امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

قانون جذب می تواند شغل دلخواه تان را جذب کند

print send-to-friend
قانون جذب می تواند شغل دلخواه تان را جذب کند
کد مقاله : ۹۲
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
بازدید: ۵۲۸۷
تعداد نظرات: ۸
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :


بی‌شک ما می‌توانیم به همان کسی بدل شویم که در باورهایمان می‌بینیم و درست همین‌جاست که قانون جذب به نفع ما وارد میدان می‌شود. تنها باید قانون جذب را بشناسیم و ذهن مان را به‌سوی امکانات پیرامونمان هدایت کنیم. همه ما می‌توانیم همان انسان کامیاب و موفقی باشیم که همیشه آرزویش را داشته‌ایم، اما جرات تبدیل‌شدن به او را نداشته‌ایم! مهم نیست چه کسی هستید یا شرایط فعلی شما چگونه است. هنگامی‌که تصمیم دارید موفق‌تر، ثروتمندتر، داناتر و پیروزتر باشید، کافی است که تنها از یک مطلب مطمئن شوید: شما اشرف مخلوقات هستید و هیچ محدودیت یا قیدوبندی برای دستیابی به خواسته‌هایتان ندارید. در وجود هریک از شما پتانسیلی بیکران وجود دارد؛ بنابراین این حقیقت را باور داشته باشید و آن را کانون زندگی خویش سازید.


دنیا از اخم کردن به ما خجالت می‌کشد!
روزگار اهمیت مثبت اندیشی را در زندگی به ما اثبات کرده است. این مثبت اندیشی مفهومی جدید و دور از ذهن نیست، ولی همین امر در مرکز تعالیم قانون جذب قرار دارد. بی‌شک دیدنِ فردی خوش‌خلق و مثبت نگر که باوجود گرفتاری‌های روزانه امیدوار است و به دنیا لبخند می‌زند، ما را بسیار متعجب می‌کند. البته هیچ جای تعجبی ندارد! زیرا او می‌داند که با لبخند زدن به دنیا، جهان از اخم کردن به او خجالت خواهد کشید. این افرادِ مثبت، الگویی از شادمانی، اشتیاق و شور زندگی هستند. پذیرش مثبت نگری فرصت‌های نامحدودی را برایمان به همراه دارد و حتی باور و ایمان ما را به خویش و توانایی‌هایمان افزایش می‌دهد. یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که می‌توان از مثبت اندیشی و قانون جذب برای کامیابی در آن بهره گرفت، رسیدن به شغل دلخواه است.


شاید شما شغلی دست‌وپا گیر و خسته‌کننده دارید. شاید آرزوی شغلی خوب را در سر می‌پرورانید، اما رسیدن به آن را آرزویی محال می‌پندارید. بیشتر افراد شاغل می‌نالند که نمی‌توانند شغلی مناسب و درخور بیابند و مشغول کاری خسته‌کننده هستند. از سوی دیگر، برخی از افراد، مدت‌های طولانی رنج بیکاری را تحمل می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند شغلی پیدا کنند! من برای تمام آن‌ها تنها یک جواب دارم: «از قانون جذب در حوزه کاری خود استفاده کنید.» این کار به‌هیچ‌وجه سخت نیست.

 

قانون جذب شغل،کارآفرینی،کسب و کار


جذب شغل
کسانی که به دنبال تغییرات مثبت در شغل فعلی خود هستند، می‌توانند پنج تمرین زیر را انجام دهند:
1. از تجسم خلاق استفاده کنید
اگر تا حدودی قانون جذب را بشناسید، می‌دانید که عامل کلیدی موفقیت در این قانون، تجسم اهداف است. شما می‌توانید تجسم کردن را در هرزمانی از روز انجام دهید؛ اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای داشتنِ ذهنی آرام‌تر، پیش از خواب به تجسم خلاق بپردازند. شاید شاغل هستید، اما در محیط کار با همکارانتان مشکلی دارید؛ بنابراین صبح‌ها پس از برخاستن از خواب، به تجسم کردن بپردازید تا احساسات و عملکرد بهتری در محیط کار داشته باشید. تنها پنج دقیقه تمرکز و تصویرسازی درباره اهداف کاری، می‌تواند توانایی شما را برای استفاده از قانون جذب در محیط کار افزایش دهد.


 2. عبارت تأکیدی مثبت را در سراسر روز تمرین کنید
در بسیاری از داستان‌های جالب درباره قانون جذب، استفاده مداوم از عبارت‌های تأکیدی توصیه‌شده است. در تعیین عبارت‌های تأکیدی دست شما باز است. فقط کافی است که این عبارت‌ها به‌طور دقیق و کامل خواسته شما را مطرح کنند. شاید با خود بگویید: «امروز رئیسم متوجه عملکرد خوبم می‌شود.» اگر حس می‌کنید نزد همکاران محبوبیت ندارید یا از بودن در کنار آن‌ها خجالت می‌کشید، می‌توانید تکرار کنید: «من فردی جذاب و پویا هستم و همکارانم به‌سوی من کشش دارند.» می‌توانید عبارت‌های مشابهی را ترسیم کنید و پیش از رفتن به محیط کار چنددقیقه‌ای برای تکرار آن‌ها وقت بگذارید. اگر این عبارت‌ها را در زمان‌های استراحت و ناهارتان تکرار کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. برخی از افراد تأثیر تکرار عبارت‌های مثبت را در مقابل آینه قدرتمندتر می‌دانند.


3. تجسم‌های خود را زنده‌تر کنید
بیشتر مردم تجسم خلاق را با تصاویری ابتدایی و ساده از موفقیت آغاز می‌کنند؛ برای تضمین بیشتر موفقیت تان، بر روی انتخاب تصاویر خود بیشتر دقت کنید و آن‌ها را باهدف موردنظر خودسازگار نمایید؛ برای مثال، هدف شما کسب درآمد بیشتر است. در این صورت، اسکناس‌هایی را تجسم کنید که روی سرتان می‌ریزند. شاید هم به دنبال شهرت و شناخته شدن بیشتر هستید؛ بنابراین همکاران تان را طوری تصور کنید که از شما تعریف و تمجید می‌کنند. شاید هم هدفی معمولی‌تر، مانند رضایت کاری، مدنظر شما باشد. در این صورت، خودتان را در محیط کاری‌تان با هاله نوری طلایی‌رنگ مجسم کنید.


4. منفی نگری را خاتمه دهید
تا دست از منفی نگری برندارید، استفاده از تجسم خلاق و عبارت‌های تأکیدی فایده‌ای نخواهد داشت. شاید شما باوجود تمامی تلاش‌هایتان بازهم به صدایی منفی در درون خود گوش می‌دهید؛ شاید هنوز هم هنگام صحبت درباره شغل خود، احساساتی منفی از خود بروز می‌دهید. اگر شب‌ها تجسمی خلاق داشته باشید، اما روزها شک، تردید و منفی گرایی را از خود ساطع کنید، قانون جذب کاری از پیش نمی‌برد! برای رهایی از شر منفی نگری، باید گام‌هایی کوچک بردارید؛ برای مثال، به خودتان قول دهید که فقط یک هفته دست از صحبت‌های منفی بردارید و خود را متعهد به استفاده از کلام مثبت و انگیزه‌بخش کنید؛ یا وقتی‌که درباره امور کاری‌تان با دوستان و اعضای خانواده صحبت می‌کنید، لبخند بزنید. به‌تدریج این خوش‌خلقی و مثبت اندیشی برای شما تبدیل به عادت می‌شود.


5. یک دفترچه یادداشت را نماد مثبت اندیشی خود قرار دهید
رؤیاهایتان را در دفترچه‌ای بنویسید؛ زیرا هرگاه کلمات مثبتی را درباره خواسته‌های خود بر روی کاغذ ببینید، تأثیر قانون جذب در شما دوچندان می‌شود. در این دفترچه، تمام تجسم‌های خود را یادداشت کنید. در آن شغل موردعلاقه‌تان را ترسیم کنید. سپس هر بار که فکری منفی به ذهنتان خطور کرد، این دفترچه را بازکنید و آن را بخوانید؛ حتی می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و از تصاویری استفاده کنید که به هدف شما نزدیک هستند. فقط یک قانون را فراموش نکنید. این دفترچه فقط و فقط حاوی تفکرات و کلام مثبت است. پس از هرگونه بیان وسوسه، پراکندگی فکر و منفی نگری در آن اجتناب کنید.


اکنون نوبت به افرادی می‌رسد که بیکار هستند و شغلی رؤیایی می‌خواهند؛ یا کسانی که از کار خود رضایت ندارند و در پی یافتن شغلی جدید هستند. کار این افراد هم بسیار ساده است. تمرین‌های زیر فقط برای شماست:


1. تجسم خلاق از شغل موردنظر خود بسازید
در تجسم خود، نوع کار، محیط آن، میزان درآمد و تمامی جزئیات را به‌دقت انتخاب کنید. اگر دوست دارید در سازمانی خاص مشغول به کار شوید، نام آن را در تصاویر ذهنی خود بیاورید. تمام این جزئیات را در دفتر یا کاغذی یادداشت کنید و آن را درجایی بگذارید که هرروز ببینید. این جزئیات را همراه با تصاویری از شغل موردنظرتان روی یک مقوا پیاده کنید. نام آن را «تخته تجسم» بگذارید و آن را روی دیوار اتاق، لپ‌تاپ یا آینه حمام قرار دهید. آنگاه هرروز با شادمانی به آن نگاه کنید.


2. شاد، آرام و مطمئن رفتار کنید
ایمان داشته باشید که شغل رؤیایی شما درراه است و تنها زمانی خودش را نشان می‌دهد که شما تمامی نگرانی‌های خود را پشت سر گذاشته باشید. از خداوند و کائنات برای فراهم آوردن این شغل رؤیایی، سپاسگزاری کنید و با اطمینان و اعتقادی راسخ، قانون جذب را به‌کارگیرید. شغل خوب، رضایت کاری و درآمد خوب تنها زمانی از راه می‌رسد که شما خود را لایق آن بدانید.


3. قدرت عبارت‌های تأکیدی را فراموش نکنید
این عبارت خاص را هرروز و هرلحظه تکرار کنید: «وفور فرصت‌ها هم‌اکنون برایم فراهم‌شده است. من از تمامی این فرصت‌ها بهره می‌گیرم. شغل رؤیایی‌ام همین‌جا منتظر من است و من امروز آماده‌ام تا آن را بپذیرم.» هر بار که شغل خود را در ذهن آوردید و تجسم خلاق را آغاز کردید، این عبارت را تکرار کنید؛ به‌گونه‌ای که در روح و جان شما نفوذ کند.


4. هرگونه شک و تردید را محوکنید
خویشتن را باور داشته باشید و بدانید که قدرت و مهارت به دست آوردن شغل موردعلاقه خود را دارید. با تمام وجود باور کنید که بهترین شغل با بهترین درآمد، بهترین همکاران و محیطی زیبا و شاد در انتظار شماست. به‌گونه‌ای درباره شغل خود صحبت کنید که گویا در آن سمت استخدام‌شده‌اید. قبل از تجلیِ شغل موردنظرتان، رسیدن به آن را جشن بگیرید.5. مسئولیت موقعیت فعلی‌تان را بپذیرید
قانون جذب با شما شروع می‌شود. شاید در حال حاضر، در سمتی مشغول به کار هستید، اما می‌خواهید آن را تغییر دهید و حتی برای شغل جدیدی اقدام کرده‌اید. توصیه ما به شما این است: «باید تا آخرین لحظه با عشق، کار فعلی خود را انجام دهید.» اگر شور و شوقی برای کار فعلی خود نداشته باشید، این پیام را به دیگران می‌دهید که آدم مسئولیت‌پذیری نیستید و در شغل جدیدتان هم نمی‌توانید بدرخشید! بنابراین اکنون به‌تمامی وظایفتان به‌درستی و با عشق عمل کنید. این حرکت باعث می‌شود که کار جدید را با عشق و علاقه آغاز کنید.

 

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

23 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
رضا علیایی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۲/۱۷

خیلی عالی بود ممنونم از تکنیک های خوبتونپاسخ

مسعود امتی تایبادی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۱/۱۹

جناب ساجدی عزیز!بازهم مثل همیشه عالی بودخداوندمتعال شماجزای خیرعطافرمایدمطالبتون بسیارپرمغزهستش امیدوارم همیشه سایتتون به روزباشهپاسخ

M@ry@m  rahimian
M@ry@m rahimian :
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۱/۰۵

سپاس ، بسیار عالی و کاربردی
متشکرم پاسخ

رضا راهداری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۶

درودبرشمابسیارعالیپاسخ

فائزه حقیقتی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۶

درود.بسیار ممنون از ارائه مطالب و مقالات عالی...پاسخ

عباس صابری
عباس صابری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۶

سلام و سپاس بابت این مقاله کاربردی و عالی.
تکنیکهای خوبی در آن گفته شده که قطعا نتیجه های خوبی خواهد داشت. پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۶

سلام و سپاس فراوان مچکرم خیلی عالی بود خیلی ممنونو سپاسگذارم از مدیریت سایت بابت انتشار مطالب به روز و فوق العاده انگیزشی
خدا قوتپاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۶

سلام
ممنونم خیلی ساده وقشنگ نوشته شده .........پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید