امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

هرچه زودتر به آرزوهایتان برسید

print send-to-friend
هرچه زودتر به آرزوهایتان برسید
کد مقاله : ۷۷
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
بازدید: ۱۰۷۹
تعداد نظرات: ۴
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

هرچه زودتر به آرزوهایتان برسید

 

هر یک از ما در لحظات گوناگون زندگی‌مان خواسته‌ها و آرزو‌های متفاوتی داریم. گاهی آن‌ها دور از ذهن بوده و برای ما فقط رؤیایی شیرین محسوب می‌شوند و گاهی هم دست‌یافتنی‌اند و ما سعی می‌کنیم با تلاش زیاد به آن‌ها برسیم. اغلب باوجود تمام تلاش زیاد به آن‌ها برسیم. اغلب باوجود تمام تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهیم، سال‌ها می‌گذرد و ما همچنان به خواسته خود دست نمی‌یابیم. آیا تاکنون به علت چنین اتفاقی فکر کرده‌اید؟

 اگر به طبیعت اطراف خود خوب بنگرید متوجه می‌شوید که هریک از مخلوقاتی از نظام و روند مشخصی پیروی می‌کنند و هر یک بر طبق ساختار قانون‌مدار طبیعی‌شان گام برمی‌دارند. درواقع همه مخلوقات در راستای یک جریان صحیح، یعنی جریان زندگی، حرکت می‌کنند؛ یک رودخانه مسیر طبیعی خود را طی می‌کند، یک درخت رو به آسمان رشد می‌کند، یک مورچه در مسیر مشخصی حرکت می‌کند و اگر مانعی بر سر راهش قرار گیرد، هرگز از ادامه راه منصرف نمی‌شود و تنها کمی مسیرش را تغییر می‌دهد و حاضر نیست به عقب بازگردد. درواقع تمامی موجودات بر اساس سنت پاک الهی عمل کرده و در راستای جریان روبه‌جلو و همسو با قوانین طبیعی حرکت می‌کنند. پس قانون بزرگ رسیدن به آرزوها همان حرکت در جهت قوانین هستی است.

 

 چند قانون هستی

1. قانون خلأ

 آیا می‌دانید چرا گردباد همه‌چیز را به خود جذب می‌کند؟ گردباد بر طبق قانون خلأ حرکت می‌کند. گردباد، از درون خالی است و قدرت جذب بالایی دارد. پس قانون جذب زمانی وارد عمل می‌شود که ما پیش از آن، خلأ ایجاد کرده باشیم؛ بنابراین برای دریافت هر موهبت و خواسته‌ای ابتدا باید خود را از گناهانی همچون دروغ، دورویی، وابستگی، خشم، قضاوت، تهمت و مواردی مانند این‌ها خالی کنیم. قانون خلأ، موجب به کار افتادن قانون جذب خواسته‌ها می‌شود.

 

 2. قانون جریان و حرکت

 اگر کمی توجه کنید درمی‌یابید که هیچ ذره‌ای در هستی ثابت نیست و مدام درحرکت و دگرگونی است. هوا جریان دارد، خون در بدن انسان جریان دارد. سلول‌ها مدام در حال حرکت و تغییرند؛ بنابراین ایستایی نشانه رکود و مرگ است و هرگونه رکود در چرخه دستیابی ما به خواسته‌هایمان وقفه ایجاد می‌کند. پس اگر در رسیدن به آرزویتان با وقفه‌ای طولانی مواجه شده‌اید، تردیدی نداشته باشید که بخشی از زندگی‌تان از سامان خارج شده و درواقع از چرخه حرکت صحیح انرژی‌تان به بیرون پرتاب شده‌اید. به‌طورکلی باید آگاهی و امید و مهرورزی را در زندگی‌تان جاری کنید تا نقطه سکون زندگی‌تان جریان یابد و به خواسته‌های خود برسید.

 

 3. قانون نظم

 یکی از قوانین بزرگ هستی، وجود نظم در تمامی کائنات است. هیچ آفریده‌ای بی‌نظم نیست. نظم، به معنای شفاست و بی‌نظمی دلیل بر بیماری است. هرگونه بی‌نظمی می‌تواند در ساختار روح و جسم شما بیماری و اختلال ایجاد کند و مانع رسیدن شما به خواسته‌هایتان شود؛ بنابراین یکی از راه‌های دستیابی به آرزوها، از بین بردن بی‌نظمی و ایجاد هر چه بیشتر نظم در زندگی است.

 

 4. قانون پاکی

 تمامی مخلوقات خداوند، فطرتی پاک و معصوم دارند و از هرگونه گناه و آلودگی به دورند. تا وقتی این پاکی در آن‌ها موج می‌زند، هرچه بیشتر رحمت الهی را به‌سوی خود جذب می‌کنند. بی‌تردید برای رسیدن به آرزوهایتان باید ذهن، زبان و دل پاکی داشته باشید. پاکی از هرگونه بدی و زشتی شما را دور کرده و به خالق هستی نزدیک‌تر می‌کند؛ درنتیجه زودتر به خواسته‌هایتان دست می‌یابید.

 

 5. قانون سحرخیزی

 ما برای رسیدن به خواسته‌هایمان،‌همواره به یک انرژی خالص و مثبت نیاز داریم و دستیابی به این انرژی ناب الهی تنها در ساعات قبل از طلوع خورشید ممکن است. تمامی مخلوقات سحرخیزند و این ساعات طلایی و پر از انرژی را از دست نمی‌دهند. خواب صبح نه‌تنها کسالت‌آور است انسان را از رسیدن به دریافت‌های الهی محروم می‌سازد. بهتر است پس از طلوع دقایقی را به عبادت و ورزش و انجام کارهای عقب‌مانده‌تان اختصاص دهید، زیرا موفقیت در تمامی ابعاد زندگی تنها می‌تواند در سایه دریافت سلامتی، آرامش و عشق الهی ممکن شود.

 

 6. قانون تنوع

 نداشتن تغییر و تنوع، موجب انجماد فکری می‌شود، ذهن را از پویایی خارج کرده و دروازه‌های دریافت برکات الهی را می‌بندد. خواسته‌هایتان را به رنگ‌ها، فرم‌ها و شکل‌های مختلف درآوردید و همواره خواهان یک‌چیز ثابت نباشید. شاید در تقدیر شما تحقق چنین خواسته یکنواخت و دائمی، به صلاح و خیرتان نباشد.

 

 7. قانون هماهنگی

 اگر خواستار رسیدن به آرزوهایتان هستید، آن‌ها را هماهنگ با سایر جوانب موجود در نظر بگیرید، چراکه رشد و ترقی باید در تمامی ابعاد و جوانب زندگی‌تان اتفاق بیفتد تا هم موجب رضایت شما شود و هم اختلالی ایجاد نکند. باید بدانید که رشد در تمامی ابعاد، موجب پیشرفت آگاهی و ایجاد بالندگی است و همین هماهنگی می‌تواند زمینه‌ساز رسیدن به آرزوهایتان باشد.

 

 8. قانون کارما

 یکی از قانون‌های بزرگ هستی، قانون عمل و عکس‌العمل یا همان «قانون کارما»ست. اگر می‌خواهید به خواسته خود سریع‌تر دست‌یابید، زمینه دستیابی دیگران به آرزوهایشان را فراهم کنید. اگر به دیگران محبت کنید طبق قانون کارما این نیکی به خود شما باز خواهد گشت و موجبات دستیابی به آرزوهایتان را همواره خواهد ساخت.

 

 9. قانون بارش

 باید همچون باران بارید تا به دریافت آرزوها دست یافت. باید درراه دیگران انفاق کرد، صدقه داد و نیکی کرد تا پروردگار نیز درهای رحمتش را به سویتان باز کند و شما را به خواسته‌هایتان برساند، پس تا می‌توانید کار نیکو انجام دهید، دست نیازمندی را بگیرید، به فرد ناتوانی کمک کنید و صدقه دهید.

 

 10. قانون عشق

 هر ذره‌ای در این دنیا در قالبی از عشق الهی شکل‌گرفته و سرشار از عشق و محبت پروردگار است؛ پس برای دریافت هر موهبتی باید با عشق و محبت وارد عمل شوید. عشق و محبت، دروازه‌های رحمت‌الهی را به‌سوی بندگان می‌گشاید و مسیر دستیابی به آمال و آرزوهایشان را هموار می‌سازد. تا می‌توانید با قوانین هستی همسو شوید، زیرا این همسویی موجب می‌شود زودتر به آرزوها و خواسته‌هایتان دست یابید.

 

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

17 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
پری فتح الهی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۶/۱۳

درود.این مقاله واقعا بینظیره.
پاسخ

فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۴

واقعا فوق العاده بود.
ممنونپاسخ

رضا راهداری:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۴

سلام وهزاران افرین به مجموعه مدرسه آرزوها
مدرسه آرزوهاهرروزبهترازدیروزپاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۴

سلام
واقعا لذت بردم این قوانین ثابت وتغیر ناپذیر جهان هستی هستند که هر گز تغیری در انها نیست وما با خیال اسوده وارامش کامل میتونیم هر لحظه اون ها در زندگی بکار بریم وبهترین نتیجه را دریافت کنیم...........ممنونم از شما به خاطر یاد اوری قوانین الهی ..............پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید