امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

روش یافتن راه حل در دل کسب و کار

print send-to-friend
روش یافتن راه حل در دل کسب و کار
کد مقاله : ۷۶
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۹/۰۲
بازدید: ۱۴۴۰
تعداد نظرات: ۵
   (۳ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

روش یافتن راه حل در دل کسب و کار

 

پنجاه و نه دقیقه مشکل را تعریف کن!
استیو جابز از بنیان گذاران اپل، می گفت: « خلاقیت فقط به هم مرتبط کردن چیزهاست. آدم های خلاق تجربه ها را به هم مرتبط می کنند و پدیده ای جدید خلق می کنند. آن ها به این دلیل می توانند چنین کاری انجام دهند که تجربه بیشتری داشتند یا درباره تجربه شان بیش از مردم دیگر فکر می کردند.» این نگرش، ما را در معرض یک دوراهی جالب قرار می دهد و به ما می آموزد که باید کارشناس شویم و از این شاخه به آن شاخه پریدن بپرهیزیم. برای کارشناس شدن، ما به طور هدفمند مواردی را حذف کرده و بر موردی خاص تمرکز می کنیم. با از بین رفتن این موارد، این اعتقاد من که «تخصص» دشمن «خلاقیت» است، تقویت می شود.


مشکل اینجاست که شما متخصص هستید و بی تردید کسب و کارتان را بهتر از هر کس دیگری می شناسید؛ به خصوص اگر چندین سال باشد که اداره آن را بر عهده دارید. متاسفانه، این دانش ممکن است مانع توانایی شما در نگاه کردن به کسب و کارتان با چشمان باز شود. هر چند «تعمق» و داشتن تمرکز، در پیشرفت های کوچک نقش دارد، اما باید دانش خود را در حوزه های مختلف افزایش دهید تا به پیشرفت های مهم و آنی برسید. پژوهش ها این را ممکن می کند. لی فلمینگ، استاد مدیریت بازرگانی دانشکده بازرگانی هاروارد، پس از بررسی 17 هزار بیمار گزارش داد تیم های متشکل از افراد دارای سوابق مشابه به چند پیشرفت آنی کوچک دست یافتند، در حالی که تیم های میان رشته ای به راه حل بنیادی تری رسیدند!


راهکارهای کاربردی یافتن راه حل
1. شباهت را بیابید!
گاهی شباهت ها به شما دریافتن راه حل های جدید کمک می کنند. وقتی به دنبال حل یک مشکل هستید، از خودتان بپرسید: « آیا تاکنون فرد دیگری چالشی مانند این راه حل کرده است؟» برای مثال، به جای پرسیدن این که « ما چگونه دندان هایمان را سفیدتر کنیم؟» کارشناسان دندان در یونی لیور پرسیدند: «آیا فرد دیگری تا کنون دندان هایش را سفید کرده است؟» راه حلی مناسب زمانی پیدا می شد که آن ها فهمیدند پودر ماشین لباس شویی حاوی رنگدانه ای آبی برای ایجاد توهم سفیدرنگ بودن است. نتیجه؟ ساخت خمیردندان کلوزآپ (که در دنیا به نام های متفاوتی به فروش می رسد که رنگدانه ای آبی دارد!). اگر کسب و کار شما به مشکلی خاص برخورده، بهتر است بدانید این فقط مشکل شما نیست! پس می توانید به دنبال راه حلی در شرکتی فعال در صنعتی غیر مرتبط بگردید.


2. از دیگران کمک بگیرید.
اگر نمی توانید راهی برای استفاده از پشرفت های آنی دیگران با روش «شباهت یابی» پیدا کنید، پیدا کردن دیگران برای کمک هم می تواند دشوار باشد. شما مشکل به خوبی تعریف شده خود را به عنوان یک چالش روی یک وب سایت قرار می دهید، تا از افرادی که رشته های مشابهی دارند، کمک بگیرید. برای مثال، یک تولید کننده چیپس بین المللی معروف می خواست با خارج کردن روغن اضافه از چیپس ها محصول کم چرب تری تولید کند. کارشناسان شرکت روش های مختلفی را امتحان کردند، مانند قراردادن تسمه نقاله ای لرزان که روغن اضافه را بگیرد؛ اما لرزش تسمه آن قدر شدید بود که چیپس ها را خرد می کرد.


وقتی شرکت برای تعیین اینکه چه عامل دیگری می تواند روغن چیپس های ظریف را بدون آسیب رساندن به آن ها خارج کند، راه حل کاربردی یک مهندس صنایع غذایی مطرح نکرد، بلکه قهرمان اصلی، یک موسیقی دان بود! او چیپس ها را زیر یک بلندگو قرار داد و با لرزش هایی که پیچ صدا و فرکانس بلندگو قابل کنترل بودند، روغن آن ها گرفته می شد! علاوه بر روش معمول یافتن راه حل، شما می توانید از دوستان، هواداران و پیروان خود از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید و پیشنهادهایی را با قراردادن پرسش هایی روی وب سایت و وبلاگ خودتان و دریافت پاسخ ها از طریق ایمیل، مطرح کنید.


3. در تانژانت های هدفمند شرکت کنید
گاهی شما مشکل خاصی ندارید و به قول استیو، جابز، فقط می خواهید به نقاط بیشتری متصل شوید. بهترین راه انجام این کار به طور منظم چیست؟ ما اغلب با دیگران معاشرت می کنیم، از افراد شبیه خودمان درس می گیریم، کتاب های مرتبط با زمینه تخصصی مان را می خوانیم، در همایش ها با افرادی پیشینه ای شبیه ما دارند، حضور می یابیم و در روابط کاری و شخصی مان، اغلب به افرادی که دیدگاه های مشابهی با ما دارند، اهمیت بیشتری می دهیم. برای اتصال این نقطه ها به یکدیگر، شما این الگو را می شکنید. این کار را به طور تصادفی انجام ندهید؛ در عوض در فرآیندی وارد شوید که من آن را «تانژانت های هدفمند» می نامم و دستیابی به پیشرفت های آنی و مهم را با یادگیری از این نقاط مماس (رشته هایی که اشتراکاتی با کار شما دارند) امکان پذیر می کند.


تانژانت های هدفمند شما چیست؟ شاید این مثال بتواند به شما در کشف تانژانت خودتان کمک کند:
هر چند من کارشناس نوآوری و خلاقیت هستم، اما به ندرت در همایش های نوآوری حاضر می شوم. من قدم را فراتر از مطالعه عموم اعصاب روانشناسی و عملکرد ورزشی می گذارم و به دیگر عناوینی می پردازم که ممکن است ارتباطی عجیب داشته باشند. در بهار سال 2014، من چهار روز را با اساتید شعبده بازی برای یادگیری طرز کارشان سپری کردم. شعبده بازی به منحرف کردن چشم مربوط می شود و نوآوری به منحرف کردن ادراک! شعبده بازی به ممکن کردن غیر ممکن ها می پردازد و نوآوری هم به دنبال همین مورد است.
از آن جا که من رشته های زیادی را مطالعه می کنم، نگاهی متفاوت و وسیع به دنیا دارم تا به مشتریان کمک کنم چیزهایی را ببینند که در نقطه کور قرار دارند و مشتریان را فراتر از بهترین روش صنعتشان قرار دهم. با توسعه تانژانت های هدفمند خودتان، می توانید دیدگاهی کامل و عینی تر به کسب و کارتان داشته باشید. تقلید از دیگران در صنعت تان به انفعال یا فرو رفتن در چالش های تجاری شما منجر می شود.


4. پرسشی متفاوت مطرح کنید
گاهی پیشرفت های آنی با بررسی مشکل زاویه ای متفاوت ممکن می شود یعنی با طرح پرسشی جدید! ماجرای فرودگاه هیوسن را در نظر بگیرید. مدیریت از مسافران از زیادی زمان انتظار برای رسیدن چمدان ها از بخش بار بود که گاهی تا سی دقیقه هم به طول می انجامید. مدیر و کارکنان فرودگاه سعی کردند راهکاری بیابند تا این زمان را به حداقل برسانند. گام اول آن ها، افزودن چند وسیله نقلیه حمل بار بود. با این روش زمان انتظار به هشت دقیقه کاهش یافت! آیا مسافران از این پیشرفت خوشحال بودند؟ نه. بررسی های جدید نشان می داد که سرعت دریافت چمدان هنوز هم بزرگ ترین شکایت بود. کاهش بیشتر این زمان به سرمایه گذاری زیادی نیاز داشت؛ برای همین مشکل غیر قابل حل به نظر می رسید.


کارکنان فرودگاه مشکل دیگری داشتند! هر چند زمان انتظار برای رسیدن کیف ها از فرودگاه به بخش تحویل بار هشت دقیقه طول می کشید و این زمان خیلی خوبی بود، اما چون مسافران به طور متوسط در حدود یک دقیقه به آن محل می رسیدند، ناچار بودند مدتی در آن جا منتظر بمانند و این عامل باعث نارضایتی آن ها میشد. کارکنان فرودگاه به دنبال یافتن پاسخ برای سوالی متفاوت بودند:
« چگونه رسیدن مسافران را به تاخیر بیندازیم؟» آن ها چیدمان فرودگاه را طوری تغییر دادند که مسافران برای رسیدن به بخش تحویل با به هشت دقیقه زمان نیاز داشته باشند! امروزمسافران وقتی به بخش تحویل بار می رسند، چمدان ها انتظار آن ها را می کشند و همه آن ها از سرعت حمل چمدان ها رضایت کامل دارند! آلبرت اینشتین می گفت: « اگر من یک ساعت زمان برای نجات دنیا داشتم، 59 دقیقه را صرف تعریف مشکل و یک دقیقه را صرف یافتن راه حل می کردم!»


به نصیحت او گوش دهید و تصور کنید مشکلی که می خواهید حل کنید، واقعی نیست و به دنبال راه های دیگری برای رسیدن به راه حل باشید. پیشرفت واقعی و سریع، به تغییر نحوه نگرش شما به دنیا و بر نقطه های کوری که تخصص شما ایجاد می کند، بستگی دارد. با مرتبط کردن تجربه های بیشتر و طرح پرسش های بهتر، شما کسب و کارتان را روشن تر و با چشم بازتر خواهید دید.

 

منبع: Secret Magazin

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

8 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فائزه حقیقتی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۱/۰۱

خیلی عالیپاسخ

elaheh rohany:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۱

خیلى مقاله عالى بود ، ممنونم ✌پاسخ

فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۴

عااالی بود و فوق العاده جالب.پاسخ

Alireza Vaziri:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۴

بسیار عالی بود
کلاس یا دوره آموزشی خود را اطلاع رسانی فرماییدپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۲

سلام مچکرم عالیه
میشه مقاله ای بزارید درمورد شناسایی استعداد تو زمینه کسب و کار
مچکرمپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید