امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

شبیه آرزوهایمان زندگی کنیم

print send-to-friend
شبیه آرزوهایمان زندگی کنیم
کد مقاله : ۸۰
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
بازدید: ۳۰۱۹
تعداد نظرات: ۹
   (۶ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

شبیه آرزوهایمان زندگی کنیم


دانشمندان دانشگاه «هاروارد یونیورسیتی» درباره کیفیت زندگی انسان‌ها آزمایشی انجام داده‌اند که نتیجه آن بسیار جالب است. هشتاد پیرمرد و هشتاد پیرزن برای این پروژه انتخاب شدند. محققان، شهرکی را به‌دوراز هیاهو شبیه به معیارهای چهل سال پیش ساختند؛ حتی در این شهرک، غذاهای چهل سال پیش پخته می‌شد! شکل مغازه‌ها، فرم مبلمان، آهنگ‌ها، فیلم‌های قدیمی و حتی اخبار پخش‌شده از رادیو و تلویزیون نیز مطابق با چهل سال پیش بود. محققان در ابتدا، 160 نفر انتخابی را ازهر نظر آزمایش کردند؛ از تعداد و رنگ موی سر گرفته تا نوع استخوان، خمیدگی بدن، لرزش دست‌ها، لرزش صدا، میزان فشارخون و... سپس این 160 نفر را به داخل شهرک گفته‌شده بردند. بعد از گذشت پنج‌تا شش ماه، کم‌کم پشت این افراد صاف شد و آن‌ها بدون خمیدگی می‌ایستادند. لرزش دست‌ها به‌طور ناخودآگاه از بین رفته بود و لرزش صدا نیز بهبودیافته بود. ضربان قلب آن‌ها مانند افراد جوان شد، رنگ سپید موهای سر رو به مشکی شدن رفت و حتی چین‌وچروک‌های دست و صورت ناپدید شدند! اما علت این مسئله چه بود؟!


آیا ما می‌توانیم شبیه آرزوهای خود زندگی کنیم؟!
آیا می‌توانیم اهدافمان را در زمینه‌های مختلف زندگی به واقعیت تبدیل نماییم؟!
آیا می‌توانیم به هر هدفی که خواهان آن هستیم در طی دوازده ماه دست‌یابیم؟!
آیا به‌واقع ایمان‌داریم که دست‌یابی به اهداف برای ما غیرممکن نیست؟!
چرا عده‌ای آن‌طور زندگی می‌کنند که دوست دارند؛ ولی ما آن‌گونه زندگی می‌کنیم که دوست نداریم؟!
علت این اتفاقات چیست؟!


جواب تمامی این سؤالات در واقعیت‌هایی نهفته است که انسان برای خود می‌پذیرد؛ زیرا متأسفانه بیشتر ما به شکل ناخودآگاه محدودیت‌هایی را در ذهن خود پذیرفته‌ایم؛ اما از اثرات این پذیرش در زندگی خود، آگاه نیستیم. اغلب به‌طور خودآگاه مطالعاتی درزمینهٔ موفقیت انجام می‌دهیم، اما این محدودیت‌‌ها همچنان در جان و ذهن ما پایدار هستند. ما آن‌ها را پذیرفته‌‌ایم و به‌عنوان واقعیت زندگی خود قبول داریم.


جملات ذهن منفی‌باف ما
من برای رسیدن به هدفم در زندگی پول کافی ندارم.
برای من خیلی دیر شده.
راه موفقیت پیچیده است.
اگر کارم را از دست بدهم از گرسنگی می‌میرم.
من همانم که می‌اندیشم


فردی را در نظر بگیرید که پدر و مادرش تمام عمر خود را در فقر دست‌وپا زده‌اند. آن‌ها همیشه به فرزندشان تلقین کرده‌اند که زندگی دشوار و طاقت‌فرساست، ثروت موجب عذاب وجدان می‌شود و ثروتمندان افرادی خون‌خوارند! فقر و بی‌پولی در سال‌های اولیه زندگی این فرد در ذهن وی حک می‌شود و او در ضمیر ناخودآگاه خود باور می‌کند که باید همیشه درگیر مشکلات مالی و فقر باشد. این شکل تفکر و محدودیت‌های باور سبب می‌شود که فرد از شروع راهی تازه یا دستیابی به اهداف جدید بازماند.


فرد این جایگاه را برای خود می‌پذیرد فقط برای انجام دادن کارهایی داوطلب می‌شود که حقوق و مزایای بسیار کمی دارند. او به هر دری می‌زند تا بندگی شخص دیگری را بکند؛ زیرا می‌خواهد حقوق بخورونمیر یا آب‌باریکه‌ای برای خود جور کند. او فقط می‌تواند با کسانی ارتباط نزدیک داشته باشد که هم‌طبقه خودش هستند و تنها از مصاحبت با چنین افرادی احساس راحتی می‌کند، زیرا با آن‌ها همفکر است! به‌این‌ترتیب در شیوه رفتاری خود نیز هرگونه تغییر را پس می‌زند. هرگونه تلاش برای دستیابی به موفقیت و ثروت برای او معادل کابوس و ترسی دائمی است؛ کابوسی که در تمام عمر آن را مجسم کرده و به آن هویت بخشیده و نمی‌گذارد که هیچ راه دیگری را امتحان کند. در ذهن و باورهای این فرد، برنامه‌ای به‌شدت نفرت‌انگیز وجود دارد؛ برنامه‌ای که حتی خود او نیز از آن بی‌خبر است.
در این میان اوضاع ما چگونه است؟! آیا باور و برنامه‌های ما مانند اشخاصی‌ است که برای فقیر ماندن برنامه‌ریزی‌شده‌اند یا افرادی که در پی ثروتمند بودن هستند؟! چه مسائلی واقعیت‌های زندگی ما را تشکیل می‌دهند؟!


قانون باور
بی‌شک هر تفکری را که از اعماق وجود خود باور داشته باشید به واقعیت تبدیل خواهد شد. در اصل، شما چیزی را که می‌بینید باور نمی‌کنید؛ بلکه آن چیزی را می‌بینید که پیشتر به‌عنوان باور خود انتخاب کرده‌اید؛ بنابراین در وجود خود باید به شناسایی باورهایی بپردازید که مانع موفقیت شما هستند و همواره شما را محدود می‌کنند. شما باید این باورها را از بین ببرید. گاهی ذهن ما سرشار از عقاید و باورهای اشتباه و غلط است؛ این عقاید مانع پیشرفت و موفقیت ما در رسیدن به رؤیاهایمان هستند و حتی درون ما را لبریز از نفرت، حسرت، کینه، حسادت و استرس می‌کنند. بنا به عقیده روانشناسان رفتاری، اگر می‌خواهید به رؤیاهای خود برسید و موفق شوید ابتدا باید به خواسته خود ایمان داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید؛ اما بدون داشتن حتی ذره‌ای شک، تردید یا انرژی منفی؛ بنابراین برای پولدار شدن در ابتدا، باید باورهای غلط ذهنی خود را در این زمینه بیابید و آن‌ها را در عمق وجود خود را ریشه‌کن کنید.


بدیهی است که فقر نتیجه تفکر فقیرانه است و هیچ ذهن فقیری انسانی موفق و ثروتمند نمی‌آفریند! ازلحاظ علمی ثابت‌شده است هرگاه ذهن انسان بر روی مسئله‌ای تمرکز کرده و بدان فکر کند، همان تفکر در زندگی‌اش بسان واقعیتی شکل‌گرفته و گسترش می‌یابد.
دکتر نورمن وینسنت پیل می‌گویند: «یکی از دلایل عدم اجابت دعا این است که ما دعا می‌کنیم اما به‌واقع انتظار اجابت دعای خود را نداریم!» ما در دعا کردن کوشاییم، ولی درنتیجه گرفتن تنبل هستیم. او می‌گوید: «از قانون باور استفاده کنید.» بنابراین دعا کنید و خود را از اجابت دعای خویش مطمئن سازید. بیایید دستان مان را در هم گره بزنیم و از همین لحظه شروع کنیم؛ زندگی بسیار کوتاه است. هیچ اتفاقی پیش از انجام دادن آن به دست ما رخ نخواهد داد؛ بنابراین برای رسیدن به خواسته‌هایی که آن‌ها را از خداوند می‌خواهید هم‌اکنون تمرین کنید.


قدرت در دسته ذهن ناخودآگاه شماست
ذهن ناخودآگاه ما میلیون‌ها برابر از ذهن خودآگاه قوی‌تر است شاید شما به شکلی آگاهانه می‌خواهید که حسابتان پر از پول باشد؛ اما در ذهن ناخودآگاه خود معتقد هستید که تا این اندازه لایق پول نیستید؛ بنابراین هرگز ثروتمند نخواهید شد! ذهن خودآگاه شما تنها یک درصد بر واقعیت‌ها و باورهای پذیرفته‌شده شما تأثیر می‌گذارد؛ و ذهن ناخودآگاه شما 99٪ بر روی زندگی شما تأثیر خواهد گذاشت. ما خواهان موفقیت هستیم! بنابراین اگر می‌خواهیم طبقه اقتصادی، اجتماعی و شخصیتی خویش را تغییر دهیم، باید ازنظر ذهنی آماده شویم. ما نیازمند ذهنی ثروتمند هستیم؛ زیرا ذهن ثروتمند نقطه آغازین تمام این موفقیت‌هاست. ما باید سعی کنیم که آرامش را در زندگی خود حاکم کنیم و استرس، نگرانی و عصبانیت را از خود دور سازیم؛ زیرا در این حالت بهتر می‌توان فکر کرد. ما باید خودمان باورهای محدودکننده خود را شناسایی کنیم. در ابتدا، شناخت این سوزن‌های ذهنی (باورهای محدود‌کننده) در تغییر افکار منفی نقشی بسزا و کلیدی ایفا می‌کنند.


اکنون پس از شناخت باورهای محدودکننده ذهنی سعی کنید که به‌آرامی آن‌ها را تغییر دهید؛ اما چگونه؟ با جهت دادن افکارتان به سمت خواسته‌های واقعی‌تان و پرسیدن سؤالات کوانتومی از خود. اگر باورهای غلط و پنهان شما از آغاز بررسی نشوند، درنهایت همان‌ها سبب شکست تلاش‌های شما خواهند شد. در حقیقت، شکست در هر کاری به علت وجود باور، عقیده و پذیرش واقعیتی متضاد با آن امر اتفاق می‌افتد. در این راه لازم است بدانید که ذهن شما در برابر هر تلاشی برای تغییر این باورها، به‌شدت مقاومت کرده و با آن مبارزه می‌کند؛ بنابراین به هدف خود بسیار متعهد باشید. با گام‌های آهسته و پیوسته پیش بروید؛ به‌گونه‌ای که ذهن شما فرصت کافی برای تطبیق با تغییرات جزئی پیدا کند. تغییرات شدید و یک‌باره یا امکان‌پذیر نیستند یا ممکن است که کل موضوع را به مخاطره بیندازند؛ در گام بعدی، هرگاه این تغییر کوچک جواب داد، تغییر بعدی را به وجود بیاورید.
 

نتیجه گیری: برای هر شخصی به وسعت ذهنش راه‌های تازه وجود دارد؛ پس هرلحظه محدوده ذهنی خود را وسیع‌تر کنید. اگر باورهای منفی خود را شناسایی نکنید و به مبارزه با آن‌ها نپردازید، همواره در موقعیت کنونی خود در همین ابتدای مسیر خواهید ماند.
پس منتظرت هستم. زود باش و خودت را برسان.

 

منبع: Secret  Magazine

در انتظار ادامه این نوشته هستم

19 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فائزه حقیقتی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۷

غیر ممکن،غیر ممکن است....مچکرم عالییییییپاسخ

فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۲۰

متشکرم، عالی بود.پاسخ

علیرضا هوشمندفر:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۲۰

سلام
مرسی واقعا مقاله عالی و جالبی بودپاسخ

محمد گرجی
محمد گرجی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۷

مثل همیشه عالی و پر محتوا و منحصر بفرد.خیلی تاثیرگذار بود.سپاسگزارمپاسخ

اکرم نجفلو:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۷

عالی بودپاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۶

سلام
واقعا تاثیر گرفتم .............
هر متنی که در سایت قرار میدهید ......... با تمام وجود م میخوانم طوری که
احساس انرژی زیادی در من بوجود میاید.
لحظه به لحظه پر انرژی تر وبا اراده قویتر روی باورهایم کار میکنم......تلنگر بسیار خوبی بود.......
سپاسگزارم..........پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۶

مچکرمپاسخ

عباس صابری
عباس صابری:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۶

سلام و خدا قوت. مثل همیشه عاااااااالی بود. مسیر درستی را نمایان کردید که شبیه آرزوهامان زندگی کنیم تا به آنها برسیم...
++برای هر شخصی به وسعت ذهنش راه‌های تازه وجود دارد؛ پس هرلحظه محدوده ذهنی خود را وسیع‌تر کنید. ++پاسخ

افشین قمشلو:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۶

از شما دوست عزیز بابت این مقاله، بسیار سپاسگزارم.پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید