امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

میلیونرهای خودساخته

print send-to-friend
میلیونرهای خودساخته
کد مقاله : ۶۹
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
بازدید: ۴۵۹۰
تعداد نظرات: ۳
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

میلیونرهای خودساخته

 

با شنیدن کلمه « میلیونر » چه تصویری در ذهن تان نقش می‌بندد؟ اغلب ما، تصویر بانکداری پولدار را مجسم می‌کنیم که بر هواپیمای اختصاصی‌اش سوار شده و چندین ماشین مدل‌ بالا دارد و اشرافی زندگی می‌کند! اما حقیقت این است که میلیونرها هم افرادی هستند مانند خود ما؛ اما باکمی پول بیشتر. بیشتر میلیونرهای امروزی مانند قشر متوسط جامعه زندگی می‌کنند‌، تمام‌وقت کار می‌کنند و مانند ما از مغازه‌هایی خرید می‌کنند که اجناس شان را حراج کرده‌اند. انگیزه و محرک اصلی آن‌ها در زندگی دارایی‌های مادی نیست؛ بلکه حق انتخاب بیشتری که با پول برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد، برایشان ارزش دارد. برای یک فرد ثروتمند کسب پول بیشتر هدف نیست بلکه از آزادی بیشتر برای گرفتن هر تصمیم دلخواهی در زندگی لذت می‌برد. ثروت به این معناست که تو می‌توانی فرزندت را به هر مدرسه‌ای که بخواهی بفرستی و هر کاری که دوست نداری، انجام ندهی.

 

راز ثروتمند شدن پنج میلیونر بزرگ

1. بینش خود را بنابر اهداف تان قرار دهید

بیست سال پیش، جف هریس به‌سختی قدم در جاده ثروت گذاشت. او تازه تحصیل در دانشگاه را رها کرده بود تا از همسرش دیان و سه فرزندش حمایت کند. او همزمان در فروشگاه مواد غذایی و در اوراق‌ فروشی یک کارگاه ذوب فلزات کار می‌کرد. در آن زمان خانواده‌اش حتی نمی‌توانستند یک ماشین لباسشویی بخرند؛ حالا او 49 سال سن دارد و مشاور سرمایه‌گذاری و یک میلیونر است. دلیل اصلی ثروتمند شدن او این بود که او همیشه می‌دانست روزی ثروتمند خواهد شد! واقعیت این است که هشتاد درصد آمریکایی‌هایی که ثروتی بیش از پنج میلیون دلار دارند بیشتر از طبقه متوسط یا خانواده‌های کم‌درآمد برخاسته‌اند. جف هم همین وضعیت را دارد. میل به ثروتمند شدن اولین قدم است. بزرگ‌ترین مانع ثروت، ترس است. مردمی که از افکار بزرگ می‌ترسند، کارهای کوچکی انجام می‌دهند!

 

2. خود را آموزش دهید

زمانی که استیو ماکسول با مدرک مهندسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، نمی‌توانست بین درآمد و هزینه‌هایش تعادل ایجاد کند و درباره مسائل مالی آگاهی کافی نداشت. او وقتی متوجه ضعف خود درزمینهٔ امور مالی شد، ناچار به بانکی که در آن حساب داشت، رفت تا مفاهیم اولیه امور مالی را بیاموزد. یکی از بزرگ‌ترین موانع پول درآوردن، آشنایی نداشتن با مسائل مالی است. افراد بسیاری از سرمایه‌گذاری می‌پرهیزند، چون از آنان آگاهی ندارند. استیو می‌گوید: «برایم دردناک بود که چیزی دراین‌باره نمی‌دانم؛ بنابراین شروع به مطالعه کتب و مجلاتی در خصوص مدیریت پول و سرمایه‌گذاری کردم و از هرکسی که از مسائل مالی سررشته داشت، می‌خواستم که مفاهیم مالی را برایم توضیح دهد.»او و همسرش شروع به استفاده از این درس‌ها کردند. آن‌ها بیست درصد حقوق و دستمزد سالیانه خود را به سرمایه‌گذاری اختصاص دادند و درآمد خود را صرف خرید وسایل خانه، ماشین یا خانه جدید نکردند. پس از ده سال آن‌ها میلیونر شدند!

 

3. کاری را که دوست دارید انجام دهید

در سال 1995، جیل بلاشاک استرهان و شوهرش با یک مشاور ملاقات کردند. او می‌گوید: «وقتی به مشاور گفتم می‌خواهم درآمدی بیش از 30 هزار دلار در سال داشته باشم، او به من گفت که خودم را خیلی دست‌کم گرفته‌ام! تو باید بر اشتیاقت تمرکز کنی نه دسته‌چک!» در آن زمان جیل صاحب شرکتی کوچک با درآمدی حدود 15 هزار دلار در سال بود. او متوجه شد وقتی اجازه می‌دهد مشتریان مواد غذایی را مزه کنند، میزان فروش به‌طور قابل‌توجهی بالا می‌رود؛ بنابراین به این فکر افتاد که چرا نباید غذاها را مستقیم به مشتریان در محیطی شاد و سرگرم‌کننده بفروشد؟ جیل با 6 هزار دلار پس‌اندازی که داشت و گرفتن وام بانکی و شراکت یکی از دوستانش، شروع به بسته‌بندی مواد غذایی در یک محیط خلوت و فروش آن به‌شرط مزه کردن غذاها کرد. کار آسانی نبود. او می‌گوید: «یادم می‌آید یک روز که بیرون خانه نشسته بودم، با خودم فکر کردم که سه ماه است درآمدی نداریم و از پس‌اندازمان استفاده می‌کنیم؛ حتی نتوانسته‌ام دستمزد کارمندانم را پرداخت کنم؛ بنابراین بهتر است به فکر شغلی باشم؛ اما کمی فکر کردم و با خودم گفتم: نه این رؤیای توست. باید تلاش کنی و انجامش دهی!»

 

4. پول‌ هایتان را رشد دهید.

اغلب ما به چرخه بی‌پایان زندگی با پرداخت چک واقف هستیم. لورال لانگرمیر، نویسنده کتاب « ساختن یک میلیونر » می‌گوید: «سریع‌ترین راه برای خارج شدن از این الگو، کسب پول بیشتر باهدف سرمایه‌گذاری دوباره با پول خود است. به‌عبارت‌دیگر، مقداری از پولتان را به سرمایه‌گذاری درجایی که احتمال می‌دهید سودآور باشد، اختصاص دهید.» اگر سودای ثروتمند شدن را در سر می‌پرورانید، ابتدا باید روی پول خودتان کارکنید، سخت کارکنید و پول تان را در فعالیتی سودآور سرمایه‌گذاری کنید.

 

5. از تجملات بپرهیزید

دیو لیندال، در سن 29 سالگی در آپارتمانی کوچک نزدیک بوستون زندگی می‌کرد. یک روز به اطرافش خوب نگاه کرد و با خود فکر کرد و گفت: «اگر کاری نکنم تا ابد در اینجا گیر می‌افتم.» پس از مدتی، او یک شرکت معماری داخلی منزل به راه انداخت، زمستان آن سال کسب‌وکار رونق جندانی نداشت. روزی یکی از دوستانش از او خواست خانه‌اش را تعمیر کند. دیو که از نجاری سررشته داشت قبول کرد و خانه دوستش را تعمیر کرد. سپس سفارش تعمیر چند خانه دیگر را هم پذیرفت. ناگهان به این فکر افتاد که می‌تواند خانه‌های قدیمی را بخرد و پس از تعمیر و بازسازی به قیمت خوبی بفروش. او تمام اموالش را فروخت و با پول آن، خانه‌ای قدیمی خرید و با قیمت خوبی فروخت. دوازده سال بعد، او مجموعه آپارتمان‌هایی به ارزش تقریبی 143 میلیون دلار داشت! اما بزرگ‌ترین راز میلیونر شدن او چیست؟ توقف هزینه‌های اضافی!

تمام میلیونرهایی که از آن‌ها درباره راز ثروتمند شدن سؤال می‌شود به یک نکته مشترک اشاره دارند: خرج اضافی نکنید! خیلی از افراد به‌محض آن‌که پول هنگفتی به دست می‌آورند شروع به خریدن اتومبیل‌های آخرین‌مدل، سفرهای پرهزینه، لوازم شیک و غیره می‌کنند.

افراد ثروتمند اشیای لوکس و گران‌قیمت نمی‌خرند!

 

مترجم: دنیا مملکت دوست

 

ثروت،دانلود رایگان،ثروت آفرینی،کسب و کار،کارآفرینی

در انتظار ادامه این نوشته هستم

4 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
هدی بختیاری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۷

تشکر به خاطر این همه محبت
توجه به احساس شادی و ثروت در این مورد خیلی مهمهپاسخ

فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۶

ممنون، چقدر عالی
ولی یه نکته: تو یکی از مقالات خونده بودم که بهتره به ندرت خرید بریم اما در عوض چیزهای لوکس و با صرفه ای بخریم که نشانه ای از ثروت هستند، اما اینجا گفته شده که ثروتمندان اشیای لوکس و گران قیمت نمی خرند، متوجه نشدم کدوم درسته؟پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۶

سلام ممنون عالی بود چقدر عالی کهمه ثروتمندان و میلیونرهای خودساخته داری ویژگی های فکری یکسانی هستند
ممنون که منبع ها باور را برایمان در سایت قرار میدهیدپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید