امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

چهار دلیل که نمی‌گذارد ثروتمند شوید

print send-to-friend
چهار دلیل که نمی‌گذارد ثروتمند شوید
کد مقاله : ۵۴
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۷/۰۶
بازدید: ۳۲۸۶
تعداد نظرات: ۵
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

چهار دلیل که نمی‌گذارد ثروتمند شوید


تعطیلات آرام بخش، کمک‌های زیاد به خیریه‌های مورد علاقه‌‌‌تان و بازنشستگی زود هنگام. وقتی مردم کلمه ثروتمند را می‌شنوند این چیزها به ذهن‌شان می‌رسد. احتمال این که شما این موارد را تجربه کرده باشید خیلی کم است. متاسفم. البته مگر آن که بتوانید از موانعی که شما را از ثروتمند شدن دور نگه داشته‌اند، عبور کنید. هر کدام از موانعی که شما را از ثروتمند شدن دور نگه داشته‌اند، عبور کند، روی چیزی که شما را عقب نگه داشته غلبه کنید. بیایید شرع کنیم.

 

ثروت،پول سازی،پول،جذب پول،قانون جذب


1. شما نمی‌دانید عملکرد پول چگونه است
پول موضوع  پیچیده‌ای نیست اما با این حال به نظر می‌رسد افراد کمی متوجه چگونگی عملکرد آن باشند. شما چطور؟ مطمئنا می‌توانید سیستم مدرسه یا والدین‌تان را سرزنش کنید اما کماکان این وظیفه برعهده شماست تا نحوه تولید، حفظ، سرمایه‌گذاری و  نگهداری پول را دریابید. افراد ثروتمند می‌دانند که پول چیزی نیست که به طور شانسی کشف کندد، برنده شوند یا ایجاد کنند. همان‌طور که در یکی از مقاله‌هایم به نام «پنج کتاب قدرتمند که جهت زندگی‌ام را تغییر دادند» گفتم، ثروت اتفاقی به دست نمی‌آید؛ بلکه با عمل حاصل می‌شود. ثروت‌آفرینی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های دنیاست و اگر می‌خواهید برنده این بازی شوید، باید قوانین اش را بیاموزید. بنابراین شروع به خواندن  کنید.


راهکار سریع: با خواندن چند کتاب عالی در مورد پول شروع کنید. کتاب‌هایی مثل:
- پدر پولدار، پدر بی‌پول از رابرت کیوساکی
- تولید کلی پول از دیو رامسی
- ثروتمندترین فرد بابل از جرج کلیسون
اما فقط این کتابه‌ها را نخوانید، اطلاعات موجود در آن‌ها را درونی‌سازی کنید. در موردشان بحث کنید. با همسر، مادر، پدر و پستچی‌تان در مورد آن صحبت کنید. مسائل مالی شخصی را می‌توان آموخت و با تسلط بر آن متوجه خواهید شد که  ایجاد ثروت از چیزی که می‌پنداشتید آسان‌تر است.

 

2. شما ارزشی برای دانش‌تان قائل نیستید
متوجه شدم: سرتان شلوغ است. شما باید هر روز 25 ساعت کار کنید و زمان کافی برای انجام تمام آن کارها وجود ندارد. این زندگی یک کارآفرین است، پس چیزی باید قربانی شود. احتمالا دارید ادامه یادگیری‌تان را فدای این موضوع می‌کنید و این کار به شدت شانس شما برای ثروتمند‌شدن را کاهش می‌دهد. افراد ثروتمند با  وجود کسب و کار و زندگی‌شان از یادگیری دست نمی‌کشند.
نوآ کاگن (کارافرین اینترنتی) در گفتگوی اخیرش گفت که هر روز صبح به خواندن می‌پردازد و علاوه بر این سه شنبه صبح را به یادگیری اختصاص داده است. آخرین زمانی که شما برای «یادگیری» برنامه ریزی کرده‌اید چه زمانی بوده است؟ آیا  زمانی که همه چیز به هم ریخته است شما  فقط تلاش کرده‌اید  خودتان را با آن وفق دهید؟

توصیه کاگن و دیگر کارآفرینان فوق موفق  را دنبال منید: هر چقدر که سرتان شلوغ  بود از یادگیری دست نکشید.
راهکار سریع: گفته‌های آدم‌های موفق اطراف‌تان را بررسی کنید؛ این کار نسبت به گزارش‌هایی که باید امروز بنویسید شما را به ثروتمند‌شدن نزدیک‌تر می‌کند.

 

3. شما به اندازه‌ای که پول دارید خرج می‌کنید
شما با پول‌هایی که در هر ماه اضافه می‌آیند چه  می‌کنید؟ می دانم که احتمالا هیچ پولی اضافه نمی‌آید. رئیس‌تان به شما پول کافی نمی‌دهد. شرکت‌تان هنوز اوج نگرفته است. یا هر بهانه دیگری که دارید... اما اجازه دهید با این موضوع روبرو شویم: شما پول زیادی خرج می‌کنید. برایم مهم نیست که چقدر درآمد دارید. اهمیتی ندارد.  همه آن قدری خرج می‌کنند که درآمد دارند. شما می‌توانید هر درآمدی چه پایین چه بالا داشته باشید و کماکان ورشکسته باشید. ثروتمندهایی که می‌شناسم تصمیم خودآگاهی گرفته‌اند تا پول کمتری نسبت به درآمدشان خرج کنند. آنها به جای آن‌که با پول اضافه‌شان خانه و زندگی‌شان را تغییر دهند، آن پول را کنار می‌گذارند تا از طریق سرمایه‌گذاری‌های مختلفی نظیر کسب و کار، سهام، املاک و مستغلات  و  دیگر موارد با آن کار کنند.


راهکار سریع: پرینت حساب‌تان در سه  ماه گذشته را از بانک دریافت کنید. بررسی کنید که پول‌تان را برای چه مواردی خرج کرده‌اید، لیست کلی‌تان را به گروه‌های مختلف تقسیم کنید. سپس بودجه سفت و محکمی برای آینده‌تان ایجاد کنید. همین یک کطلب ممکن است روزی شما را ثروتمند کند.

 

ثروت،قانون جذب و پول،پول،ثروتمند شدن

 

4. شما دارایی جمع  نمی‌کنید
یک شغل هیچ‌‌وقت ثروتمندتان نمی‌کند. پس‌انداز پول در قلک هم همین‌طور. پس چطور می‌توانید  ثروت ایجاد کنید؟
دارایی کسب کنید. دایره‌المعارف سرمایه‌گذاری دارایی را چنین تعریف می‌کند: دارایی منبعی با ارزش اقتصادی‌ست که یک فرد، شرکت یا کشور مالک آن است و با  انتظار ایجاد سود، آن را کنترل می‌کند. ثروتمندها دارایی جمع  می‌کنند. به همین آسانی. شما چطور؟ دارایی می تواند یک کسب و کار پرسود، یک سبد رو به رشد سهام یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات مناسب باشد (تمامی املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری‌های خوبی نیستند. کاری که با آن‌ها انجام می‌دهید اهمیت دارد). خودروی‌تان دارایی محسوب نمی‌شود. موبایل و تبلت پرزرق و برقی که در دست گرفته‌اید دارایی نیست. حتی خانه‌تان هم ممکن است دارایی محسوب نشود. تمام این‌ها موانعی هستند که ثروت آینده‌تان را از شما گرفته‌اند.از جمع کردن این گونه موارد بپرهیزید و در عوض چیزهایی را به دست آورید که در درازمدت برای‌تان پولساز باشند.


راهکار سریع:‌ یک لیست دقیق از دارایی‌های زندگی‌تان فراهم و ارزش آن‌ها را قید کنید. آیا از این لیست راضی هستید؟ سپس برنامه‌ای برای به دست آوردن دارایی‌های بیشتر بنویسید و به خودتان قول دهید که دیگر موانعی را برای خود خریداری نکنید.
ثروتمند شدن غیرممکن نیست. در حقیقت زمانی که وقت و دانش آن را داشته باشید نسبتا آسان هم هست. با این حال این کار نیازمند غلبه بر موانعی‌ست که ممکن است دشوار باشند. اگر می‌خواهید ثروت خالصی برابر با یک میلیون دلار یا بیشتر داشته باشید، سعی کنید هر  چه بیشتر بازی پول را باموزید، به تحصیلات‌تان اهمیت دهید، کمتر از چیزی که به دست می‌آورید خرج کنید و به جمع کردن دارایی بپردازید. به زودی به ان ثروت خواهید رسید!

 

یادداشتی از: برندون ترنر

ترجمه: شادی حسن پور

 

دانلود رایگان،ثروت،پول

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

7 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
حسین احمدی
حسین احمدی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۶

با عرض سلام خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم
من بیش از 5ماه هست که با استاد وسایتشون آشنا هستم و از رهنمودها و راه کارهای ایشان در زندگی استفاده می کنم و خدا روشکر زندگی خوبی دارم ولی یه سوالی شدید ذهن منو مشغول کرده و از استاد و تمامی دوستان خواهش دارم کمکم کنند.من با یک خانوده مستمند و فقیری که شامل یک مادر و دو دختر بچه و یک پسر بچه بطور اتفاقی آشنا شدم که متاسفانه پدر خانواده بدلیل اعتیاد آنها رو مدت 4سال هست که ترک کرده و مدت یکسال هست که هر کمکی از دستم بر می آید براشون انجام میدم زیرا براساس قوانین کائنات بخشش باعث فزونی ثروت می شود.این خانواده بشدت در فقر و تنگدستی بسر می برند ومدام هم بلاهای مختلف از قبیل مریضی ،اذیت وآزار ازاذل و اوباش و ….بر سر آنها می باره .سوال من این هست که بچه ها کوچک هستند و گناهی ندارند که این قدر در سختی و ناامنی باشند و مادر بچه ها هم اصلا سواد نداره و به قدری غرق در مشکلات هست که نمیشه در مورد قوانین دنیا صحبت کرد ،و امثال این آدمها در دنیا فراوان هستند، بچه هایی که هیچ کاری از دستشون بر نمیآد و با این سختی ها مسیر زندگیشون تغییر میکنه و حتی میمیرند چطور میشه به این انسانها کمک کرد تا افکارشون تغییر کنه ؟به نظر شما دوستان مدام باید این انسانها مورد کمک دیگر انسانها قرار گیرند؟اگه کسی بتونه به من کمک کنه یک عمر ممنونش میشم زیرا خیلی دوست دارم به این انسانها از نظر تغییر دیدگاهشون کمک کنم .با هم بسیار ممنونمپاسخ

سهیلا امیری
سهیلا امیری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۷/۲۲

عالیپاسخ

مارال مرادی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۷/۱۰

سلام و درود
ممنونم
این خیلی عالیه که آدم حتی آموخته های خودش رو از زبان دیگری میشنوه
شاید این یه تلنگر باشه برامون.
همیشه عالی باشیدپاسخ

فهیمه دایی جعفری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۷/۰۸

سلام......عالی بود..........خدا قوتپاسخ

عباس صابری
عباس صابری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۷/۰۶

سلام. بسیار عالی و جذاب بود. راهکارهای خوبی ارائه شده.
بسیار سپاسگذارم. پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید