امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

ارزیابی کوچینگ شماره اول

print send-to-friend
ارزیابی کوچینگ شماره اول
کد دانلود : ۳۲
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
بازدید: ۱۱۹۸۰
تعداد نظرات: ۷
   (۳ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

 

اولین بار کوچینگ سریالی از صفر تا صد برای موفقیت های فردی مردم کشور در سایت مدرسه آرزوها راه اندازی شده است تا با هدفگذاری ها، تست، نکات ریشه ای به ارزیابی نقطه کنونی و آینده نگری بپردازیم. خیلی از افراد را می شناسیم که سر درگم هستند و تلاش های مضاعف برای رسیدن به موفقیت خودشان انجام می دهند. ما در دبستان و دانشگاه راه های پول سازی را نیاموخته ایم و همیشه ریشه های ثروت و پول در این مسیر با مشکلات عدیده کمبود ان مواجه بوده است. به همین منظور تلاش ما این بوده است که پرده از حقایق برداریم تا گامی کوچک و بعد بزرگ برای هموطنان مان برداریم. امیدواریم که دوستان فایل پی دی اف را پرینت زده باشند و به سوالات درون آن پاسخ داده باشند. شما می توانید این برگه ها را در کلربوک یا زونکن قرار بدهید تا با سایت مدرسه آرزوها پیش بروید.

 

نام فایل : کوچینگ موفقیت - شماره یک
فرمت فایل: PDF
تعداد صفحات: 8 صفحه
هدف ارائه این طرح:
  • راهبری افراد در مسیر درست و صحیح
  • نزدیک شدن به حقایق واقعی و قابل لمس
  • کوچ یا مربی گری برای رسیدن به موفقیت فردی

 

 

مرحله اول - اعتماد به نفس تان چقدر است؟

 

جهت پاسخ و ارزیابی این تست که از طریق ایمیل به صورت هفتگی برای اعضای سایت به صورت رایگان ارسال می شود به شرح زیر است که هر گزینه دارای یک شماره است که به ترتیب نوشته ایم:

هرگز ( 0 ) - به ندرت ( 1 ) - گاهی ( 2 ) - غالبا ( 3 ) - خیلی زیاد ( 4 )

این ارقام به عنوان امتیاز های پاسخ شما هستند که باید با همدیگر جمع بشوند که در قالب سن هر شخص می توانید آن را پیدا کنید.

اعتماد به نفس

14-16 سال

17 – 21 سال

22 – 30 سال

30 سال به بعد

خیلی قوی

8 - 0

20 - 0

12 - 0

10 - 0

متوسط

17 - 9

36 - 12

20 - 13

29 - 16

ضعیف

33 - 18

40 - 37

40 - 26

40 - 30

 
خیلی قوی : تبریک می گوئیم. اعتماد به نفس شما عالی است و شما نه احساس حقارت دارید و نه از آینده هراسی دارید، نه نگران رفتار دیگران هستید. مطمئن باشید با این شرایط دست به هر کاری بزنید موفق خواهید شد.
 
متوسط : میزان اعتماد به نفس شما خوب است، شما غالبا از شروع انجام کاری وحشت و هراسی به دل راه نمی دهید، از آموختن و پوزش خواستن هراسی ندارید ، غالبا نگران رفتار دیگران نسبت به خودتان نیستید اما نباید از تلاش برای بهتر شدن دست بردارید.
 
ضعیف: عمده ترین مشکل زندگی تان عدم اعتماد به نفس می باشد. شما خود را غالبا به خاطر اشتباهات گذشته تان سرزنش می کنید و این عامل مهمی در به وجود آمدن عقده ی حقارت در شما می باشد. گذشته را فراموش کنید و از آینده بیمناک نباشید چرا به خاطر حوادثی که هنوز رخ نداده و شاید هم هرگز رخ ندهد این قدر خود را رنج می دهید؟
 
تفسیر کلی :
می دانید که دشمن شماره یک اعتماد به نفس « احساس حقارت » می باشد. وقتی حضور این احساس در انسان شدت یافت معمولا به سه شکل عمل می کند:
1. تسلیم شدن : بدترین نوع برخورد با احساس حقارت می باشد به این معنا که شخص حقارت و بی ارزشی و ناچیزی خود را به عنوان برطرف نشدنی پذیرفته و کاملا تسلیم شده و در نتیجه هیچگونه پیشرفتی در ایجاد اعتماد به نفس نخواهد کرد.
 
2. تلاش کاذب : در این مرحله وقتی شخصی نمی خواهد احساس حقارت خود را بپذیرد در نتیجه از تلاش مستقیم روی نقطه ی ضعف خویش خودداری نموده و به روش فریب روی می آورد و در این راه با تلاشی کاذب خود و دیگران را فریب می دهد. اشکال مختلف این رفتار عبارتند از: بی اعتنایی، خودرایی، چهره ی خشنبه خود گرفتن، غیرقابل انعطاف بودن، ایجاد وحشت و ترس کردن ، عناد و لجاجت و ... . درنتیجه حقارتی که حس می گردد عیان نشده بلکه سرکوب گردیده و عوراض عدیده ای که مادر غالب خشونت ها و بزهکاری ها می باشد به وجود می آورد.
 
3. تلافی کردن : آلفرد آدلر روانشناس کبیر معتقد است که مسیر احساس حقارت گاهی به مقصد جبران و تلافی منتهی می شود که این بهترین روش است. مثلا بک انسان که فلج می باشد سعی می کند با شرکت در یک گروه ورزشی به مقام قهمرانی برسد و این به ان معناست که شخص ابتدا به صورتی شفاف و روشن مشکل و معضل خود را شناخته و ارزیابی کرده، سپس به رفع آن به صورت تلافی اقدام می کند.

مرحله دوم - ارزیابی جایگاه موفقیت تان در نقطه ی کنونی تان

 

تفسیر ارزش ها :

این سه ارزش معیارهایی هستند که شما باید در زندگی آنها را کنار هم قرار بدهید و از آن بهره ببرید تا بتوانید به سمت موفقیت شخصی تان گامی بزرگ بردارید. عموما نبودن این سه ارزش مهم زندگی تان در هر کاری شما را رنج خواهد داد و انگار حلقه ی گمشده ای را در زندگی تان جستجو می کنید. پیشنهاد ما این است که در انجام هر کاری این سه ارزش را با هم ادغام کنید و بعد کارها را انجام بدهید.

 

تفسیر برنده شدن در قرعه کشی بانک :

اگر شما برنده یک میلیارد تومان از بانک در قرعه کشی بشوید چه کارهایی را انجام می دهید بسیار مهم است. جواب شما هرچه باشد نشان می دهد که در چه حوزه هایی در زندگی تان هم اکنون رنج می کشید و ناقص می باشد. نیاز است به این سه حوزه بیشتر توجه کنید و برای بهبود انها تلاش نمایید زیرا برای شما بسیار حائز اهمیت هستند. اینگونه بزرگترین حوزه های اهداف تان را مشخص کرده اید.

 

تفسیر سه ماه مانده از عمرتان :

اینکه فقط سه ماه از عمرتان باقی مانده است شما سه کاری که برایتان در اولویت قرار دارد را به راحتی مشخص کرده اید. یادتان باشد در همان هفته باید تمام تمرکزتان را بر روی انجام دادن آن کارها بگذارید و ترس را کنار بگذارید و انجامش دهید. این سوال جزو یکی از استانداردهای جهانی است که ضرورت در زمان محدود برای رسیدن به سه کار مهم زندگی تان برای شفاف سازی می باشد.

 

تفسیر انگیزه و احساس شادی کارها :

آن دسته از کارها که به شما احساس خوب و عالی می دهد قطعا باید هشیار باشید که روزانه زیاد باید آنها را انجام بدهید. یعنی این کارها می توانند انگیزه تان را بسیار زیادتر کنند و موجب شادی و احساس خوب درون تان می شود. کاری که موجب احساس خوب در شما می شود آن را عاشقانه دوست دارید. با انجام آنها می توانید به موفقیت های بزرگی برسید.

 

تفسیر سه کار ناتمام گذشته :

این سه کار موجب درگیری های ذهنی تان می شود یا شده است. مغز وقتی کارها را عقب می اندازید کندتر به پردازش اقدامات روزمره وارد می شود. برای ترشح هورمون اندورفین ( هورمون شادی  و رضایت ) در مغز شما باید ترس هایتان را کنار بگذارید و به انجام آن سه کار بپردازید. این گونه شما می توانید دغدغه های ذهنی تان را پایان دهید و در مسیرهای جدیدی قرار بگیرید.

 

تفسیر باری بر دوش :

شما نمی توانید وقتی کارهایتان را به تعویق می اندازید یک گام به سوی موفقیت روزانه بردارید. یادتان باشد که تعویق انداختن انجام کارها به فردا کار شیطان است و شما را از زمان عقب نگاه می دارید. تمام کارهایی که باری بر دوش تان قرار می دهد که موجب درگیر شدن ذهن تان می شود را انجام بدهید و تمامش کنید.

 

تفسیر اگر شکستی وجود نداشت :

کلمه ی شکست یک نتیجه از راه نادرست انجام دادن کارها است نه اینکه شما محکوم به تجربه آن باشید. واقعا اگر شکستی وجود نداشت چه کارهایی را بدون نگرانی و استرس انجام می دادید؟ شما از درون باید قدرتمند و قوی باشید و هر کاری که فکر می کنید درست است را انجام بدهید تا به موفقیت تان برسید. به راستی شکستی وجود ندارد که از آن می ترسید.

 

شما می توانید از لینک زیر فایل پی دی اف کوچینگ موفقیت شماره اول را دانلود کنید و از آن بهره ببرید

تاریخ 23 اسفند ماه کوچینگ موفقیت شماره دوم برای اعضای سایت ایمیل خواهد شد

 

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
v v:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۴/۲۶

لطفا کوچینگ شماره 2 رو هم برای من ارسال کنید خیلی ممنونمپاسخ

حسین ایمانی
حسین ایمانی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۵/۰۲/۰۶

سلام.
تشکر میکنم بابت انتشار پاسخنامه اولین کوچینگ و میخواستم بدونم کتابی هست که تست جامعی در مورد اعتماد به نفس داشته باشه؟
23 اسفند هم قرار بود کوچینگ دوم رو ایمیل کنید که تا الان ایمیل نکردید.
با تشکر
پاسخ

اصغر سحرخیز:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۱/۱۴

سلام صبح اولین شنبه کاری سال 95 بخیر و شادی ممنون و سپاسگزار میشوم شماره دوم کوچینگ را برایم ایمیل کنید ارادتمند سحرخیز دبیپاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۲/۲۳

سلام عالیه تشکر میکنم از آقای ساجدی من جزوه را جواب دادم و جواب ها را از روی توضیحات چک کردم ، حالا مربی رشد آقای ساجدی چگونه با استفاده از جواب هایی که داده ایم ما را راهنمایی میکنند و ؟ مرحله بعدی چیه؟
مچکرمپاسخ

حسین ایمانی
حسین ایمانی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۲/۲۳

سلام.
جدول نمرات اعتماد به نفس قسمت12-36 باید اصلاح بشه و بشه 21-36 .
اعتماد به نفس من شد 14 .پاسخ

مجید سبحانی مطلق:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۲/۲۳

سوالات بنیادی و خوبی بود ممنون از آقای ساجدی و دوستان تیم اجرایی همراهشونپاسخ

علیرضا هوشمندفر:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۱۲/۲۲

سلام
مرررررسی فوق العاده عالی بود.
فقط این پاسخها رو برای اقای ساجدی باید ایمیل کنیم؟؟پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید