امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

خلاقیت سازمانی

print send-to-friend
خلاقیت سازمانی
کد مقاله : ۴۷
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
بازدید: ۱۵۳۸
تعداد نظرات: ۲
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

خلاقیت سازمانی


خلاقیت که کلمه‌ای فراتر از شعارهای روز جهان کسب و کار است، به یک عامل حیاتی در موفقیت سازمانی تبدیل شده است. خلاقیت در سازمان‌ها را باید به عنوان فرآیندی تعریف کرد که به موجب آن ایده‌های جدیدی که نوآوری را میسر می‌سازند، توسعه می‌یابند. هر گاه با رهبران سازمانی صحبت کنید، کلماتی همچون «خلاقیت» و «نوآوری» را از زبان آنان خواهید شنید. اما برای بسیاری از افراد، این کلمات تنها در حد شعارهای رایج هستند. واقعاً تعداد اندکی می‌دانند که چگونه نوآوری و خلاقیت را در سازمان شان توسعه دهند. حتی تعداد کمتری می‌دانند که چگونه چنین کاری را انجام دهند. تحقیق من نشان دهنده ده عامل برتر در قبال خلاقیت موفقیت‌آمیز در سازمان‌ها است. این ده عامل  بر اساس اولویتی ارائه نموده‌ام که پاسخ دهندگان اعلام کرده‌اند. مطالبی که در علامت نقل‌قول هستند، عیناً برگرفته شده از پاسخ‌های ارائه شده می‌باشند.


1. زمان
بیشتر پاسخ دهندگان موضوع زمان را به عنوان مهم‌ترین عامل در تقویت خلاقیت سازمانی ذکر کرده‌اند. و اهمیت آن را از هر عامل دیگری بیشتر دانسته‌اند: «اگر زمان مناسبی در اختیار من باشد و هیچ کس در آن مزاحمم نشود، می‌توانم کارم را به نحو احسن انجام دهم.» نتایج و یافته‌های حکایت از آن دارند که بر خلاف باور اغلب مردم مبنی بر این‌که آن‌ها در موقعیت فشار و بن بست زمانی از خلاقیت بیشتری برخوردارند، در واقع عکس این موضوع صادق است یعنی وقتی که افراد مجبورند به جنگ زمان بروند، خلاقیت شان به حداقل می‌رسد. به نظر می‌رسد که فشار زمانی از خلاقیت افراد می‌کاهد زیرا افراد عمیقاً به مقابله با یک مشکل نمی‌پردازند. خلاقیت نیازمند در اختیار داشتن زمان کافی است. افراد نیازمند زمان هستند تا به بررسی یک مسئله بپردازند و اجازه دهند که عقایدشان متبلور شوند.


2. صلاحیت کارکنان
صلاحیت کارکنان دومین موضوع مهمی است که در تقویت خلاقیت سازمانی مطرح شده است. وقتی از پاسخ دهندگان خواستیم که بیشتر در باب این موضوع سخن بگویند، آن‌ها طیفی از موضوعات مختلف را بیان کردند که می‌توان چکیدهٔ آن را در این جمله گفت: «اگر بدانم می‌توانم به کارکنانم اتکا کنم و بدانم آن‌ها به لحاظ فنی از صلاحیت کافی برخوردارند، آنگاه قادر خواهم بود تا مرزهای صلاحیت فنی را به حوزه‌هایی جدیدتر و ناشناخته تر توسعه دهم و در نتیجه به عقایدی خلاقانه و نوآورانه دست یابم.» پس به نظر می‌رسد که کارکنان با صلاحیت برای خلاقیت سازمانی مهم هستند اما در مورد نوع صلاحیت‌ها، اختلاف نظرهایی وجود دارد.


3. محیط و منابع لازم برای پیگیری عقاید و ایده‌ها
این اولویت ارتباط تنگاتنگی با زمان دارد اما در عین حال شامل محیط فیزیکی مورد نیاز برای «آزمودن» ایده‌های جدید و تأمین منابع مالی لازم برای چنین پیگیری‌هایی نیز می‌شود. «من زمانی در بهترین حالت خلاقیت قرار دارم که بتوانم میان نیاز به دسترسی به افراد و منابع یا دسترسی به زمان توازن برقرار کنم. زمانی به بهترین شکل اندیشه‌های من بارور می‌شوند که ایده‌هایم را دیگران بیازمایند. گاهی اوقات، این کار بسیار دشوار است.» محیطی که برای خلاقیت مساعد است شامل محیطی است که در آن از یک موسیقی مناسب، آثار هنری زیبا و عناصر تحریک کننده خلاقیت استفاده شده است.


4. ارتباطات آزاد و تبادل اطلاعات
« از نظر من، یکی از موانع مهم، وجود محیطی است که در آن افراد یکدیگر را نادیده می‌گیرند، اطلاعات مبادله نمی‌شوند و هیچ اعتباری برای خلاقیت وجود ندارد.» پاسخ دهنده دیگری می‌گفت: «دستیابی به اطلاعات الزامی است. خلاقیت از طریق بیان ایده‌های جدید که ناشی از تجارب گذشته هستند پرورش می‌یابد تا در موقعیت‌های جدیدی استفاده شود.» ارتباطات آزاد در قبال تحولات سازمانی، تصمیم گیری‌ها و سیاست‌ها؛ فرصت‌های ابراز نگرانی، ادراک‌ها و عقاید و احساس این‌که «به افراد توجه می‌شود و حرف آن‌ها شنیده می‌شود»، همگی باعث تقویت خلاقیت سازمانی می‌شوند.


5. ساختار مناسب سازمانی
یکی از پاسخ دهندگان چنین می‌گفت: «محیط سازمان باید به گونه ای باشد که در آن مشکلات بدون سرزنش و توبیخ دیگران مورد بررسی قرار بگیرد.» این یک ساختار مناسب سازمانی است که می‌تواند باعث انعطاف پذیری، سازگاری و تمرکززدایی در قبال اختیارات شود.


6. اختیارات فردی برای ایجاد تحول و اعطای قدرت به افراد
پاسخ دهندگان به این موضوع اشاره می‌کردند که برای آغاز یک تحول اساسی تا چه حد باید اختیار و آزادی عمل داشته یاشند.. بسیاری از افراد، از نگرانی و اضطرابی که همراه با اعطای قدرت وجود داشت، سخن می‌گفتند. اعطای مناسب اختیارات به افراد باعث افزایش ابتکار، حضور در کار، اشتیاق، نوآوری و سرعت در کار می‌شود و البته افزایش سطح نگرانی و اضطراب را نیز در پی خواهد داشت.


7. رهبری متعهدانه
در حالی که خلاقیت می‌تواند با عبوراز موانع به موفقیت برسد، محیطی که خلاقیت سازمانی را ترغیب می‌کند، می‌تواند از مزایای منابع گوناگونی بهره مند شود. نقش رهبران حذف موانع است. «رهبری که موانع را از سر راه برمی دارد، خلاقیت سازمانی را تقویت می‌نماید.»


8. انگیزه مثبت کارکنان
وجود کارکنان با انگیزه برای داشتن یک سازمان خلاق، الزامی است. بسیاری معتقدند که اگر انگیزه نباشد، خلاقیت هم نخواهد بود. برخی دیدگاه خود در قبال این موضوع را چنین بیان می‌کنند: «اگر انگیزه داشته باشم، خلاقیتم بیشتر خواهد بود هر چند که عکس این موضوع نیز صادق است.»


9. اهداف روشن سازمانی
اکثر افراد با این موضوع موافق‌اند اما استثناهایی نیز وجود دارند که در پاسخ‌ها مشهود است. «واحدی که من در آن کار می‌کنم، برای هر موضوعی اهدافی را تعیین نموده است. اما واقعیت آن است که اگر من به کاری علاقه مند شوم، سعی می‌کنم تمام تلاش خود را برای عملی ساختن آن انجام دهم.»


10. حقوق مناسب
« این پول است که مشوق من برای سر کار آمدن است، اما این پول نیست که بهترین کار مرا باعث می‌شود.» حقوق مهم است و باید در حدی مناسب باشد، اما تنها عامل تأثیر گذاردر خلاقیت نیست. خلاقیت نیازمند درک مسائلی است که باعث تحرک کارکنان می‌شود.
 «افراد غیر خلاق در سازمان، در هر سطحی که باشند باید از مسیر افراد خلاق بیرون رانده شوند.»

 

«محیط باید آن‌قدر امن باشد که بتوان در آن اشتباه کرد ولی اشتباهات را تکرار نکرد زیرا یادگرفتن بدون اشتباه کردن بسیار دشوار است.» «رهبران دل‌مرده و بی‌حوصله، سازمان‌هایی دل‌مرده و بی‌حوصله خلق می‌کنند.» بنابراین، اگر خلاقیت برای شما و آینده سازمان تان مهم است، باید قبل از این‌که از عواقب آن یکه‌بخورید، زمان کافی به بررسی آن اختصاص دهید.

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

2 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۶/۰۵

تشکرپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۶/۰۴

ممنون عالیه این ایده های نو و خلاقانه هستند که موجب پیشرفت سازمانه و شرکت ها شده است متشکرم

پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید