امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

هفت راز همسران خوشبخت

print send-to-friend
هفت راز همسران خوشبخت
کد مقاله : ۶۲
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
بازدید: ۱۳۲۶
تعداد نظرات: ۱
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

هفت راز همسران خوشبخت

 

مقاله ای بر پایه قانون جذب و روابط به صورت کاربردی که می تواند مسیری جدید در زندگی زناشوئی هر شخصی باز کند.

1.آنها خواسته ها و انتظارات خود را به صراحت می گویند

زوج های موفق قبل از ازدواج، توقعاتی که از یکدیگر دارند مطرح می کنند، اگر توافق اساسی با هم ندارند (مثالا مرد فرزند می خواهد ولی خانم مخالف است)، می توانند به شروع و یا خاتمه ازدواج به طور جدی فکر کنند. بعد از ازدواج، به طور منظم در مورد توقعات و انتظاراتشان با هم صحبت کرده و اگر اختلافی پیش آمد، آن را به زمان دیگری موکول می کنند تا همدیگر را درک نموده  و به توافق برسند.

 

2. زوج های موفق فردیت خود را حفظ می کنند

بعد از ازدواج استقلال زوج ها کم می شود. اگر افراد فرزند داشته باشند روز به روز وابستگی بیشتر می شود و گاهی افراد احساس خستگی می کنند. زوج های موفق می دانند حتی اگر به هم علاقه داشته باشند، گاهی احساس خستگی می کنند. آنان یکدیگر را تشویق می کنند تا همیشه"ما" نباشند و زمانی هم برای "خود" داشته باشند و به کارهای مورد علاقه خود بپردازند.

 

3.زوج های موفق همدیگر را مرکز توجه قرار می دهند

معمولاً افراد چند سال پس از ازدواج مانند سال های اول به هم توجه نمی کنند. ولی زوج های موفق، کارهای کوچک نظیر اولویت قرار دادن نیازها و کارهای همسر و کارهای بزرگ نظیر احترام و گوش کردن به حرف های هم را مد نظر قرار می دهند.

 

4.زوج های موفق روش های حل اختلاف را می آموزند

جان گاتمن، روانشناس که 20 سال زندگی زوج ها را مطالعه کرده، عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی یا عدم توانایی حل اختلافات می داند. حتی اگر همسرتان و شما کاملاً با هم یکی باشید، گاهی با نظر هم موافق نیستید و این مخالفت باعث ناراحتی می شود. نباید به اعتیاد، خشونت و ... رو بیاورید. اگر خواسته شما و همسرتان با هم فرق دارد، باید آن را حل کنید. زوج های موفق در مورد اختلافات و مخالفت ها با هم مذاکره می کنند تا به نتیجه عادلانه برسند. آنان از یکدیگر حمایت می کنند  و غـُر نمی زنند. آنان می پذیرند در مواردی عشق ، برتر از پیروزی است.

 

5.زوج های موفق با هم رشد می کنند

مسلماً فردی که امروز با او ازدواج می کنید، 10 سال آینده متفاوت خواهد بود. شما هر دو تغییر می کنید  به ویژه در شرایط سخت زندگی مانند از دست دادن والدین. زوج های موفق می دانند که یکی یا هر دو در طول زندگی تغییر می کنند و قواعد عوض می شود. پس لازم است تغییر کنید تا بتوانید روابط در حال تغییر را عوض کنید.

 

6.زوج های موفق برای حفظ روابط می کوشند

زوج های موفق به طور منظم وضعیت زندگی خود را بررسی کرده  و با هم صحبت می کنند تا از شادی و رضایت هر دو از زندگی مشترک مطمئن شوند. اگر یکی، یا هر دو شما از زندگی مشترک ناراضی هستید، مشکل تان را حل کنید.

 

7.از مراجعه به مشاور خجالت نکشید

زوج های موفق قبل از مراجعه به مشاور، سند طلاق را امضا نمی کنند. آنان می کوشند که مشکلات را در اولین فرصت حل کنند.

 

 

دانلود،دانلود رایگان،دانلود مقالات قانون جذب،وین دایر

در انتظار ادامه این نوشته هستم

5 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۷/۲۵

ممنون دراینده از این نکات حتما استفاده میکنم
پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید