امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

راز برقراری تعادل در زندگی

print send-to-friend
راز برقراری تعادل در زندگی
کد مقاله : ۸۹
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
بازدید: ۲۲۹۷
تعداد نظرات: ۴
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

راز برقراری تعادل در زندگیشما قدرت برقراری تعادل در زندگی خود را دارید، قدرت اینکه بدون هیچ پشیمانی زندگی کنید، آنجا که به‌طور کامل مجذوب زندگی شده‌اید و هرروز معنا و مفهوم و هدفی در خود دارد و برایتان لذت و شادی به ارمغان می‌آورد. پشیمانی از هر نوعی که باشد نتیجه مستقیم زندگی بدون تمرکز و به‌دوراز تعادل است. خوشبختانه، آرزوی آرامش ذهن و ایدهٔ زندگی متعادل، موضوع بسیار مهمی در مباحث مختلف شده است.صرف‌نظر از هر تفاوتی، بیشتر مردم دوست دارند راهی بیابند تا زندگی متعادلی داشته باشند تا جایی که هیچ‌چیزی باعث از بین رفتن شادی مطلوبشان در زندگی نشود.امروز، بسیاری از افراد می‌خواهند هماهنگی و تعادل در تمامی ارکان زندگی خود را تجربه کنند و یک زندگی در حد کمال داشته باشند.

 

قانون جذب،تعادل در زندگی،کسب و کار،ثروت،پول،کسب و کار،کارآفرینی


یافتن تعادل در زندگی
در این فیلم ویدئویی 20 دقیقه‌ای، با دخترم کریستینا در مورد کتاب جدیدم با نام « یافتن نقطه تعادل » بحث می‌کنیم و اینکه چگونه می‌توانید نقطه تعادل درست خود را شناسایی کرده و آن را بیابید.
سلام
من برایان تریسی هستم و پرسشی دارم. آیا در یک‌زمان مشخص، کارهای فراوانی برای انجام دادن دارید؟ آیا زیر کوهی از کارها قرارگرفته‌اید و در کارها غرق‌شده‌اید و خود را می‌بینید که همیشه روی تسمه گردان در حال راه رفتن هستید و هرچه بیشتر و بیشتر، کارهایی انجام می‌دهید که کمترین فایده را برایتان دارند. من و دخترم کریستینا کتابی نوشته‌ایم با نام «نقطه‌ی تعادل خود را بیابید». این کتاب مربوط می‌شود به بهترین افکار هزاران فرد که طی سال‌ها دریافته‌اند که در زندگی‌شان کجا باید باشند، شادمان‌اند و احساس می‌کنند به کمال رسیده‌اند و سرشار از انرژی هستند، کارشان را دوست دارند، همکارانشان را دوست دارند و احساس می‌کنند همان چیزی می‌شوند که توانایی بودنش را دارند و اکنون ما در مورد این نکات صحبت می‌کنیم و اینکه چگونه به شما کمک می‌کنند تا در هر بخشی از زندگی‌مان پیشرفت کنید. اکنون اجازه می‌خواهم که به کریستینا خوشامد بگویم.


تعادل چیزی است مانند اینکه همه می‌خواهند احساس کنند که رسیده‌اند، همه تلاش می‌کنند که احساس تعادل کنند. این ایده وجود دارد که تعادل حقیقی و تعادل دروغین وجود دارد و خیلی‌ها برای تعادل دروغین تلاش می‌کنند زیرا نمی‌دانند تعادل حقیقی چه چیزی به آن‌ها خواهد داد؛ بنابراین نقطه تعادل برای هر فردی خاص و منحصربه‌فرد است و این نقطه همان‌جایی است که آنان احساس می‌کنند بیشترین ثبات را دارند. بنابراین، فکر نقطه تعادل و این فکر که هر شخصی نقطه تعادل منحصربه‌فرد خود را دارد، همان تجربه‌ی تعادل حقیقی است و این تعادل حقیقی همان‌جایی است که فرد احساس می‌کند روی زمین محکمی پا نهاده است، اعتمادبه‌نفس بیشتری دارد، توانایی حرکت می‌یابد و پیشروی می‌کند.


ما این مراحل را خلق می‌کنیم تا به افراد کمک کنیم نقطه‌ی تعادل خود را شناسایی کنند و سپس با توجه به آن نقطه تعادل زندگی کنند. برای رسیدن به این نقطه‌ی تعادل، فرد باید ارزش‌های شفاف و صریحی داشته باشد. زندگی درون و زندگی بیرون باید در هماهنگی کامل باشند که روانشناسان آن را سازگاری و تجانس می‌نامند. آنچه در بیرون نمایان می‌سازید، در هماهنگی کامل با چیزی است که در درون به آن باور دارید. از مثال اتومبیلی می‌توان استفاده کرد که در هنگام حرکت می‌لرزد به این دلیل که چرخ‌های آن بالانس نیستند و اینکه اتومبیل به نرمی پیش برود همان چیزی است که مردم می‌خواهند در زندگی خود به آن برسند و وقتی زندگی درونی‌شان در هماهنگی با زندگی بیرونی‌شان باشد، همه‌چیز هموار می‌شود؛ و تو در این مورد بسیار سخن گفتی.


کریستینا: بله درواقع این نکته بسیار جالب است زیرا ایده‌ی عزت‌نفس که منشاء محرک‌های اعتمادبه‌نفس و ثبات است وقتی اتفاق می‌افتد که وقت خود را درجایی درست سرمایه‌گذاری می‌کنیم، وقتی‌که به کاری که باید انجام دهید و با موقعیت ایده آلتان فاصله دارد فکر می‌کنید و به کاری که در حال انجام آن هستید می‌نگرید و با توجه به اینکه آیا به هر دو چرخه می‌نگرید یا نه می‌بینید که چقدر این دو چرخه باهم نقاط اشتراک دارند و این امر نشا ن دهند ه ی بزرگی عزت‌نفستان است. با توجه به ایده هم‌راستایی، وقتی در مورد تعادل صحبت می‌کنیم، در مورد حضور کاملمان در زندگی و صحیح و موثق بودن در زندگی‌مان صحبت می‌کنیم؛ بنابراین شناسایی دیدگاه‌ها و آنچه در درون برایتان اهمیت دارد، نقطه آغاز است برای تعیین اینکه رفتارهای بیرونی‌تان چه باید باشند، چگونه باید زمان و انرژی خود را سرمایه‌گذاری کنید زیرا درنهایت ما انرژی و وقتمان را برای چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنیم که برایمان اهمیت دارد و با اعمالی که انجام می‌دهیم احساس انرژی می‌کنیم و احساس می‌کنیم به هدف خود متصل شده‌ایم و این وقتی است که احساس تعادل واقعی داریم اما احساس تعادلی در سرمایه‌گذاری وقت و انرژی برای کارهایی که اهمیت ندارند وجود ندارد.ما تمایل داریم که احساس ناراحتی کنیم برای اینکه وقت خود را تلف می‌کنیم، احساس بی‌ثمری می‌کنیم و این نکته بسیار اهمیت دارد که ابتدا آن ارزش‌ها را شناسایی کنیم و بدانیم در درون خود چه کسی هستیم و چه چیزی در ما انگیزه ایجاد می‌کند.


برایان تریسی: بله این کتاب در مورد نظم بخشیدن به اکنون است و به شما می‌گوید که همه موارد زندگی‌مان را در نظر بگیرید و از خود بپرسید که آیا این بخش از زندگی‌مان بارقه‌ای از شادی و لذت به همراه دارد و اگر پاسخ مثبت نبود، آن را از زندگی خود بیرون کنید. این همان چیزی است که در اینجا به آن می‌پردازیم و شما می‌توانید بگویید که در تعادل و هماهنگی با ارزش‌هایتان زندگی می‌کنید زیرا همه‌چیز جرقه‌ای از شادی با خود به همراه دارد. آنچه ما دریافتیم این است که همه‌چیز از درون به بیرون رسوخ می‌کند و بنابراین اولین رکن ارزش، شفافیت و صراحت است. شما باید در مورد ارزش‌های بخش‌های مختلف زندگی‌مان صریح و روشن و شفاف باشید.


کریستینا: دقیقاً. در مورد صراحت و شفاف بودن در مورد ارزش‌ها باید بگویم که من با تعدادی از مادران کار می‌کنم و یکی از مشکلاتی که من خودم نیز با آن دست‌به‌گریبانم این است که برای چگونه گذراندن وقتمان احساس ناراحتی می‌کنیم، بنابراین وقتی ارزش‌هایتان روشن و شفاف هستند، وقت خود را به انجام کارهایی اختصاص می‌دهید که برایتان اهمیت دارند؛ بنابراین برای بسیاری از زنان انتخاب بین زندگی شخصی و حرف‌هایشان دشوار است و آنان می‌خواهند این ارزش‌هایشان شفاف و روشن باشد و می‌گویند پیگیری آمال حرف‌های اهمیت بسیار زیادی برایم دارد و هم‌زمان می‌خواهم که دنبال فرزندانم بروم و از مدرسه به خانه بیاورمشان. اگر این افراد تصمیمی آگاهانه بگیرند و به‌جای اینکه منفعل باشند، برای تخصیص وقت خود به یک کار، انتخابی آگاهانه داشته باشند، احساس ناراحتی کمتری خواهند داشت؛ بنابراین شفاف بودن ارزش‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.


برایان تریسی: مادرت باربارا را به خاطرمی آورم، آن زمان ما، تو و مایکل را داشتیم و نگهداری از شما بسیار وقت‌گیر بود و کارهای بسیاری بر عهده‌مان بود. در آن زمان موقعیت شغلی بسیار عالی به من پیشنهاد شد که آن‌سوی کشور بود و من وسایلم را آماده کرده بودم که به فرودگاه بروم. باربارا به سمتم آمد و بسیار غمگین و خسته بود. او گفت، «لطفاً نرو!» و من گفتم «باشه». چمدانم را زمین گذاشتم و هرگز به‌جای دوری نرفتم و هرگز آن کار را نگرفتم و چه کسی می‌داند که دلیل من چه بوده است؛ و دلیل آن تنها این بوده که وقتی ازدواج کردم برای خودم این نکته را روشن کردم که خانواده‌ام برایم از هر چیزی مهم‌تر است و این انتخابی بود که به این امر پایان می‌داد و این انتخابی بسیار آسان است.


کریستینا: درست است؛ و گرفتن آن تصمیم اولیه در مورد اینکه چه چیزی برایتان اهمیت دارد، بسیار مهم است. در ادامه در مورد مدیریت زمان صحبت خواهیم کرد؛ اما یکی از مواردی که با آن روبه‌رو هستیم این است که افرادی را می‌شناسیم که موقعیت اجتماعی برایشان اهمیت فراوانی دارد و افرادی دیگر دوستی‌هایشان برایشان اهمیت دارد و وقتی در مورد چگونگی تخصیص زمان شان با آن‌ها صحبت می‌کنیم، شاید این ایده وجود داشته باشد که صرف وقت با دوستان از اولویت‌ها نیست، اما این چیزی است که برای آنان بسیار اهمیت دارد بنابراین اولویت‌بندی به این نکته بازمی‌گردد که هریک از ما نقطه تعادل متفاوتی نسبت به فرد دیگر داریم و شبیه هیچ شخص دیگری نیستیم. منظورم این است که شاید در برخی جنبه‌ها به هم شباهت داشته باشیم اما هریک از ما به چیزی کمی متفاوت اهمیت می‌دهیم؛ بنابراین با احترام به تفاوت‌ها، افراد میگویند که من این کار را این‌گونه انجام می‌دهم. برخی افراد دوست دارند تمام‌وقت کار کنند و خانواده نداشته باشند و برخی افراد می‌خواهند تمام‌وقت به خانواده بپردازند و کار نکنند و این نکته بسیار عالی است.


هرکسی روش خود را در زندگی دارد؛ بنابراین ما به دنبال اهداف خود هستیم و به اهداف یکدیگر احترام می‌گذاریم و به‌این‌ترتیب است که به نقطه تعادل در تمام زندگی‌مان می‌رسیم.

 

یادداشتی از برایان تریسی و دخترش در کتاب جدیدشان

مترجم: افسانه محمودی یزدانی

در انتظار ادامه این نوشته هستم

0 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
حسن صفی زاده
حسن صفی زاده:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۱/۲۶

درودبرشما
خوب وعالی
سپاسپاسخ

فائزه حقیقتی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۵

درود...خیلی خوب و عالیپاسخ

هما صبور :
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۱۸

سلام خدمت شما و آرزوی موفقیت روز افزون
مطالب سایتتون خیلی عالیه، من همیشه سعی میکنم دنبال کنم و همه مطالب رو دیدم و خوندم.
من میخوام کنکور بدم،پارسال به خاطر استرس و روحیه بد علی رغم تلاش فوووق العاده زیادم نتیجه نگرفتم :( برام دعا کنید..
میخواستم خواهش کنم اگه میشه لطف کنید ومراحل قانون جذب رو یه مختصر توضیح بدین، خیلی ممنون میشم واقعا... البته قسمت دوم تجسم خلاق رو اینجا دیدم، و همینطور عبارات تاکیدی، و خیلی هم دوست دارم از محصولاتتون استفاده کنم ،ولی متاسفانه فعلا امکان خریدشون رو ندارم،آخه فعلا که دانشگاه نرفتم و شغلی ندارم :)� من رشته مورد علاقه م قبول بشم حتما بازم به سایتتون میام. فقط اگه میشه لطف کنید یه توضیحی بدید و راهنماییم کنید. خیلی ممنون و متشکرم از فعالیت بی وقفه تون
آرزوی بهترین ها رو براتون دارم..پاسخ

هیئت مدیره
هیئت مدیره پاسخ داده:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۳

به نظر ما شما از موج سه بعدی قانون جذب در حین خواندن دروس بهره ببرید البته باید گفت که امواج یادگیری فوق العاده هستند که در داخل سایت قرار داده ایم و اثرات بسیار قدرتمندی را آشکار کرده اند اما به هر حال شما نیاز به مطالعات سطح بالای بیشتری دارید. یادتان باشد با استفاده از امواج یادگیری میزان درک لحظه ای تان را از مطالعات بالا ببرید و روزانه حدود 10 ساعت مطالعه مداوم داشته باشید. با توکل به خداوند بزرگ و تلاش تان موفق ترین خواهید بودپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۱۷

مچکرم عالی بود پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید