امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
  • شروعی قدرتمند
1

نه روش برای بهبود مالی و پول

print send-to-friend
نه روش برای بهبود مالی و پول
کد مقاله : ۷۸
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
بازدید: ۲۴۸۴
تعداد نظرات: ۵
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

نه روش برای بهبود مالی و پول

 

1.لازم است گام اول را با توجه کافی بودن موجود یتان و تعریف شما از موفقیت بردارید

تعریف شما از موفقیت چیست؟ تعریف شما از موفقیت مالی چیست؟ برای رسیدن به اهداف چه ابزارهایی را در اختیار دارید و چه ابزارهایی را می توانید برای خود فراهم کنید.

 

2.توصیه می شود تفکرات تان را به قلم بیاورید

اگر دستیابی به موفقیت برایتان اهمیت دارد، ارزش نگاشتن را دارد. نوشتن به شما کمک می کند احساس تقید بیشتری به برنامه ها داشته باشید. نیازی نیست این برنامه ها، برنامه های کلان اقتصادی باشد. شما می توانید بنویسید که از این پس در برخی مسائل قصد کم کردن ولخرجی هایتان را دارید یا می خواهید درآمد تان را در راه هایی که کیفیت زندگی را بهبود
می بخشد استفاده کنید.اگر بتوانید تمامی مسائل را ریز و تا حدی مصداقی و واقعی بنویسید، بسیار بهتر خواهد بود. مرور کردن نوشته ها در هر روز توصیه می شود .

 

3.آشفتگی های موجود در اطراف تان را شناسایی و مسئولیت برطرف کردن آنها را به عهده بگیرید

همه ی ما کارهایی داریم که هر چند شاید کوچک باشند اما انجام آنها را به تاخیر انداختیم و چند کار انجام نشده به همین ترتیب در گوشه ای از ذهن مان تلمبار شده و اجازه نمی دهد فکر شما باز شده و در مورد مسائل مهم تمرکز لازم را داشته باشیم. پس بهتر است ابتدا وقتی بگذارید و تمام کارهای انجام نشده تان را با رعایت اولویت به پایان ببرید.

 

4.برنامه ای بریزید که منطقی، روشمند و معنادار باشد

حالا که تا حدی ذهن تان نظم و تمرکز لازم را به دست آورد ، وقت آن است که برنامه ریزی کنید ، یک برنامه ی عملی و چالشی. برنامه چالشی به برنامه ای می گویند که در عین قابل در دسترسی بودن ، رسیدن به آن تا حدی سخت و دشوار است. به بیان ساده تر نه آن قدر سخت و دست نیافتنی است که شما را ناامید کند و نه آنقدر راحت و ساده که انگیزه های شما را از بین ببرد، یک برنامه ی متعادل و انگیزشی. پر واضح است که با این توضیحات ، برنامه های احساسی و کوتاه مدت نمی تواند شما را به جایی برساند.

 

5.با گروهی از افراد متخصص کار کنید تا شما را کمک کنند

بگردید و افراد متخصص و دلسوز را که می توانند کمک حال شما در برنامه های تان باشند ، پیدا کنید. بدون مشورت با این افراد ، به عملی شدن برنامه ها نمی توان امید چندانی داشت. لازم هم نیست راه دور بروید ، سعی کنید از افراد دوروبرتان شروع کنید ، کم کم گزینه ی مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

 

6.فقط به عوامل علم اقتصاد اعتماد نکنید

بهتر است جایی هم برای سایر عوامل بگذارید. گاهی اوقات گرفتن دست یک نیازمند یا کمک مالی به کسی که از شما کمک می خواهد ، می تواند شما را زودتر به اهداف تان برساند ، البته باید شرایطی را هم در این امر رعایت کرد.

 

7.به دنبال راههای میانبر و فوری نباشید که سازگار نخواهند بود

اجازه بدهید مثالی بزنم تا این مساله به خوبی جا بیفتد .فرض کنید مادری در حال غذا دادن به کودک خود است ، این مادر بعد از هر لقمه ی غذا ، قد و وزن کودک خود را اندازه می گیرد تا ببیند چقدر بزرگ شده است! و از اینکه این لقمه ها تاثیری بر رشد کودک نداشته و او تغییری نکرده ناراحت و ناامید می شود. شاید مثال خنده داری باشد ، اما در واقع بسیاری از ما در مسائل زندگی خود این گونه عمل می کنیم و اجازه ی گذشت زمان برای تاثیر برنامه های مان را نداده و سریع ناامید می شویم. مشخص است که آن مادر اگر 6 ماه به طور منظم و با برنامه به کودک خود غذا دهد ، تاثیر آن را درک خواهد کرد ، ولی پس از 6 ماه .بنابراین انتظار معجزه آن هم در کوتاه مدت از برنامه های خود نداشته باشید. به طور پیوسته و مدام برنامه ها را اجرا کنید ، کم کم نتیاج آن را مشاهده خواهید کرد.

 

8.موفقیت های خود را هرچند کوچک تحسین کنید

در برنامه ریزی و به خصوص ابتدای آن با خود مهربان باشید. موفقیت های کوچک خود را جشن بگیرید و برای آن از خدای خود تشکر کنید. از همسر ، پدر و مادر ، دوست و آشنایان تان به خاطر کمکی که برای رسیدن به همان موفقیت کوچک به شما کردند، قدردانی کنید و بگویید که به کمک آنها در ادامه راه نیازمندید. این گام ها در بهبود بعد مالی زندگی و رضایت عمومی تان موثر خواهند بود. موفقیت مانند خیلی چیزهای دیگر فرآیندی است که به ندرت با کلیک کردن بر گزینه "بله" به پاسخ میرسد.

 

9.برنامه خود را به طور دوره ای مرور کنید و پیشرفت تان را به نمودار ببرید

گفتیم که به خود زمان بدهید ، اما این بدین معنی نیست که نسبت به نتیجه بی تفاوت باشید. سعی کنید دوره های زمانی - مثلا یک، دو یا سه ماهه -  برای ارزیابی عملکرد و بررسی نتایج برنامه های تان در نظر بگیرید. ممکن است به این نتیجه برسید که یک یا چند برنامه ی خاص نتوانسته بازده خوبی داشته باشد. پس بهتر است در مورد آن تجدید نظر کنید یا بالعکس، یک یا چند برنامه تاثیر بسیار خوبی داشته، آن را ادامه دهید.

 

 

در انتظار ادامه این نوشته هستم

4 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

کلمات کلیدی : موفقیت مالیپولموفقیت

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
فائزه حقیقتی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۹

درود..سپاسگذارم از مقاله های کاربردی سایت مرجع و عالی مدرسه ارزوها پاسخ

سبا بصیری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۲۰

به عنوان چند نکته تاثیر گذار متن بسیار جالبی بود مخصوصا مثالی که در نکته شماره7 ذکر شده بود اما برای من سوالاتی ایجاد کرد.مثلا اینکه چطور برنامه ریزی اصولی ای انجام بدیم؟چه شرایطی رو برای کمک به دیگران باید رعایت کرد؟و...
منتظر اطلاعات تکمیلی چیرامون این موضوعات هستم
سپاااسپاسخ

عباس صابری
عباس صابری:
illegal0 downvote1 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۷

سلام و سپاس
بسیار مفید بود.
متشکرم پاسخ

پروین  قادری
پروین قادری:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۷

سلام
بسیار عالی ومفید.................پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۷

سلام ممنون عالیهپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید