امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

یکپارچگی وجود چیست

print send-to-friend
یکپارچگی وجود چیست
کد مقاله : ۷۴
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
بازدید: ۱۵۲۶
تعداد نظرات: ۵
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

یکپارچگی وجود چیست؟

 

به راستی یکپارچگی چه ارتباطی با قانون جذب دارد؟

در این مقاله یکپارچگی وجود از نظر ذهنی و روانی مورد بررسی قرار می گیرد و جنبه های اسلامی یا عرفانی و یا ... مورد نظر نمی باشد. ضمنا مطالب بیان شده صرفا جمع و حاصل مطالعات وتجربیات شخصی و فهم بنده از قانون جذب می باشد و به هیچ وجه قطعیت ندارد. همانطور که همه ما می دانیم نیروی جذب یکی از بهترین نعمتهایی است  که به انسانها داده شده است. این نیرو به طور خودآگاه و ناخودآگاه در طول شبانه روز و ساعات زندگی در حال انجام وظیفه می باشد. با کمی دقت بر روی روند فکری خود و اتفاقات حاصل از این افکار براحتی می شود وجود این نیرو را اثبات کرد. همه ما تجربه جذب را داریم و افراد این سایت مرجع هم به طور حتم تجربه جذب آگاهانه و برنامه ریزی شده را دارند. اما برای من جالب است که با روندی که تا کنون پیش روی ما  بوده  (باور سازی .تخیل . تجسم.جملات تاکیدی ) سطح جذب ما از حدی خاص بالاتر نمی رود و در دایره باور و ایمان محدودمان می ماند. خوب کاملا هم منطقی است. آن چیزی را که باور نداریم نمی توانیم جذب کنیم.

 

شخصا معتقدم اگر مایل هستیم با جذب آگاهانه زندگی مان را در سطح آرمانی بسازیم به جای اینکه در ابتدا دچار تکنیک های جذب بشویم، باید ابتدا زیر ساخت هایی را در وجودمان آماده کنیم و به یک نوع هماهنگی وجودی برسیم تا در نهایت بتوانیم هر چیزی را که مایلیم جذب کنیم. به نظر می رسد که باید یکپارچگی و هماهنگی در سه سطح از وجودمان رخ بدهد تا اصطلاحا بگوییم وجودمان یکپارچه و هماهنگ است و زیر بنایی اصولی جهت جذب های بزرگ و خارق العاده ایجاد شده است.

  •     هماهنگی بین رفتار بیرونی و منش انسانی هر فرد
  •     هماهنگی در درون ذهن
  •     هماهنگی با مسیرهای ورودی و خروجی افکار یا همان ارتعاشات موفقیت.

هرچند که هر سه مورد به مثابه یک طیف با هم در ارتباطند اما می شود هر بخش را به طور جداگانه و با جزییات مربوط مورد بحث قرار داد.

1-هماهنگی بین رفتار بیرونی و منش انسانی هر فرد

عدم هماهنگی در منش و رفتار حادترین ناهماهنگی موجود می باشد. نشانه های آن دروغگویی و ریا و شخصیت کاملا متزلزل می باشد.  وقوع این ناهماهنگی نتیجه ناهماهنگی در درون ذهن انسانهاست در درجه ای که کاملا از کنترل فرد خارج و به صورت رفتار نمود پیدا می کند و این سطحی ترین نشانه های ناهماهنگی  می باشد. در اینجا نمی خواهیم القاء کنیم که افراد دروغگو، ریاکار نمی توانند جذب داشته باشند. مکانسیم جذب بر اساس باور تنظیم شده و چه بسا فردی که باور دارد که با دروغ و ریا می تواند به خواسته هایش برسد در جذب هم موفق باشد! اما جذب در چه سطحی و با چه کیفیتی؟

دلیل آن هم کاملا مشخص است صفات دروغ و ریا به عدم اعتماد به نفس و ایمان و باور ضعیف گره خورده اند که صفاتی با انرژی بسیار پایینی هستند. نکته اساسی در این مورد هماهنگی بین بینش فرد نسبت به یک موضوع و عملکرد رفتاری شخص در همان مورد می باشد. اگر این هماهنگی وجود نداشته باشد روند جذب دچار اختلال می شود. حال اینکه این هماهنگی بنا به شرایط در جهت خیر یا شر برنامه ریزی شده باشد . راهکارهای هماهنگی در این زمینه همان راهکارهای هماهنگی ذهنی اند که در بند بعدی بیان می شود. چون این نوع رفتار از درون به بیرون نمود پیدا می کنند راه برطرف کردن آنها هم درست کردن ریشه این رفتار می باشد.

 

2-هماهنگی در درون ذهن

بزرگترین چالش هر انسانی هماهنگی در ذهن می باشد. وقتی عملکرد نا خود آگاه ذهن با یافته های جدید خودآگاه ذهن متناقض باشد ما دچار عدم هماهنگی خواهیم شد و این بزرگترین مانع در جهت یک جذب آگاهانه و عملکردهای جدید می باشد. واژه افکار منفی را در جمع های جذب بسیار شنیده ایم. این افکار چیستند  و از کجا به ذهن مان خطور می کنند؟ در اینجا درمورد ناخودآگاه ذهن صحبت می کنیم . نیمه تاریک ذهن که الگوریتم های موجود در آن طی سال های زندگی توسط شرط های موجود در محیط بارگذاری شده اند و این الگویتم ها خارج از اختیار مان وقایعی را برایمان رقم می زنند . قطعا همه ما می دانیم که نتیجه شکست در یک جذب آگاهانه در بیشتر اوقات نتیجه شکست در همین کشمکش افکار خوب و نا خوب می باشد.

اما از کجا می دانیم که چه فکری خوب یا نا خوب هست؟

بر طبق عرف جامعه؟

یا گفته های والدین؟

 یا بر طبق تجربیات؟

اگر عمیقا به صفاتی که خداوند به انسانها داده  است نگاه کنیم و از شرایط محیط خارج شویم می بینیم که هیچ صفتی خوب یا نا خوب نیست و این کشمکش ها بر سر شرط های محیطی است . هر صفتی در مکان و زمان مناسب ، خوب و مفید است. وقتی ما در اعماق ذهن مان همه این صفات را بپذیریم و کاربرد هریک را در زمان مقتضی بپذیریم از این کشمکش ها آزاد و رها خواهیم شد و البته در اینجا بحث بر سر اصولی بودن یک باور نیست بلکه هماهنگی و هارمونی بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد. اینکه در درون ذهن دچار کشمکش نباشیم. برای این کار باید الگوریتمها را باز خوانی کنیم و الگوریتم های ذهنی جدیدی را بصورت کاملا خلاقانه جایگزین کنیم. کاملا حساب شده در جهت برنامه کلی. دبی فورد در کتاب نیمه تاریک وجود بسیار زیبا دو سر بودن صفات انسانی را توضیح می دهند.

خشم و ترس

صداقت و دروغ

قناعت و طمع

و.....

خداوند همه این این صفات را بسیار هوشمندانه در وجود ما قرار داده و وظیفه ما این است که تعادل را بین دو سر طیف هر یک از این صفات برقرار کنیم. در واقع باید با تغییر بینش مان نسبت به خوبی ها و نا خوبی های وجودمان و قبول همه آنها به عنوان یک پک کامل به عنوان من و ایجاد هماهنگی و تعادل بین این صفات راه را برای موفقیت باز کنیم. تکنیک ها و راهکارهای بسیار زیادی در ارتباط با باز نویسی ضمیر ناخود آگاه وجود دارد که هر کدام آنها می تواند موضوع یک مقاله جداگانه باشد. مهمترین این تکنیک ها جملات تاکیدی اند که در این ارتباط در همین گروه هم مقاله ای  ارائه شد .

 

یک نکته قابل تامل در ارتباط با جملات تاکیدی که نکته بسیار مهمی است  شخصی سازی جملات تاکیدی اند. هر شخص دقیقا بنا بر سطح و میزان باور پذیری خودش نیاز به جمله تاکیدی خودش دارد. تکرار جملات تاکیدی دیگران که نا هماهنگ با سطح ما باشند مثل کوبیدن آب در هاون می باشد و در بعضی حالات موجب ناهماهنگی بیشتر خواهد شد و نکته دیگری که در ایجاد این هماهنگی بین خودآگاه و نا خودآگاه بسیار مهم و حیاتی است، این است که  بدانیم مبدا و مقصد (رسالت شخصی هر فرد) کجاست؟ ترسیمی از چشم انداز کلی داشته باشیم و در همین راستا ، روش ها و تکنیک ها را انتخاب کنیم (شخصی سازی خلاقانه تکنیک ها) .

 

3. بخش سوم : هماهنگی با ارتعاشات موفقیت

ابتدا لازم است که مسیرهای و رودی و خروجی ذهن رو مورد برسی  قرار بدهیم :

به نظر می رسد که حواس مان مهمترین ورودی های ذهن در ارتباط با جهان باشند و در نهایت همین حواس مهمترین خروجی ها

اما قطعا میشود گفت که ما دقیقا آن چیزی را که میبینیم ،نمی بینیم و دقیقا آن چیزی را که لمس می کنیم ، لمس نمی کنیم! حواس مان ورودی خام را تحویل ذهن می دهند و در واقع ذهن ماست که دچار توهمی از دیدار یا شنیدار یا...می باشد. این نوع دید حاصل سال ها شرطی شدن ذهن ماست. در واقع به جای ما کسانی در وجودمان می بیندد که این شرط ها را خواسته یا نا خواسته در اعماق ذهن مان نهادینه کرده اند. آن چیزی که در واقع مورد مشاهده ماست خاطرات ذهنی ما  از یک مقوله است که در واقع  توهمی از حقیقت می باشد. ذهن بسیاری از ما توانایی سنجش اختلاف واقعیت و حقیقت را ندارد.

 

به همین منوال است که افراد مختلف در ارتباط با یک موضوع یا شی یکسان نظریات متفاوتی دارند اما در ارتباط با جذب کردن یکی از مهمترین  ابزار و راه های خروجی موجود ، تخیل است که می تواند مهمترین ابزارخروجی انسان باشد و تضمین کننده دریافت خواسته های مان. طبق قانون رزونانس همه وجود انسان دارای ارتعاش می باشد. هم جسم که مقدار کمی ارتعاش دارد و روح که بزرگترین فرستنده ارتعاش در دنیاست. چرا که از طریق افکار می تواند ارتعاشات مختلف و متنوعی را ساطع کند و ارتعاشات هماهنگ با خود را به سوی خود جذب کند. به نظر می رسد که احساس به وجود آمده از یک فکر هم می تواند نوعی  پیام دریافت از سوی کائنات به ما باشد و ما در همین لحظه درک خواهیم کرد که چه نوع دریافتی در زمینه مادی اون فکر خواهیم داشت و اما این افکار در چه حالتی و در چه زمانی و یا در چه طول موجی بهترین و هماهنگ ترین حالت را با کائنات دارند، بحث مفصلی است که خود می تواند موضوع مقالات متعددی باشد.

 

اگر تخیل  را مهمترین ابزار برای فرستادن ارتعاش آگاهانه در نظر بگیریم نکات قابل توجهی در این ارتباط می تواند وجود داشته باشد . اگر به ریشه کلمه  تخیل  نگاه دقیقی کنیم می بینیم که معنای خلق کردن را در خودش دارد. انجام تکنیک تخیل و تجسم یکی از مهمترین ارکان جذب است . اگر تخیل به معنای واقعی جنبه خلق کردن  داشته باشد و در تجسم خواسته خلاقیت کافی را به کار ببریم براحتی می توانیم از شرط های قبلی ذهن فراتر برویم و چیزهای جدیدرا  خلق و  جذب کنیم  و حتما لازمه این کار داشتن هماهنگی کامل ذهنی می باشد .که همان باور یا اطمینان هست  که در وجود شخص رخ می دهد.

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

13 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
Aa Fg:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۱/۲۱

سلام لطفا را ه های ارتباط و تماس با خودتونو بزارید لطفا واجبه و همینطور بگید چرا امواج سابلیمینال رو برداشتیدپاسخ

رضا راهداری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۸

باتشکرازاستادساجدی عزیزبسیارعالی میباشدپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۷

سلام ممنونپاسخ

عباس صابری
عباس صابری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۷

سلام و تشکر- خیلی عالی بود و استفاده کردم.
ممنونم.
پاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۷

سلام
بسیار زیباو عالی مطالب را بیان میکنید.سپاسگزارم از شما جناب ساجدی عزیزپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید