امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

پانزده راز زبان بدن افراد موفق

print send-to-friend
پانزده راز زبان بدن افراد موفق
کد مقاله : ۶۴
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۰۲
بازدید: ۸۵۲
تعداد نظرات: ۱
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

پانزده راز زبان بدن افراد موفق

 

 

بدن ما زبانی مخصوص خود دارد و کلمات آن همیشه بامحبت نیست. به‌احتمال بسیار زیاد بدن شما بخش مهمی از آن شخصی‌ست که هستید تا جایی که شاید حتی فکرش را هم نکنید. اگر این موضوع این است، پس وقت‌اش شده که کاری بکنید؛ چون ممکن است کار خرابی کنید. سازمان TelentSmart از بیش از یک‌میلیون نفر تحقیق کرده و دریافته که بالاترین میزان عملکرد در افرادی‌ست که هوش احساسی بالایی دارند (به بیان دقیق‌تر، 90 درصد از افرادی با عملکرد بالا). این افراد قدرت علائم غیر گفتاری را در ارتباطات می‌دانند و زبان بدن خود را کنترل می‌کنند. در ادامه این مطلب 15 اشتباه رایج در زبان بدن را که افراد مختلف مرتکب می‌شوند، توضیح می‌دهیم. همان اشتباهاتی که افرادی باهوش احساسی بالا در پرهیز از آن دقت دارند.

 

1. خمیده بودن علامت بی‌احترامی‌ است. این علامت می‌گوید که خسته هستید و علاقه‌ای به‌جایی که در آن هستید ندارید. شما هرگز به رئیس‌تان نمی‌گویید: «نمی‌فهمم چرا مجبورم به تو گوش بدهم»، اما اگر خمیده باشید، مجبور نیستید بگویید. بدن‌تان آن را برای‌تان بازگو می‌کند. با صدایی بلند و به‌وضوح. مغز ما سیم‌کشی شده تا قدرت را با میزان فضایی که افراد اشغال می‌کنند برابر کند. ایستادن با شانه‌هایی مستقیم و رو به عقب، یک موقعیت قدرتمند است. این کار میزان فضایی را که اشغال می‌کنید زیادتر می‌کند. از سوی دیگر، خمیده بودن درنتیجه متلاشی شدن بدنتان ایجاد می‌شود و فضای کمتری اشغال می‌کند و قدرت کمتری منعکس می‌کند. حفظ حالتی خوب حکم بر احترام می‌دهد و مشارکت هر دو طرف بحث را بالا می‌برد.

 

2. حرکات اغراق‌آمیز می‌توانند نشانگر این باشند که شما چندان مبتنی بر حقیقت حرف نمی‌زنید. روی حرکات کنترل‌شده و کوچک و همچنین حرکاتی باز-همچون باز کردن بازوها از هم با نشان دادن کف دست خود هدف‌گذاری کنید که نشانگر رهبری و اعتماد به‌نفس‌تان است و از طرفی بیانگر این امر است که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید.

 

3. نگاه به ساعت وقتی‌که باکسی صحبت می‌کنید علامتی واضح از بی‌احترامی و غرور است. این حرکت حامل این پیام است که کارهایی بهتر از صحبت کردن با فردی که با او هستید برای انجام دارید و نگران از دست دادن آن‌ها هستید.

 

4. روی خود را از دیگران برگردانید یا تمایلی به صحبت نشان ندهید نشانگر این است که خود را دخالت نمی‌دهید، علاقه‌ای ندارید، ناراحت هستید یا حتی شاید به فردی که در حال صحبت است اعتماد ندارید. سعی کنید به سمت فردی که در حال صحبت است رو کنید و کمی خود را خم‌کنید گویی که به صحبت‌های آنان گوش می‌دهید. این برای فردی که صحبت می‌کند نشانه این است که همه توجه و تمرکز شما را به خود معطوف کرده‌اند.

 

5. دست‌به‌سینه یا پاهای روی‌هم انداخته تا حدودی موانع فیزیکی هستند که نشان می‌دهند شما پذیرای گفته‌های فرد مقابل نیستید. حتی اگر لبخند بزنید، ممکن است شخص مقابل حس غر زدن دریافت کند. حتی اگر دست‌به‌سینه نشستن احساس راحتی بیشتری می‌دهد تا حد امکان در مقابل انجام چنین کاری مقاومت کنید.

 

6. ناهماهنگی بین کلمات‌تان و علائم صورت‌تان باعث می‌شود افراد احساس کنند که چیزی درست نیست و به‌تدریج شک خواهند کرد که شما سعی دارید آنان را گول بزنید، حتی اگر دلیل یا چگونگی آن را ندانند. برای مثال، یک لبخند عصبی درحالی‌که پیشنهادی را در یک مذاکره رد می‌کنید به گرفتن آن چیزی که می‌خواهید به شما کمک نخواهد کرد؛ تنها باعث می‌شود شخص مقابل درباره کار با شما احساس ناراحتی کند؛ زیرا فرض خواهند کرد شما چیزی در سردارید.

 

7. سر تکان دادن اغراق‌آمیز نشانگر نگرانی برای تأیید است. شاید افراد این سر تکان دادن سنگین شما را به‌عنوان تلاش برای نشان دادن این قلمداد کنند که شما با آن‌ها موافقت می‌کنید یا چیزی را درک می‌کنید که درواقع درکش نکرده بودید.

 

8. بی‌قراری و مرتب کردن موهای‌تان علامت این است که شما نگران هستید یا انرژی زیادی دارید، اعتمادبه‌نفس ندارید یا حواس‌تان پرت است. ممکن است افراد شما را به‌عنوان فردی بشناسند که بسیار زیاد به ظاهر خود اهمیت می‌دهد و توجه زیادی به حرفه خود ندارد.

 

9. پرهیز از ارتباط چشمی چنین به نظر می‌آورد که شما چیزی را پنهان می‌کنید و این باعث ایجاد شک می‌شود. نداشتن ارتباط چشمی می‌تواند نشانگر نداشتن اعتمادبه‌نفس و علاقه باشد؛ موضوعی که هرگز نمی‌خواهید در یک نشست تجاری، آن را القا کنید. نگاه کردن به پایین در حین صحبت چنین نشان می‌دهد که اعتمادبه‌نفس ندارید و باعث می‌شود که کلمات‌تان تأثیر خود را از دست بدهد. بسیار مهم است که وقتی نکات مهم یا پیچیده‌ای را بیان می‌کنید، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. از سوی دیگر، ارتباط چشمی ثابت باعث ایجاد حس اعتماد، مدیریت، قدرت و هوش می‌شود. درحالی‌که این امکان وجود دارد که بدون ارتباط مستقیم هم درگیر کار شوید؛ اما ارتباط چشمی ثابت، باعث اهمال می‌شود و تأثیرات منفی روی ارتباط حرفه‌ای خواهد داشت.

 

10. ارتباط چشمی که بسیار شدید است ممکن است تهاجمی یا تلاش برای تسلط یافتن تلقی شود. به‌طور متوسط، مردم برای هفت تا ده ثانیه ارتباط چشمی را حفظ می‌کنند، ارتباط طولانی‌تر وقتی‌ست که گوش می‌دهیم مه وقتی‌که حرف می‌زنیم. روش قطع ارتباط چشمی هم حامل پیام است. نگاه به زیر به معنی تسلیم است، درحالی‌که نگاه به اطراف نشان‌دهنده اعتماد است.

 

11. گرداندن چشم‌ها خطا و نشانگر نبود احترام است. می‌توانید آن را کنترل کنید و این تلاش ارزشش را دارد.

 

12. ابرو درهم‌کشیده یا چهره‌ای ناشاد داشتن حامل این پیام است که شما از وجود افراد اطراف خود ناراحت هستید، حتی اگر آن‌ها هیچ ارتباطی با وضعیت الآن شما نداشته باشند. ابرو درهم کشیدن افراد را می‌راند و آن‌ها احساس می‌کنند که شما در موردشان قضاوت کرده‌اید. اما لبخند نشانگر این است که شما گشاده‌رو، قابل‌اعتماد، مطمئن و صمیمی هستید. مطالعات MRI نشان داده است که مغر انسان به افرادی که لبخند می‌زنند، پاسخ مثبت می‌دهد و این می‌تواند تأثیری ماندگار داشته باشد.

 

13. سست دست دادن علامت این‌ است که شما قدرت و اعتمادبه‌نفس ندارید، درحالی‌که دست دادن بسیار قدرتمند را می‌توان تهاجمی و تلاش برای غلبه تلقی کرد که به همان اندازه بد است. دست دادن خود را با افراد و موقعیت‌ها سازگار کنید، اما اطمینان حاصل کنید که همیشه محکم دست بدهید.

 

14. مشت گره شده همچون دست‌به‌سینه بودن و پا روی پا انداختن می‌تواند علامت این باشد که پذیرای نکات دیگران نیستید. همچنین شما را جدلی و دفاعی نشان می‌دهد که افراد را در تعامل با شما عصبی می‌کند.

 

15. نزدیک شدن بسیار. اگر خیلی به کسی نزدیک شوید، علامت این است که برای حریم شخصی و درک آن احترام قائل نیستید. این می‌تواند باعث ناراحتی افراد شود.

+ جمع‌بندی: اجتناب از این اشتباهات زبان بدن به شما کمک می‌کند که ارتباط قوی‌تری درزمینهٔ کاری و شخصی شکل دهید.

 

یادداشتی از: تراویس بردبری

ترجمه: افسانه محمودی یزدانی

 

دانلود،دانلود رایگان،دانلود مقالات قانون جذب

در انتظار ادامه این نوشته هستم

2 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۰۲

سلام ممنون عالیه
پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید