امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

قدرت کارآفرینی کلمات

print send-to-friend
قدرت کارآفرینی کلمات
کد مقاله : ۸۶
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
بازدید: ۱۲۱۸
تعداد نظرات: ۳
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

قدرت کارآفرینی کلمات


با هر کلمه، سرنوشت خود را تغییر دهید
پدر پولدار به قدرت کلمات باور داشت. او معتقد بود که کلمات مان قدرت شکل دادن به واقعیت زندگی‌مان را دارند. چون آنچه را درباره زندگی فکر می‌کردیم آشکار می‌کردند. پــدر پولدار پژواک گفته گاندی بود کــه «باورهایتان تبدیل به افکارتان می‌شوند و افکارتان تبدیل به کلامتان. کلمات تان تبدیل به عمل می‌شوند، اعمالتان تبدیل به عادت و عادت‌هایتان، ارزش‌هایتان را شکل می‌دهند و ارزش‌هایتان، سرنوشت تان را تعیین می‌کنند.»


آن کلمه چیست؟
پرسشی که امروز از شما دارم این است، «چگونه کلامتان نشانگر افکار و باورهایتان هستند و چگونه سرنوشتتان را شکل می‌دهند؟»
به عقیده من یکی از قدرتمندترین راه‌های شکل دادن سرنوشت این است که داستان زندگی خود را به دیگران بگوییم و وقتی آن‌ها سخن میگویند، به آن‌ها گوش کنیم -هم وقتی‌که داستان خود را میگویند و هم وقتی‌که درباره ما حرف می‌زنند. در اینجا مثالی می‌آورم: شخصی گفته: «روزی یک کارآفرین خواهم شد». شخصی دیگر می‌گوید، «من یک کارآفرین هستم.»


حتی اگر شرایط هر یک از این افراد با دیگری برابر باشد، به نظر شما کدام‌یک بیشتر احتمال دارد که موفق شود؟
من پول خود را صرف شخصی می‌کنم که خود را یک کارآفرین می‌داند و نه آن شخصی که امیدوار است یک کارآفرین بشود. چرا؟ چون بنا به گفتهٔ گاندی: «کلمات تان تبدیل به اعمال تان می‌شوند». اگر خود را به‌گونه‌ای معرفی می‌کنید تا وقتی‌که در حیطهٔ توانایی و قدرتتان باشد، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که دست‌به‌کار شوید و همان چیز بشوید، حتی اگر دنیا هنوز به‌طور کامل به کام تان نباشد.

 

قانون جذب; فیلم راز; راز; کسب و کار; کارآفرینی; ثروت; پول

 

چگونه کلمات می‌توانند واقعیت ما را بسازند؟
این مثال را در نظر بگیرید که می‌توانیم همه موارد را به آن ارتباط دهیم:
تناسب‌اندام. بسیاری افراد قصد دارند به باشگاه بروند و لاغر شوند و به تناسب‌اندام برسند. حتی برخی ممکن است بگویند: «می‌خواهم به‌تناسب اندام برســم.» اما وقتی‌که به افراد میگوییم قصد داریم به تناسب‌اندام برسیم، زمانی است که باید وارد عمل شویم و جادوی آن کلمات اینجاســت. با گفتن اینکه در حال رسیدن به‌تناسب اندام هستید، باید دست‌به‌کار شوید و به باشگاه بروید (یا تمسخر افرادی را که این سخنان را می‌شنوند به جان بخرید!). در ابتدا دشوار است، اما به‌زودی، آن عمل تبدیل به عادت می‌شود، عادتی که نمی‌توانید تصورش را بکنید که حتی یک روز آن را انجام ندهید. همچنان که عادت ورزش کردن در شما به وجود می‌آید، برای زندگی سالم و سلامت ارزش قائل می‌شوید. بهتر غذا می‌خورید. سیگار را ترک می‌کنید. بیشتر می‌خوابید و هم‌زمان با این تغییر، سرنوشــتتان تغییر می‌کند و از یک زندگی ناسالم و کوتاه، به سمت زندگی سالم‌تر و طولانی‌تر پیش می‌روید. همه این‌ها با کلامتان آغاز شدند. اگر می‌خواهید یک کارآفرین باشید، همین امروز با استفاده از کلماتی آغاز کنید که میدانید محرک عمل خواهند بود. تضمین می‌کنم اگر این کار را بکنید، آن کلمات تبدیل به عمل می‌شوند، سپس به عادت و پس‌ازآن به ارزش و سرانجام سرنوشتی که تغییر کرده است.
بنابراین، امروز می‌خواهید چه چیزی بگویید؟

 


یادداشتی از رابرت کیوساکی ، نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول
مترجم: افسانه محمودی یزدانی
منبع: Creativity-Magazine

در انتظار ادامه این نوشته هستم

8 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۱۰

متشکرم، عالی بود.پاسخ

رضا راهداری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۰۹

درودبرشماپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۰۹

فوق العاده هست مچکرم
پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید