امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

قانون جذب را برای خودتان شرطی سازی ذهنی کنید – قسمت اول

print send-to-friend
قانون جذب را برای خودتان شرطی سازی ذهنی کنید – قسمت اول
کد مقاله : ۷۳
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
بازدید: ۴۲۵۸
تعداد نظرات: ۸
   (۸ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

قانون جذب را برای خودتان شرطی سازی ذهنی کنید – قسمت اول


به عبارتی می توان شرطی سازی ذهن را مقدمه ای برای تغییر الگوی ذهنی دانست که افکار به صورت کاملا خودکار در پردازش ناخودآگاه هدایت می کند. اگر به یک خلبان یا راننده ماشین دقت کنید متوجه می شوید که آنها به صورت ناخودآگاهی به انجام کارهای خودشان ادامه می دهند. سوالی اصلی این است آیا آنها قانون جذب را شرطی سازی کرده اند؟ پاسخ بله است و وقتی ضمیرناخودآگاه به صورت خودکار شروع به فعالیت می کند همه چیز دست خوش نتایج مشابه خواهد شد.


مراحل شرطی سازی ضمیر ناخودآگاه :

گام اول – کشف افکار عمیق ذهنی

افکار را می توان به حباب در دریاچه تشبیه کرد که در سطح می توانیم آنها را مشاهده نمائیم اما جایی که آنجا جای دارند در سطح مرکزی ناخودآگاه هستند. به راستی منشاء این افکار از کجاست؟ همه انسان ها بر این باورند که افکار از بیرون شان به ذهن خطور می کند اما این موضوع قطعا نادرست است. خواستگاه افکار، باورهای قدیمی هستند و خواستگاه باور، افکار کنونی تان است. به عبارتی می توان گفت « افکار و باور علت و معلول همدیگر هستند ». برای کشف افکار عمقی ابتدا شما باید باورهای خودتان را ارزیابی کنید. عمق در قانون جذب مفهومی بسیار مهم است زیرا اندیشه محققان را در راستای نفوذ به ناخودآگاه برده است تا جایی که یکی از مهمترین کارهای روزانه تان باید کشف باورهای مخرب ذهنی تان باشد.

نکته ظریف تر از مو: افکار آگاهانه برگ برنده شرطی سازی ذهن است


گام دوم – خنثی سازی برنامه های منفی

مفهوم خنثی سازی یعنی شما بتوانید افکار مثبت را با سلسله افکار منفی قدیمی به سطحی برابر برسانید. شما نمی توانید ناخودآگاهی مملو از افکار غیردلخواه توسط مثبت اندیشی نوسانی به چیزی دست یابید. وقتی در نمودار شرطی سازی ذهن شما زیر خط صفر هستید تنها وظیفه ای که باعث می شود شما به موفقیت دلخواه تان دست یابید فقط رسیدن به نقطه صفر است. در زمانی که شما شروع به پروراندن افکار دلخواه خودتان می کنید با هجوم افکار منفی مواجه خواهید شد و این مسئله اجازه این را به شما نمی دهد که در بارگذاری ضمیر ناخودآگاه تان موفق باشید. شما برای خنثی سازی به تعداد افکار مثبت بیشتری نیازمند هستید تا در مقابل این مقاومت ها پیروز بشوید.

نکته ظریف تر از مو: در خنثی سازی برنامه های منفی تلاش بیش از اندازه نداشته باشید


گام سوم – جریان احساسات دلخواه

زبان کائنات احساس است و این احساس ( ارتعاش برانگیخته ) است که نتایج را در قانون جذب پدیدار می کند. یعنی هر قدر شما فکر می کنید برای قانون جذب هیچ تاثیری ندارد اما زمانیکه پشت هر فکر، یک احساس باشد از جنس فرکانس آن احساس در دنیای فیزیکی شما شروع به جذب خواهید کرد. کنترل احساسات یکی از دشوارترین کارهای جهان هستی است که شما باید آن را تمرین کنید تا بر آن مسلط شوید. در طول روز تمام کار شما در حین کار و زندگی باید انجام این مراحل باشد وگرنه به جای پیشرفت، پسرفت را شاهد خواهید بود. ایجاد جریان مثبت ( دلخواه ) احساسات نبض شرطی سازی ذهن تان را فراهم می کند تا آماده ی اقدام موثر برای انجام کارها بشوید.

نکته ظریف تر از مو: احساس خنثی یعنی گرایش به احساس بد داشتن


گام چهارم – اقدام موثر

تبحر در سه مرحله قبلی می تواند شما را در وارد مسیری جدید کند. با اجرای سه مرحله ابتدایی، کائنات شریاط و موقعیت هایی را پیش پای تان قرار می دهد که بتوانید به سهولت هرچه تمام تر اقدام داشته باشید. اقدام موثر یک اصطلاحی نام آشنا در قانون جذب است که به بسترسازی ذهن به اضافه ی اقدام مفید تعبیر شده است. یعنی شما نیاز نیست بیش از حد تلاش کنید بلکه جهان از جنس پایه های فرکانسی افکار غالب تان را برایتان می آورد و شما باید فقط یک گام محکم هر چند کوچک را بردارید تا بتوانید موفق بشوید. امروزه بیش از 85 درصد مردم جهان بیش از حد توان شان فعالیت می کنند و نتایج هر روزشان بدتر از روز قبل می شود و دلیل آن فقط بار ارتعاشی افکار آنهاست. وقتی ذهن آماده نباشد شما هر اقدامی انجام بدهید منتهی به شکست می شود.

نکته ظریف تر از مو: تا زمانیکه ذهن آماده نشده است اقدام نکنید


گام پنجم – ارزیابی شرطی سازی ذهن

در این قسمت باید مشخص کنید نتیجه شرطی سازی ذهن تان چگونه بوده است. دلیل اینکه 95 درصد مردم شکست را بارها مکررا تجربه می کنند شاید عدم ارزیابی نتایج اعمالی است که انجام می دهند. آنها نمی دانند بررسی مسیر، قسمتی از موفقیت شان است. وقتی با شکست ( عدم نتیجه دلخواه ) روبرو می شوند کنترل مرحله دوم خودشان را از دست می دهند و ایجاد افکار منفی باعث پدیدار شدن احساسات منفی می شود. عدم کنترل این رویدادها باعث می شوند که ساختار شرطی سازی برهم بخورد و مسیر دلخواه را طی نکند بنابراین در مرحله ارزیابی هم تمام موارد غیردلخواه خواهد شد.

نکته ظریف تر از مو: هر برنامه ای را که دنبال می کنید را ارزیابی کنید


مختصری از شرح این مقاله به روایت تصویر:

گام اول – کشف افکار عمیق ذهنی

گام دوم – خنثی سازی برنامه های منفی

گام سوم – جریان احساسات دلخواه

گام چهارم – اقدام موثر

گام پنجم – ارزیابی شرطی سازی ذهن

 

دستور العمل هر قسمت در قسمت های بعدی منتشر خواهد شد


نویسنده: بهداد ساجدی حسینی ( برگرفته از تحقیق آزمایشگاهی دانشگاه کمبریج سال 2004 )

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

58 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
پری فتح الهی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۵/۰۳/۲۴

پری فتح الهی.بسیار عالی.منتظر قسمت های بعدی هستم.پاسخ

کوروش گنجی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۵/۰۱/۳۰

عالی بود استادپاسخ

اعظم موسوی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۵/۰۱/۲۰

متشکرم عالی بود منتظر قسمتهای بعدی ام.پاسخ

arsi p:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۱/۰۹

مقاله عالی و موثری بود.
پاسخ

محمدتقی باقری:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۲

سلام آقای حسینی
ضمن تشکّر وسپاس بخاطر سایت وزین وارزشمند تان چراتمام مطالب را بصورت PDFقرارنمیدهید یاحداقل قابل کپی کردن باشد تابتوانیم درفرصت های دیگر که به اینترنت دسترسی نداریم بتوانیم استفاده کنیم باتشکر مجدّد دعاگوی شما محمدتقی باقریپاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۶

سپاس از شما استاد بزرگوارپاسخ

فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۵

تشکر**
نکته باریک تر از مو: احساس خنثی یعنی گرایش به احساس بد داشتن!پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۵

سلام خیلی جالب بود تکته های جدید تو این مقاله پیدا کردم که قبل از این به این نکته ها دقت نکرده بودم
متشکرمپاسخ

مرضیه خداوردلو پاسخ داده:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۷/۲۵

موافقمپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید