امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

نه دلیل برای این‌که چرا نباید کارهای عقب‌افتاده‌تان را به خانه ببرید

print send-to-friend
نه دلیل برای این‌که چرا نباید کارهای عقب‌افتاده‌تان را به خانه ببرید
کد مقاله : ۶۵
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
بازدید: ۴۶۴۷
تعداد نظرات: ۱
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

نه دلیل برای این‌که چرا نباید کارهای عقب‌افتاده‌تان را به خانه ببرید

 

یک مدیرعامل مشهور و نویسنده کتاب « پرمشغله‌ها » می‌گوید: «کارمندانی که برای من کار می‌کنند باید حتی در حمام خانه‌شان نیز به تماس‌ها پاسخ دهند!» اگرچه خیلی از افراد با چنین دیدگاهی موافق هستند، اما بسیاری از کارمندان کم‌کم از این‌که کارشان در تمام زندگی‌شان رخنه کرده، احساس نارضایتی می‌کنند. سؤالی که هر کارفرمایی باید از خود بپرسد این است که: آیا آن‌ها با درخواست کار بیشتر کارمندان‌شان در خانه باعث افزایش عملکرد آن‌ها می‌شوند؟ طبق گزارش یک نظرسنجی مشخص‌شده است که هشتاد درصد از کارمندان بخشی از کارشان را در خانه انجام می‌دهند. این پژوهش دریافته است که 68 درصد از مردم قبل از ساعت 8 صبح ایمیل‌های‌شان را می‌خوانند. در زیر دلایلی را بیان می‌کنیم تا متوجه شوید چرا نباید امور باقی‌مانده کاری را به منزل بیاورید.

 

1. کارمندان مشکلات بزرگی را وارد منزل می‌کنند

در مصاحبه‌ای که مجله تایم با الکساندر تروتمن، مدیر شرکت فورد ترتیب داده بود، این‌گونه عنوان شد که: «با افزایش سرعت و حجم کار نمی‌توان کارایی را هم افزایش داد... در ابتدا همه از پول بیشتر لذت می‌بریم، اما به‌مرور زمان خستگی، فشار کاری و استرس بر انسان غلبه خواهد کرد.» آوردن کارهای باقی‌مانده به خانه به این معناست که دیگر اعضای خانواده ناچار به تحمل استرس و فشار کاری شما در کنار امور شخصی و خانوادگی خواهند بود.

 

2. این کار باعث افزایش احتمال افسردگی می‌شود

بر اساس یک پژوهش، کارمندانی که بیش از یازده ساعت در روز کار می‌کنند، در معرض ابتلا به افسردگی هستند. درواقع رابطه مستقیمی بین اضافه‌کاری و آوردن باقی کارها به خانه و ابتلا به افسردگی وجود دارد.

 

3. این موضوع باعث اختلال عملکرد کاری می‌شود

بر اساس یک گزارش، 50 درصد از کارمندان با این موضوع موافق هستند که آوردن کارهای باقی‌مانده به خانه با امور و وظایف خانوادگی تداخل می‌کند. با این آمار مشخص‌شده است که استرس شغلی با استرس خانوادگی برابری می‌کند و این استرس‌ها روی عملکرد کاری فرد تأثیر می‌گذارد و استرس او در محیط کارش را افزایش می‌دهد.

 

4. این موضوع باعث توقف در بهبود فیزیولوژیک و ذهنی انسان می‌شود

خانه به معنای جایی‌ست که انسان دوباره و پس از استرس‌های ناشی از فشار کاری شارژ شده و بهبود یابد. می‌توانید با به خانه رفتن و استراحت دادن به ذهن و بدن خود انرژی کافی را به خودتان هدیه دهید. بااین‌حال بسیاری از افراد خود را از این موهبت محروم می‌سازند.

 

5. نامتعادلی میان کار وزندگی شخصی ایجاد می‌شود

اگرچه شما تلاش می‌کنید تا آن‌چه را خانواده‌تان نیاز دارد تهیه کنید و در اختیار آن قرار دهید، اما از سوی دیگر دارید توجهی را که افراد خانواده‌تان شایسته آن هستند، از ایشان دریغ می‌کنید. افراد موفق می‌دانند که چطور باید کار و زندگی شخصی را متعادل سازند تا بهترین نتیجه را از هر دوی آن‌ها به دست آوردند.

 

6. این کار مانع تمرکز شما می‌شود

یکی از عوامل مهم برای انجام دادن کارها تمرکز است. حفظ تمرکز خود نشان‌دهنده اولویت‌بندی و ارزش‌گذاری شما برای زندگی شخصی و فضای کاری شماست. حفظ تمرکز و اهمیت دادن به آن باعث قدرتمندی بینش، تمرکز و دقت شما خواهد شد.

 

7. این موضوع عزت‌نفسی برای شما ایجاد نخواهد کرد

بیایید با این موضوع روبرو شویم. همه ما نیازمند احترام و ارزش شخصی هستیم. شاید این همان چیزی باشد که خانه و خانواده به ما هدیه می‌دهد. خانه به ما کمک می‌کند تا هویت و ارزش‌های شخصی خود را بازیابیم. با حضور در خانه و ترک محل کار (و کارهای باقی‌مانده) اعتمادبه‌نفس خود را افزایش می‌دهیم و مسؤولیت زندگی‌مان را به عهده می‌گیریم.

 

8. این موضوع ما را از تغذیه و خواب درست و کافی دور می‌کند

حواس‌پرتی ناشی از آوردن کار باقی‌مانده به خانه می‌تواند به کیفیت خواب و تغذیه ما صدمه بزند. خوابیدن و غذا خوردن صحیح تأثیر جوان‌کننده و سلامت‌بخشی بر بدن‌های ما دارد. شما با گذاشتن بقیه کارهای‌تان در اداره، روی سلامت شخصی خود متمرکز می‌شوید و بهترین استفاده را از زمانی که در خانه می‌گذرانید، می‌کنید.

 

9. منجر به رابطه بهتری بین شما و کارفرمایتان نخواهد شد

چه شرکت متعلق به شما باشد و چه شما یک کارمند باشید، باید بدانید که ارتباطی با کار یا با کارفرما دارید؛ اما این ارتباط مرزهایی دارد و روابط بر اساس درک حدومرزها ایجاد می‌شوند. کسب بهترین نتیجه از کسب‌وکار تان را ارائه بهترین کار خود به کارفرما نیازمند این است که هیچ‌گاه از مرزهای کاری خارج نشوید.

 

دانلود،دانلود رایگان،دانلود مقالات قانون جذب،کارآفرینی،کسب و کار

در انتظار ادامه این نوشته هستم

3 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
داریوش راستی
داریوش راستی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۳

سلام من یک فروشنده دوشیفت هستم و روزی 14ساعت کار میکنم البته چاره ی دیگه ندارم الان حدود 8سال هست چنین وضعیتی دارم واقعا راست میگنپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید