امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

تغییر و تحول در کسب و کار

print send-to-friend
تغییر و تحول در کسب و کار
کد مقاله : ۷۲
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
بازدید: ۳۵۵۷
تعداد نظرات: ۲
   (۳ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

تغییر و تحول در کسب و کار

 

هر رهبری چنین احساسی را تجربه کرده است؛ تصور کنید که به سمت محل کارتان در حال حرکت هستید و زندگی مثل همیشه در جریان است. سپس ناگهان ترمز می کنید و می ایستید! وسط خیابان مات و مبهوت می مانید و می بینید رقبای شما با انرژی در حال پیش روی هستند. شما ماشین را وارسی می کنید و برای اطمینان به چرخ هایش لگد می زنید. نمی توانید درک کنید چه اتفاقی افتاده است، اما خشمگین و عصبانی هستید، زیرا به خوبی می دانید که اشتباهی در مدیریت تان وجود دارد.

شما گیر افتاده اید

آرام باشید و یک نفس عمیق بکشید؛ زیرا من می توانم تنها با یک کلمه، مشکل شما را حل کنم: » تغییر«! همه می دانیم که تغییر، ترسناک است، سخت است و حتی می توانید با شکست همراه شود؛ همان گونه که ما نیز با نظرات جدید، این شکست را تجربه کردیم تا به این حقیقت تلنگر بزنیم که لازم است موتورها را روشن کنیم و به پرسش و جستجو بپردازیم. تغییر نباید برای شما خیلی دلهره آور باشد. مساله این جا است که انتظارات ما از سرعت و راحتی، معمولاً ما را از خط صحیح خارج می کند. ما فکر می کنیم اگر چیزی جدیدی را امتحان کنیم، حتماً نوعی جادو در آن وجود خواهد داشت که به طور خودکار، وضعیت ما را بهبود خواهد بخشید و وقتی هم چنین چیزی اتفاق نیفتد، اغلب مایوس می شویم و کنار می کشیم. پس بیایید یک بار دیگر انتظارات خود را از تغییر، ارزیابی کنیم و یاد بگیریم که چگونه یک تشکیلات را با تغییر، سبک تر و آزادتر سازیم.

 

1. آیا تغییر مد نظر شما، ممکن و با ارزش است؟

قبل از انجام هر کاری، به دو پرسش پاسخ دهید؛ اول این که آیا این تغییر ارزشمند است؟ تغییری که ایجاد می کنید مسلماً نیاز به پرداخت هزینه ای دارد و باید دید آیا تغییر مورد نظر شما، ارزش این هزینه ها را دارد یا خیر.

دوم این که آیا می توانیم این کار را انجام دهیم؟ درست است که تغییر، مطلوب و ارزشمند است، اما باید دقت کنیم که انجام آن امکان پذیر باشد. قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که تیم شما صلاحیت، اراده، زمان، مهارت و توانایی انجام این کار را با وجود مشکلات احتمالی دارد. به خاطر داشته باشید که محاسبه و ارزیابی هزینه ها، وظیفه و مسئولیت شما است. شما باید قبل از اقدام به هر کاری، صلاحیت تغییری را که انتظار دارید به طور مطلوب ایجاد شود، مورد سنجش قرار دهید.

 

2. تیم رهبری خود را برای تغییر آماده کنید

به سرعت راه حلی پیدا کنید و ماشه را بکشید و منتظر بهترین ها باشید. اشتباه و مشکل اصلی را پیدا کنید. رهبران باهوش به تک تک قدم هایشان می اندیشند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چند سازگاری سریع از اهمیت زیادی برخورد است، اما گاهی اوقات کم کردن سرعت و آرام پیش رفتن مهم تر است. هیچ تغییری مثبت نخواهید بود، مگر این که تیم رهبری و هدایت شما به یک بینش جدید ایمان بیاورید. خود من سال ها قبل، وقتی سعی کردم به فرآیند تغییر، میانبر بزنم، این درس را در مسیری سخت و با صرف هزینه ی زیادی فرا گرفتم. اشتباه من این بود که چون تشکیلاتم را برای مدت طولانی، رهبری کردم و از مردم فرجه ها و امتیازهای زیادی گرفتم، فکر کردم می توانیم بدون مواجه شدن با رهبران ارشدم، تغییر عمده ای ایجاد کنم، آن ها را با مشکلات آشنا کنم و همه ی آن ها را در همان مقطع نگه دارم. چه اشتباهی بزرگی! اگر شما به تغییر کردن یا تغییر دادن نیاز دارید، باید راه درست را پیش بگیرید؛ میانبرها هرگز جایگاه ارزشمندی را پیش روی شما قرار نمی دهند.

 

3. فقط پیشرفت کنید؛ لازم نیست حتماً کامل وعالی باشید

ما تلاش های گسترده ای برای تغییرات شغلی و تجاری مان انجام می دهیم؛ خطر می کنیم و زمان و پول صرف می کنیم تا چیز جدیدی را به انجام برسانیم؛ به همین دلیل، برای ایجاد این تغییرات و در مسیر دستیابی به اهداف بزرگ، هزینه های هنگفتی پرداخت می کنیم. داشتن آرزوها و انتظارات بزرگ چیز بدی نیست، مگر این که کاملاً غیر واقعی باشد. ما درست در زمانی که فکر می کنیم قرار است ابتکاراتمان با راه حل های کامل و عالی به ثمر بنشینید، به دردسر می افتیم. شما باید فکر کامل و عالی بودن را کنار بگذارید، چون اگر روی این مساله (عالی بودن) پا فشاری کنید، خودتان را تحریک خواهید کرد و تیم شما نیز عصبانی می شوند. در عوض، به سمت برخی از سطوح پیشرفت و بهبودی خیز بدارید و  سعی کنید بیشتر پیامدهای این پیشرفت را مورد ارزیابی قرار دهید، نه کامل و عالی بودن خود را.

 

4. مطمئناً خیلی سخت است!

ما از لحاظ ذهنی به خوبی می دانیم که پس از ایجاد تغییر، وضعیت برخی چیزها متفاوت خواهد شد، اما همیشه بنا به دلایلی، انتظار داریم این تغییر راحت باشد. بیایید واقع بین باشیم؛ اگر تغییر، یک حس فوق العاده و مرموز ایجاد نکند که تغییر واقعی نیست. خودتان را برای رنج هایی که گروه و تیم شما احساس خواهند کرد آماده کنید و در رویارویی با این مشکلات، راهنمای آن ها باشید. در طی مسیر، تصویر نهایی را برای آن ها مجسم کنید و به آن نیز اجازه دهید تا بفهمند چه چیزی در انتظار آن ها خواهد بود. به آن ها یادآوری کنید که استرس، تردید و تحول، عادی و موقتی است. ایجاد آرامش و اطمینان بخشیدن به افراد، بخش کلیدی شغل شما به شمار می آید.

 

5. تحول از انقلاب آسان تر است

شما چقدر برای تحریک احساسات تیم خود، برنامه ریزی می کنید؟ آیا می خواهید تنها یک تغییر »تحولی« انجام دهید یا قصد دارید یک تغییر » تحولی « انجام دهید یا قصد دارید یک تغییر » انقلابی « ایجاد کنید؟ ابتدا مطمئن شوید که فرق این دو را به خوبی درک کرده اید، چون اگر انقلاب را انتخاب کنید، بهتر می دانید می توانید افرادتان را برای یک تحول چشمگیر آماده سازید. تغییر تحولی، در واقع اصلاح روندی است که تاکنون وجود داشته است؛ شما با امید به پیشرفت های روز افزون، مسیری را که تشکیلاتتان در پیش گرفته است، دگرگون می کنید. این نوع از تغییرات در مقایسه با تغییرات انقلابی چندان کارساز و بنیادی نیستند. در یک تغییر انقلابی، شما جایگاه و فضا را معکوس می کنید، آن را تکان می دهید و تکه ها و بخش های آن را در جای متفاوتی کنار یکدیگر قرار می دهید و امیدوارید که پیشرفت بیشتری عایدتان شود و این درست همان چیزی است که تشکیلات شما به آن نیاز دارد.

 

6. اول خودتان را تغییر دهید

اگر شما رهبری باشید که از درون، بی حرکت و ثابت است، نمی توانید عامل تغییری برای تشکیلات خود باشید. اگر قصد دارید شرکت خود را به سمت تغییرات و پیشرفت ها سوق دهید، باید حتماً رشد شخصی خود را در نظر بگیرید و به آن متعهد باشید. به این منظور شما باید برای خود اهدافی تنظیم کنید و جنبه های خاصی از زندگی تان را که کارامد نیست، مشخص کنید و سعی کنید روابط خود را مستحکم نمایید. نقش مطالعه را دست کم نگیرید؛ شما باید پیوسته بخوانید، یاد بگیرید و مطالعه کنید. همه ی این تلاش ها را انجام دهید تا بینش خود را نسبت به آینده تقویت نمایید. به یاد دارید که این گفتگو را چگونه آغاز کردیم؟ شما نمی خواهید گیر بیفتید؛ یعنی درگیر چیزی شوید. روزی که رشد، ترقی و مهم تر از همه تغییر را متوقف کنید، روزی است که اعتبار خود را به عنوان یک رهبر از دست می دهید. اگر می خواهید به بهترین ها برسید، باید تغییر را بپذیرید و با آن همراه شوید.

 

نویسنده: جان ماکسول ( کارشناس رهبری، سخنگو، نویسنده و موسس EQULP که بیش از پنج میلیون رهبر را در سراسر جهان تعلیم داده است .او نویسنده مجله نیویورک تایمز، وال استریت و Business Week best-selling است. ماکسول بیش از شصت عنوان کتاب تالیف کرده است ).

 

دانلود رایگان،موفقیت

در انتظار ادامه این نوشته هستم

2 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۵

بسیار عالی
ایجاد آرامش و اطمینان بخشیدن به افراد ، بخش کلیدی شغل شما به حساب می آید.پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۲۳

سلام ممنون از مقالات به روز عالی مچکرم
پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید