امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

کاربرد قانون جذب

print send-to-friend
کاربرد قانون جذب
کد مقاله : ۶۸
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
بازدید: ۱۶۲۹
تعداد نظرات: ۴
   (۴ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

کاربرد قانون جذب

 

در این عالم، میلیاردها میلیارد انسان، هر لحظه با دنیایی آرزو سراغ کائنات می‌روند و از او می‌خواهند که آرزوهایشان را اجابت کند. پسری آرزو می‌کند که بهترین و پاکدامن‌ترین همسر نصیبش شود و دختری در شهری دیگر نیز هم زمان آرزوی یافتن بهترین و وفادارترین همسر را در دل می‌پروراند. تعطیلات عید فرا می‌رسد، مسافرت‌های نوروزی رونق می‌گیرند و خانواده‌ها برای دیدار با هم، راهی شهرهای دور و نزدیک می‌شوند و درست در بعدازظهر روزی بهاری این دو جوان در پیچ زندگی یکدیگر را پیدا می‌کنند. اینجاست که کائنات کار خودش را تمام شده فرض می‌کند و به سراغ آرزوهای انسان‌های دیگر می‌رود!

 

اما به واقع ما از قانون جذب چه انتظاری داریم؟!

ما انتظار داریم که به آرزوهای ما جامه عمل بپوشاند و خواسته‌های درونی‌مان را محقق سازد؛ برای مثال، ما از قانون جذب خانه‌ای زیبا می‌خواهیم اما این خانه از چه ساخته می‌شود؟ خوب معلوم است از آجر، سیمان، آهن، خاک و سنگ! اما این مصالح از کجا تامین می‌شوند؟ باز هم جواب معلوم است؛ از جایی همین دور و برها! به گمان بسیاری از افراد، قانون جذب پدیده‌ای جادویی است که از «هیچ کجاآباد» آرزوهای ما را فراهم می‌کند. در حالی که هیچ جادویی در کار نیست و قانون جذب آرزوهایمان را با داشته‌های اطراف مان فراهم می‌سازد. شما اسباب فراهم ساختن آرزوی دیگری و حتی همان آرزوی او می‌شوید و او نیز هم زمان آرزوی شما خواهد شد. عامل جادویی شدن قانون جذب همان دست نامرئی، اما توانمندی است که در و تخته را با هم جور می‌کند و پیوسته در حال چیدن اجزای مختلف هستی در کنار هم است.

 با دقیق شدن در این نکته، دیگر گله و شکایتی نخواهیم کرد که چرا همکار بغل‌دستی‌مان فردی اخموست، همسایه‌مان آن‌گونه رفتار می‌کند یا حتی رئیسمان شخص بداخلاق است! این افراد همان آرزوهای ما تا به امروز هستند. ما نیز در این لحظه، همان فردی هستیم که آن‌ها دقیقاً آرزوی بودن در کنارش را داشته‌اند! با این توصیف، بر طبق قانون جذب، هیچ زن و مردی حق ندارد که به دیگری سرکوفت بزند و بگوید: « تو حق من نیستی و ارزش من بیش از توست! » زیرا بنابر آرزوهایشان، آن دو آرزوی متقابل یکدیگر بوده‌اند.

 

این گونه نیست که قانون جذب برای بعضی از افراد عمل کند و برای برخی دیگر، که به آن باور ندارند، کارایی نداشته باشد. جذب یک قانون معنوی جهانی است که در هر زمان و مکانی کاربرد دارد؛ مثل قانون جاذبه! اگر رئیس نالایقی بالای سر کارمندانی مظلوم سبز شده و با زور و غرور پیش می‌رود، بی‌شک آن کارمندان جواب آرزوی تا به امروز این رئیس بوده‌اند و این رئیس پاسخ خواسته درونی آن کارمندان. البته این دلیل نمی‌شود که همیشه فردی مستبد را به عنوان مدیر بپذیریم، با این توجیه که خواست کائنات چنین بوده است؛ خیر، کائنات این اتفاق را ایجاد کرده، چون خواسته ما، تا به امروز، از کائنات چنین فرد مستبدی بوده است. اما اگر او را نمی‌پسندی، در همین لحظه، خواسته‌ات را تغییر بده. مطمئن باش که همه چیز دگرگون می‌شود!

 بهار آمده است. پنجره را باز کن و به فضای بیرون خیره شو. چه می‌بینی؟! صحنه زیبا و فرح بخش بهاری را! به تو تبریک می‌گویم زیرا آنچه می‌بینی همان چیزی است که چند لحظه پیش یا شاید اول زمستان آرزو کرده بودی. اما کمی صبر کن و پنجره را نبند. آن سمت پنجره، بهاری زیبا و با طراوت است که هنگام از راه رسیدن آرزوی نگاهی زیبابین را در دل گنجانده بود: اکنون، چشمان تو همان نگاه آرمانی بهار است. آیا کودکی که در آن‌جا نشسته کودک توست؟ چه چشمان زیبایی دارد و با چشمان زیبایش چه نگاه فوق‌العاده‌ای نثار تو می‌کند. این کودک همانی است که آرزو می‌کردی. این طور نیست؟اما عجله نکن! تو نیز همان پدر و مادر آرمانی‌ای هستی که این کودک از لحظه شکل گرفتن و در لحظه لحظه زندگی‌اش آرزو داشته است. ببین چگونه دستانش را به سمت تو دراز می‌کند تا در آغوشش بگیری! او تو را میخواهد و وقتی تو با جثه و بدن سنگینت برای در آغوش گرفتن او به سمتش می‌دوی، چیزی نیستی جر آرزوی آن کودک. آرزویی که کائنات او را به حرکت واداشته!

 شاید مدیر شرکتی چند کارمند نمونه، منظم و بی‌همتا نصیبش شود. در این حالت، معاون شرکت نباید گمان کند که با رفتن مدیر می‌تواند این کارمندان را در اختیار بگیرد. این کارمندان آرزوی آن مدیر هستند و مدیر هم آرزوی کارمندان. وقتی یکی از این‌ها از میان برود آن دیگری هم از بین خواهد رفت. در نتیجه هیچ کس حق ندارد درباره آنچه اکنون نصیبش شده است از کائنات گله‌مند باشد. اگر پنجره را باز می‌کنی و بهار را نمی‌بینی؛ اگر بچه بی‌ادب و ناسپاسی نصیبت شده یا در محله‌ای زندگی می‌کنی که احساس خوبی به تو منتقل نمی‌کند، آرزویت را عوض کن! بهار را طلب کن! از کودک خود ادب و سپاس بطلب و محله‌ات را تغییر بده. وقتی سکوت می‌کنی و معتقدی که سکوت علامت رضایتمندی است، این رضایتمندی بلافاصله به کائنات می‌گوید: «اگر دنیای من همین‌طوری باشد، اشکالی ندارد» و کائنات هم دنیای تورا همین‌گونه که هست برایت نگه می‌دارد!

 

آیا تا به حال به کارکرد جالب و فوق‌العاده قانون جذب دقت کرده‌اید؟!

آنچه اکنون در اطراف توست چیزی نیست جز آنچه تا به امروز خواسته بودی! اگر آن را نمی‌پسندی و دوستش نداری، تنها کافی است که آرزوی خود را عوض کنی؛ اما اگر آرزویت را عوض نکردی، دیگر انتظار معجزه را از سوی قانون جذب نداشته باش زیرا شرایط امروزی‌ات، تو را همین‌گونه که هستی، یعنی بی‌تفاوت و تسلیم، پسندیده و تو را برای آرزوی خودش انتخاب کرده ایت. مادامی که تو آروزی خود را عوض نکنی، نمی‌توانی از چنگ شرایط کنونی بیرون بیایی! هر اتفاقی که اکنون در اطراف مان رخ می‌دهد، هر غذایی که اکنون تناول می‌کنیم، هر لباسی که اکنون بر تن مان است، هر جایی که اکنون در آن قرار داریم همگی نتیجه آروز و خواسته خود ما هستند! البته همه آن‌ها همزمان آرزو و خواسته محیط مقابل مان نیز هستند.

 

یک پیشنهاد: اگر شرایط فعلی‌ات را نمی‌پسندی، رهایی از آن بسیار راحت است. بخواه و آرزو کن که شرایط تغییر کند. خواهی دید که دیگر طاقت ماندن در شرایط فعلی را نداری و بی‌اختیار به جایی منتقل می‌شوی که آرمان توست. تنها در این جابه‌جایی است که می توانی قدرت جادویی قانون جذب را از نزدیک حس کنی و از کارکرد فوق‌العاده آن حیرت‌زده شوی.

 

دانلود رایگان،قانون جذب،قانون جذب روابط

 

حتما از این مقالات را مورد مطالعه قرار دهید:

هفت اصل حیاتی برای فعال سازی قانون جذب

قانون جذب  چگونه فعال می شود؟

 

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

3 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
پری فتح الهی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۳/۲۶

سلام.عالی بود.پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۵

سلام مچکرم پاسخ

dibanaz h:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۴

عالی بودپاسخ

پارسا تویسرکانی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۸/۱۳

خیلی خوشم اومد عالی بودش,متشکرمپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید