امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

موفقیت در کنکور به کمک قانون جذب

print send-to-friend
موفقیت در کنکور به کمک قانون جذب
کد مقاله : ۶۶
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
بازدید: ۲۲۵۱
تعداد نظرات: ۳
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

موفقیت در کنکور به کمک قانون جذب

 

جهان طبیعت، جهانی خنثی است و جهان خنثی جایگاه تلاش است. جامعه کاری ندارد که شما چه کسی هستید و چه‌کاری انجام می‌دهید. درهرحال، قانون جذب به شما می‌گوید: «اگر راز موفقیت داوطلبان موفق را یاد بگیرید و آن را در زندگی شخصی‌تان به کار ببرید، نتایج و منافعی متفاوت از دستاوردهای پیشین خود به دست خواهید آورد.»

این نکته مهم را همواره به خاطر بسپارید:

«هیچ‌کس زرنگ‌‌تر و بهتر از شما نیست.»

همواره آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید و بدانید که تنها آرزوهای بزرگ می‌توانند اراده آدمی را برانگیزند. همه با آرزوهایی شگفت‌انگیز شروع کرده‌اند، آرزوهایی که با خواسته‌های کنونی آن‌‌ها متفاوت بوده‌ است. به قول نویسنده:

«شما باید آرزویی داشته باشید تا بتوانید آن را تحقق ببخشید.» این موضوع سبب می‌شود که شما در جهت آرزوهای بزرگ، تصورات و بینش خود حرکت کنید. اگر برای خود محدودیت ایجاد نکنید و آرزوهای تحصیلی بزرگ در سر بپرورانید، درواقع بیشتر به خودتان احترام گذاشته‌اید. این عمل، خودباوری و سطح اعتماد را به نحو چشمگیری افزایش می‌دهد و باعث می‌شود قدر خود را بیشتر بدانید، شاداب باشید و برای قبول شدن در رشته‌های خوب انگیزه پیدا کنید.

اهداف خود را مشخص کرده و سر پیکانِ تحصیل خود را به سمت هدف نشانه‌گیری کنید. درباره هرآنچه بیشتر فکر کنید، همان در زندگی شما رشد می‌یابد.

تفکر، صحبت، پیش‌بینی و تجسم اهداف، شما را در مسیری متمایز از دانش‌آموزان معمولی قرار می‌دهد. دانش‌آموزانی که بیشتر اوقات درباره نگرانی‌ها و مشکلات تحصیلی صحبت می‌کنند.

همیشه بر روی کاغذ فکر کنید و افکارتان را بنویسید. اهداف تحصیلی خود را مشخص کرده و روش و نقشه رسیدن به آن‌ها و شیوه قبولی در کنکور را بنویسید. این روش که من نام آن را «استراتژی موفقیت» گذاشته‌ام، به‌تنهایی می‌تواند شما را به دانشجویی موفق تبدیل کرده و موفقیت شما را در کنکور تضمین کند.

 

معلم خود باشید

وقتی خود را معلم خود بدانید، توانایی ذهنی تان بالا رفته و خودساخته می‌شوید. مسئولیت همه‌جانبه کارهایتان را قبول کنید. با این اقدام، دیگر شما قربانی شرایط نیستید؛ بلکه خالق شرایط مساعد و نیکو خواهید بود. لحظه‌ای خواهد رسید که منتظر رویدادها نمی‌مانید، بلکه خود، آن رخداد‌ها، حوادث و فرصت‌ها را ایجاد می‌کنید.

از همین امروز شروع کنید: نقشه‌ای بریزید و هرروز، تعداد ساعات درس خواندنتان را افزایش دهید. هرروز، مطالعه‌تان را یک ساعت زودتر شروع کرده و یک ساعت دیرتر به اتمام برسانید. این روش به‌تنهایی بازدهی شما را چند برابر می‌کند؛ حال آن‌که تنها دو ساعت به کار روزانه شما اضافه شده‌ است.

آموختن را برای همیشه و به‌صورت مادام‌العمر ادامه دهید تا برای بقیه عمرتان بهترین باشید.

ز گهواره تاگور دانش بجوی

این شیوه می‌تواند عامل مهمی در پیشرفت شما باشد و آثار شگفت‌انگیزی در زندگی و تحصیل شما ایجاد کند.

دنیای امروز برای هر تلاشی پاداشی در نظر گرفته است:

برای تلاش عالی: پاداش عالی

برای تلاش متوسط: پاداش متوسط

. برای عملکردهای زیر متوسط: شکست و ناکامی

راستی تلاش‌هایتان شما را در کدام گروه رده قرار می‌دهد؟

 

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

12 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
هدی بختیاری:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۷

سپاس فراواااااان پاسخ

محبوبه ر:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۴

بسیار مطلب خوبی بود و حتی انگیزشی هم بود. لطفا در رابطه با کنکور و تحصیلات مطالب بیشتری بزارید. ممنون از سایت خوب و مفیدتونپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۰۷

سلام مچکرم از مطالب به روزتون پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید