امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

تفکر مثبت، آغاز راه تحول است

print send-to-friend
تفکر مثبت، آغاز راه تحول است
کد مقاله : ۳۸
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
بازدید: ۱۸۷۷
تعداد نظرات: ۱۵
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

تفکر مثبت، آغاز راه تحول است

 

اطراف تان را خوب بنگرید و افرادی را بیابید که موفقیت چشمگیری داشته اند. آیا می دانید چرا این افراد را موفق می دانیم؟ تفاوت چنین افرادی با دیگران در چیست؟ آیا آنها موفق به دنیا آمده اند یا اینکه خوشان عامل این موفقیت بوده اند؟
افراد موفق، کمی با دیگران فرق دارند؛ چون آنها نگرش متفاوتی به پیشامدهای معمولی زندگی داشته اند. همه انسان ها در چرخه ای از اعتقادات و نتایج زندگی می کنند؛ اعتقادات و نتایجی که به هم ربط دارند. در نتیجه می توان گفت شما آنچه هستید که به آن اعتقاد دارید. حالا باید دید که چه عاملی باعث ایجاد اعتقادات شما شده است؟ درست حدس زدید؛ این افکار شما هستند که اعتقادات شما را تشکیل می دهند.

  • باورهای شما، احساسات شما را در هر موقعیتی مشخص می کنند؛ زیرا باورهای شما برخوردتان نسبت به موقعیت ایجاد شده را تعیین می کنند.
  • احساسات به وجود آمده متاثر از نوع باور، به عملکرد شما منجر خواهند شد؛ خواه این عملکرد و نتیجه مثبت باشد و خواه منفی.
  • عملکرد موفق یا ناموفق شما، به موفقیت یا شکست همان نتیجه ای که گفته شد، منجر می شوند.

در این چرخه، افکار ما منشأ اصلی باورها، احساسات، عملکرد و نتیجه هستند. این چرخه در نمودار زیر نشان داده شده است:

 

قانون جذب، کاربرد قانون جذب، فرمول قانون جذب

 

عامل اصلی موفقیت فردی چیست؟ اعتقاد فرد به موفقیت؟ احساساتی که در مسیر موفقیت ایجاد می شوند یا عملکرد فرد؟

برخی افراد معتقدند این باورها هستند که باعث موفقیت یا شکست ما می شوند. اگر فقط باور داشته باشیم فرد موفقی هستیم پس موفق خواهیم بود. چون اعتقادی راسخ داریم. عده ای تصور می کنند فقط احساسات باید تحریک شوند و ما باید براساس آنها گام به گام پیش برویم تا به موفقیت برسیم. برخی دیگر باور دارند چیزی جز عملکرد درست، باعث پیروزی نخواهد شد.

به راستی عامل اصلی رسیدن به موفقیت چیست؟ باور ما به پیروزی؟ عملکرد ما برای پیروز شدن؟ یا احساسات ما؟

به طور کلی، نگرش یا همان افکار ما، موجب پیروزی یا شکست ما می شوند. داشتن تفکری مثبت یا منفی، به نتیجه دلخواه یا ناخوشایند منجر می شود. این ما هستیم که برای اهداف و نتایج زندگی مان تصمیم می گیریم. اگر تفکری مثبت داشته باشیم، محکوم به پیروزی هستیم و اگر تفکری منفی داشته باشیم، محکوم به شکست! بنابراین افکارمان را درست انتخاب کنیم تا جزو همان افراد موفق باشیم. این افکار ما هستند که آینده ما را رقم می زنند!

 

کلید موفقیت، داشتن تفکر مثبت است!

آنگلو می گوید: «اگر نتوانستید چیزی را عوض کنید، مهم نیست؛ طرز تفکرتان را عوض کنید!»
هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم، برای 24 ساعتی که پیش رو داریم، برنامه ریزی می کنیم. در واقع تصمیم می گیریم چه کاری را انجام دهیم و چه کاری را انجام ندهیم. این ما هستیم که می توانیم فرصت های پیش آمده را به موفقیت تبدیل کنیم. پس می دانیم چگونه موانع زندگی مان را از میان برداریم یا از آنها عبور کنیم.اگر قرار باشد با هر تصمیمی به موفقیت برسیم، یعنی اینکه قدر تک تک فرصت هایمان را می دانیم و با تفکری مثبت تصمیم می گیریم و گام برمی داریم. آیا می دانید چگونه می توان با افکاری مثبت، فرد موفقی بود؟ در اینجا شما را با ویژگی های افکار مثبتی که به موفقیت منجر می شوند، آشنا خواهیم کرد
:

 

1. تفکر مثبت و اهداف

برای رسیدن به موفقیت لازم است اهداف تان را تنظیم کنید، چه اهداف بلندمدت و چه اهداف کوتاه مدتی که ذهن شما را درگیر کرده است. هنگامی که این اهداف وجود دارند باید کاری کنید تا به آنها برسید و چیزی که باعث عملی شدن آنها می شود، تفکر مثبت شما به اهداف تان است. تفکر مثبت در مراحلی که برای رسیدن به هدف خود طی می کنید، مهم است. کوشش و تلاش شما، باید با نگاه و نگرشی مثبت همراه باشد. در چنین حالتی، نگرش و باور مثبت شما «برانگیزاننده» و «موتوری محرک» برای رساندن شما به اهداف تان می شود. وقتی به کمک تفکر مثبت موفقیت خود را در ذهن تان شبیه سازی و تصویرسازی می کنید «احساس» خوبی در شما ایجاد می شود.

 

کیفیت این احساس خوب، به قدرت و تجربه شما از حواس پنجگانه بازمی گردد. هر چه در تجسم خود با تفکر مثبت، لذت رسیدن به اهداف تان را احساس کنید، بر میزان موفقیت شما افزوده می شود؛ بنابراین اجازه ندهید عظمت اهداف و سختی های رسیدن به هدف هایتان جلوی شما را بگیرد و سرعت شما را کاهش دهد. سعی کنید با هر قدمی که بر می دارید به نتیجه نهایی که همان رسیدن به هدف است فکر کنید، در حالی که به هدف خود نزدیک و نزدیکتر می شوید. گام برداشتن با تفکری مثبت، ناهمواری ها و کاستی های راه را برایتان آسان و آسان تر می کند.

 

2. تفکر مثبت و سلامتی

حتی اگر تفکری مثبت داشته باشید، عاملی مخرب به نام اضطراب می تواند مانع رسیدن شما به موفقیت شود. به جای نگاه کردن به مشکل پیش رو و یاد کردن آن به عنوان عاملی نا امید کننده و ترس از آن،
می توانید آن را به مبارزه بطلبید. بی شک عبارت معروف:

«بترس و اقدام کن!» را شنیده اید؟ تفکر منفی علاوه بر ترساندن یا دیر رساندن شما به موفقیت، باعث بروز بیماری های جسمانی در شما هم می شود. تفکر منفی عاملی مسری است که حضور آن در ذهنتان شما را از مسیر موفقیت دور می کند. تفکر مثبت می تواند کلیدی برای رسیدن به موفقیت، سلامت و طول عمر شما باشد؛ پس، از آن غافل نشوید.

 

3. تفکر مثبت و تاثیر آن بر دیگران

همانطور که گفته شد، تفکر مثبت مسری است. فرض کنید که شما یک فروشنده، معلم، مهندس یا مدیر هستید. اطرافیان شما با فردی روبرو می شوند که می دانند در کار خودش انسانی موفق است؛ بنابراین احساس «اعتماد» آنها به شما چند برابر می شود. می دانند با فردی صحبت می کنند که به کار خودش اعتماد دارد و به خواسته های آنها گوش می دهد. مخاطبان شما تعامل و تاثیر موفقیت آمیزی را تجربه می کنند. در واقع مردم با تفکر و خلق و خوی شما ارتباطی مستقیم دارند و این فرمولی برای موفق بودن محسوب می شود.

 

4. تفکر مثبت و کار گروهی

اگر قصد دارید انسان موفقی باشید، باید از افکار و رفتارهای منفی دیگران دور بمانید؛ اما چگونه می توان این کار را انجام داد؟ اول اینکه دیگران را به خاطر مسائلی که رخ داده است سرزنش نکنید؛ بلکه مانند یک راهنما به آنها کمک کنید تا مشکلات خود را از میان بردارند و به موفقیت برسنداگر با دقت بیشتری به موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که شما هم به موفقیت رسیده اید چون به افرادی کمک کرده اید که عامل موفقیت شما شده اند. همکاری با فردی که سعی دارد موفق شود، بزرگترین موفقیت شما هم محسوب می شود. تفکر مثبت، به موفقیت در گروه های کاری، خانوادگی و اجتماعی منجر شده و چه بسا قدمی در راستای صلح جهانی باشد!

 

ترجمه مقاله : جفری جیمز - دکتر تامپسون

مترجم : فیروزه کاتب و حمیدرضا غلامرضایی

منبع : The Secret Magazine

 

+ جهت کنترل نظرات غیرمثبت و مشکوک برخی افراد سودجو نظرات دوستان باید مورد تایید مدیران قرار بگیرند که نظرات نامربوط در آنها منتشر نشود.

در انتظار ادامه این نوشته هستم

10 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فهیمه دایی جعفری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۵/۱۳

سپاس بخاطر این مقاله تاثیر گذارپاسخ

pejman moradi:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۵/۰۸

باسلام
باتشکر ...هرچیزی درونیست ...احساسات خوب برابراست با اتفاقات عالی وبی نظیر ..ب اسپاس از متن فوق العاده زیباتون
پاسخ

محمد رستم نژادی
محمد رستم نژادی:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۴/۲۰

افکار باور احساسات عملکرد نتیجه
خیلی ساده پاسخ

سهراب ولیزاده
سهراب ولیزاده:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۸

عالی بودپاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۷

بسار عالی .سپاسگزلرمپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۷

ممنون عالی بود پاسخ

بهاره ک
بهاره ک:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۶

این جمله عالی بود"اگر چیزی را نتونستی تغییر بدی افکارتو تغییر بده". هر صبح رو با افکار مثبت اغاز کردن اون روز رو متحول می کنهپاسخ

میثم جبلی
میثم جبلی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۶

خیلی برام مفید بود
مرسیپاسخ

saeede rafie:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۶

ﻋﺎﻟﻲ ﺑﻮﺩ ﻣﻤﻨﻮﻥپاسخ

هدی بختیاری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۶

بسیار زیبا و واضح خیلی خیلی ممنون پاسخ

Fereshte Rad:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۵

بسیار عالی.......
بی نهایت ممنون.پاسخ

اکرم نجفلو:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۵

خیلی عالیه کاملا موافقم اولین تفکر مزین تفکر مثبت آرامش روانی است..پاسخ

عباس صابری
عباس صابری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۵

بسیار عااااااااااالی ...
سپاسگذارمپاسخ

صفورا غلامی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۵

ممنونپاسخ

مهدی عابدینی
مهدی عابدینی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۴/۱۵

سپاسگزارمپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید