرا قانون جذب راز برای من جواب نمی‌دهد
کد مقاله : ۸۵
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
بازدید: ۳۰۹۵
تعداد نظرات: ۳
   (۱ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

چرا قانون جذب راز برای من جواب نمی‌دهد؟


یکی از مراجعه‌کنندگان من بسیار ناراحت بود. او باخشم زیاد می‌گفت: «همه‌اش دروغ است! همه قصه‌هایی که درباره راز می گویند دروغ است. کی گفته آگه شب‌ها به دوچرخه زل بزنیم، خیلی زود یک دوچرخه هدیه می‌گیریم؟ واقعاً شما این مطالب خرافی را باور می‌کنید؟» به او گفتم: «متشکرم. چه سؤال خوبی! بله من به راز و قانون جذب معتقدم، ولی برای اینکه قانون جذب کار کند، نکته مهمی وجود دارد: نکته‌ای که گویا آن را فراموش کرده‌ایم. در فیلم «راز» پسربچه‌ای به‌عکس دوچرخه نگاه می‌کند و از پدربزرگش دوچرخه هدیه می‌گیرد. درواقع، او یک بچه بود و احتمالاً نمی‌توانست کاری غیر از تماشای عکس دوچرخه و باذوق و شوق صحبت کردن درباره آن انجام دهد. البته من این‌طور حدس می‌زنم؛ چون پسر خودم را دیده‌ام که وقتی چیزی می‌خواهد چطور رفتار می‌کند! او تمام شبانه‌روز به‌عکس و آگهی چیزی که دوست دارد، زل میزند؛ بعد مرتب درباره آن صحبت می‌کند و مزایای فوق‌العاده آن را به رخ ما می‌کشد. ما هم به‌خوبی می‌فهمیم که قرار است برای تولد او چه کادویی بخریم تا او را خوشحال کنیم! دقیقاً مثل فیلم راز که در آن پسربچه‌ای به ما نشان داده شد. آن پسربچه هم هر کاری که می‌توانست برای دستیابی به دوچرخه‌اش انجام داد: یعنی عکس را نگاه کرد و اشتیاق خود را به خانواده‌اش نشان داد؛ اما شما دیگر بچه نیستید. چند سال دارید؟»


ـ 28 سال.
ـ ما در هجده‌سالگی از مرحله بچگی خارج می‌شویم و به مرحله بزرگ‌سالی قدم می‌گذاریم. در این سن، ازنظر قانونی اجازه داریم که رانندگی کنیم، معامله انجام بدهیم و مشغول به کار شویم. آدم‌بزرگ بودن خیلی خوب است؛ چون آزادی‌های زیادی به ما می‌دهد و در مقابل مسئولیت‌هایی بر عهده ما قرار می‌گیرد؛ برای مثال، اگر ما دوست داشته باشیم که یک دوچرخه یا حتی یک اتومبیل داشته باشیم، تنها نگاه کردن به عکس‌ها کافی نیست. لازم است که اقداماتی انجام دهیم.


ـ مثلاً چه اقداماتی؟
ـ ممنونم که به حرفه‌ای من توجه می‌کنید؛ برای مثال، باید اول ببینیم که قیمت دوچرخه یا اتومبیلی درخواستیمان چقدر است. بعد فکر کنیم که چگونه می‌توانیم پول خرید دوچرخه یا اتومبیل را به دست بیاوریم. شاید لازم باشد که از هزینه‌های دیگرمان کم کنیم و پولمان را پس‌انداز کنیم تا کمکم بتوانیم دوچرخه یا اتومبیل دلخواه خود را بخریم. شاید هم باید به نحوی درآمدمان را بالا ببریم. وقتی این اقدامات را انجام می‌دهیم، به طرزی شگفت‌آور، درآمدهای جدید از راه خواهند رسید یا تخفیف ویژه و تسهیلات شگفت‌انگیزی برای خرید دوچرخه یا اتومبیل دلخواهمان دریافت می‌کنیم. ما زودتر ازآنچه انتظار داریم و عقل و منطق محاسبه می‌کند، به خواسته خود می‌رسیم. شاید هم در قرعه‌کشی برنده شویم؛ اما فراموش نکنید که برای برنده شدن در قرعه‌کشی باید ابتدا در قرعه‌کشی شرکت کنید. شما فقط با نگاه کردن به‌عکس دوچرخه یا اتومبیل که برنده مسابقه نمی‌شوید! البته احتمال دارد که فردی دوچرخه یا اتومبیل را به شما هدیه دهد. درست است که هدیه گرفتن دوچرخه هم یکی از راه‌های به دست آوردن آن است؛ ولی انسان بزرگ‌سال می‌تواند از روش‌های مختلف دیگری نیز دوچرخه دلخواه خود را به دست بیاورد.

 

قانون جذب،فیلم راز،راز،کسب و کار،کارآفرینی،ثروت،پول،استارت آپ


در فیلم راز گفته شد که رسیدن به آرزوها سه مرحله دارد:
1. درخواست
2. باور
3. دریافت


در مرحله درخواست، باید به‌دقت معلوم کنید که چه می‌خواهید.
در مرحله باور، باید به‌وضوح خواسته خود را تجسم کنید.
در مرحله دریافت، هم باید پیشاپیش برای دریافت خواسته خود شاکر و شادباشید.
بله این مراحل در فیلم «راز» بیان‌شده، ولی گویا شما فراموش کرده‌اید که همواره در فیلم
گفته می‌شد: «وقتی فرصتی از راه رسید، معطل نکن و سریع اقدام کن»!
در همان برنامه هم فرمان می‌داد:
« !ACT اقدام کن»!
بله! این مطلبی است که گویا شما آن را فراموش کرده‌اید: «اقدام کردن»!
وقتی‌که ذهن شما با گذراندن مراحل درخواست، باور و دریافت (احساس سپاسگزاری پیش از دریافت) آماده شد، آنگاه ابروباد و مه و خورشید و فلک دست‌به‌دست هم می‌دهند تا شما به خواسته خود برسید؛ البته به شرطی که اقدام کنید. حرکت کنید و کاری در راستای آن انجام دهید. از قدیم گفته‌اند: «از شما حرکت از خدابرکت».

ـ پس این‌طوریه؟ من همیشه از میزان درآمدم ناراضی هستم. برای همین چکی به مبلغ دلخواهم نوشتم و آن را به دیوار خانه چسباندم. از آن موقع تابه‌حال، از صبح تا شب و گاهی اوقات از شب تا صبح، سرگرم بازی با موبایلم هستم. دنبال هیچ مصاحبه شغلی جدیدی نرفتم. برای پیدا کردن کار، آگهی‌های روزنامه را هم نگاه نکردم؛ حتی به این فکر نکردم که با مهارت‌هایم درآمد جدیدی کسب کنم. فقط و فقط داشتم بازی می‌کردم. به‌علاوه تجسمم هم چندان قوی نبود. من برای پولی که به دست نیاورده بودم، به‌هیچ‌وجه سپاسگزار و شاد نبودم، بلکه هرروز غر می‌زدم. از دست شما هم خیلی عصبانی بودم که می‌گفتید: «مسئولیت بی‌پولی تو، به عهده خودت است». اما تازه فهمیده‌ام که موضوع از چه قرار است. او با خوشحالی دفتر مرا ترک کرد و من اکنون منتظر خبرهای خوب از جانب او هستم؛ چون میدانم که از همین امروز با دیدگاه جدیدی به « راز » و « قانون جذب » نگاه می‌کند.


حالا نوبت شماست. نظر شما درباره قانون جذب چیست؟
آیا تابه‌حال از قانون جذب برای رسیدن به خواسته‌های خود استفاده کرده‌اید؟
چه نتیجه‌ای گرفته‌اید؟
آیا تجربه‌های خود را با ما سهیم می‌شوید؟

 

نویسنده و مترجم: دکتر آناهیتا چشمه علایی
منبع: Raaz-Magazine

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

1 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
سیدمحمدرضا حسینی
سیدمحمدرضا حسینی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۳۰

سلام
و با تشکر از سایت بسیار پر محتوا و خوبی که درست کرده‌اید
من مدتی است که علاوه بر سه مرحله فوق یعنی درخواست و باور و دریافت، هر اقدامی که لازم است انجام میدهم
از خرید امواج مغزی جذب ثروت گرفته تا تبلیغات اینترنتی برای شغلم...
اما هنوز به نتیجه دلخواه نرسیده‌ام!
مشکل کجاست...؟پاسخ

هیئت مدیره
هیئت مدیره پاسخ داده:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۳۰

این یک معظل بسیار بزرگ برای مردم جامعه است که مطالعات بسیار خوبی دارند و از تمام مراحل آگاه هستند و این ستودنی است
اما برخی اوقات برخی قوانین را زیاد بزرگ می کنیم و دچار سردرگمی می شویم. امید بر اینکه این مسائل برطرف بشود که همه مردم کشور به نتایج دلخواه شان را بگیرندپاسخ

فائزه حقیقتی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۷

درود...عالیهپاسخ

پارسا تویسرکانی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۰۸

متشکرمپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید