امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • شروعی قدرتمند
1

هفت اصل حیاتی جهت فعال سازی قانون جذب در زندگی

print send-to-friend
هفت اصل حیاتی جهت فعال سازی قانون جذب در زندگی
کد مقاله : ۵۹
تاریخ به روز رسانی: ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
بازدید: ۲۶۳۵
تعداد نظرات: ۹
   (۲ امتیاز دهنده)

به اشتراک بگذارید :

هفت اصل حیاتی جهت فعال سازی قانون جذب در زندگی


 

چه اتفاقی برای ما افتاده است که جذب برای برخی افراد به دلخواه شان رخ نمی دهد؟!

به طور کلی طی شش سال تحقیقات و آسیب شناسی ام در کشور عزیزمان ایران ، به نکاتی بسیار مهم دست یافته ام که تمایل دارم آنها را با شما به اشتراک بگذارم .  95 درصد مردم جامعه از حدود 10 دقیقه گفتگو کردن در روز با اطرافیان شان حدودا 8 دقیقه در مورد موضوعاتی صحبت می کنند که دوست ندارند آنها را تجربه یا داشته باشند . اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که مردم دائما در شکایت ، گله گذاری ، غر زدن و تکرار موضوعاتی هستند که بار ارتعاشی غیرمثبت را به همراه دارد . همانطور که مطلع هستید جهان، از ارتعاش انرژی های بینهایتی ساخته شده که این انرژی توسط  یک آگاهی مطلق احاطه شده است . به عبارتی می توان گفت هیچ موجودی از حیطه ی این آگاهی خارج نیست و آگاهی همه چیز را در بر گرفته است .

امروزه صحبت های زیادی در مورد عملکرد قانون جذب در اذهان عمومی به گوش می رسد به طوری که این قانون یک قانون انتزاعی است زیرا توسط خالق بزرگ به گونه ای بدون نقص طراحی شده است . مسئله ای که در میان مردم همیشه وجود داشته است، رد و تایید این قانون بسیار ساده است . در آموزه های کارگاه جذب در اکثر نقاط دنیا که به صورت تخصصی برگزار می گردد روی چند اصل مهم که مردم از آن آگاهی ندارند تاکید می شود. که در اینجا ما به آن ها خواهیم پرداخت :


1.اصل همترازی:

یکی از بنیان های قانون جذب خواسته تان « اصل همترازی » است . برای فعال کردن قانون جذب در جهت اهدافتان ، باید بین هدف، کائنات ( به هر چیز به غیر از من و خداوند کائنات می گوییم ) و خودتان همسویی یا هماهنگی ارتعاشی برقرار کنید . این هماهنگی ارتعاشی موجب جهت دار شدن آگاهانه ی تمام عوامل کائنات می شود و در دنیای فیزیکی آن خواسته را تجربه خواهید کرد . همتراز شدن شما مستلزم تدوام افکاری در راستای رسیدن به هدفتان است . تحقیقات دانشگاه MIT ثابت کرده است که اگر 80 درصد از ذهن تان را توجه و تمرکز اهدافتان اشغال کند ، اصل همترازی در سطح خوبی قرار خواهد گرفت .


2.اصل اقدام:

یکی از حیاتی ترین مواردی که اکثریت مردم قانون جذب را رد می کنند مسئله ی اقدامات ( اقدام منطقی و اقدام الهامی ) است  . در طی تحقیقاتم متوجه شدم وقتی که مردم فیلم راز یا موضوعاتی در مورد قانون جذب را مطالعه می کنند در انتظار معجزه ای خیالی و موهومی هستند و هیچگاه معجزه ای رخ نخواهد داد. آنها در این راستا مایوس و ناامید شدند و از آرزوهایشان دست کشیده و دچار روزمرگی می شوند . آنها هیچ اقدامی در جهت اهدافشان انجام نداده اند و منتظر معجزه ای بودند که نباید رخ می داد زیرا این گونه طلب کردن با اساس هستی و خلقت در تضاد است. به یاد داشته باشید که اقدام کردن سومین مرحله از سیکل عملکرد قانون جذب و بسیار هم حائز اهمیت است .


3.اصل تمرکز :

بارها شنیده اید که می گویند « روی هر چیزی توجه و تمرکز کنید همان را تجربه خواهید کرد ». این یک اصل بسیارمهم محسوب می شود که شما به آنچه دوست دارید بیندیشید نه هر آنچه که نمی خواهید. توجه روی مسائل مطلوبی که شما می پسندید می تواند خودانگاره ی شما را در مسیری جدید از آن قرار دهد که قادر است شما را به سوی آن چیز سوق دهد. هر آنچیزی که شما روی آن متمرکز می شوید در واقع به سمت آن، ارتعاشاتی ساطع می کنید که علاوه بر اینکه شما را به سمتش هدایت می کند، باعث جذب آن چیز به سوی شما می شود.

 

قانون جذب،تمرکز،جذب هدف،هدفگذاری


4.اصل مثبت اندیشی:

این اصل ، پایه ای است که نیاز به تمرین مداوم و منظم دارد. افکار برگزیده ی مثبت توسط  شما گزینش می شود نه دیگران. بنابراین آنچه در ذهن شما می گذرد همانند آب و هوای منطقه ای و موقتی است که باید بر اثر تکرار و تداوم زیاد، بر ضمیر ناخودآگاه شما بنشیند و همیشگی شود. برای جذب و خلق خواسته تان باید دائم المثبت باشید. منظور از مثبت اندیشی ذهنی ، همه چیز را مثبت دیدن نیست بلکه در هر رویدادی به دنبال نکات مثبت باشیم و همه چیز را همانگونه که هستند بپذیریم.  چند تمرین آگاهانه از مثبت اندیشی مطرح می کنیم :

 • تمام نکات مثبت روزانه تان را مکتوب کنید
 • بر روی داشته هایتان که جزو نعمات الهی هستند تفکر و تمرکز داشته باشید
 • با افراد کاملا مثبت و پر انرژی معاشرت داشته باشید
 • اهداف محرک و جهت دهنده انتخاب کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید
 • دیگران را همانطور که هستند پذیرا باشید و آنها را از صمیم قلب ببخشید
 • ارتباط مستقیم خود را با خداوند گسترش دهید
 • روزه ی مثبت نگری بگیرید ( مثبت گوش کنید ، مثبت مطالعه کنید ، مثبت ببینید ، مثبت سخن بگویید )

 

5.اصل هدفگذاری مکتوب:

حدود 95 درصد مردم یک جامعه هدف مشخص و شفافی ندارند و نداشتن هدف یعنی فقدان امید و آینده نگری در افراد. در دنیا فقط 3 الی 5 درصد از مردم اهداف خودشان را مکتوب می کنند و این راز بزرگی است که امروزه از آن پرده برداری شده است. همانطور که هر کلمه یا جمله در کائنات دارای انرژی و بازتاب فراوان است، آن کلمه بر روی کاغذ هم می تواند تا زمانی که به صورت نوشته است دارای ارتعاش باشد. مکتوب کردن، خود یک اصل قدرتمند در جهان هستی است که دلیل علمی آن ارتعاش همیشگی جملات یا کلماتی است که بر روی کاغذ از خود ساطع می شود و شخص را وادار به حرکت می کند. در علم روانشناسی این موضوع را در دهه ی اخیر اثبات شده است ارتعاش کلمات روی اجسام، مایعات و کل دنیا تاثیرگذار است. با چنین دستاوردهای جدید و مطلوبی تمامی اهدافتان را مکتوب و آنها را روزمره مرور کنید .


6.اصل فعال سازی نقطه جذب:

در جوامع این موضوع به کلی فراموش شده است که هر انسانی دارای نقطه ی جذب ( فاصله ی بازه ی زمانی مابین درخواست هدف در ذهن تا به عینیت تبدیل شدن آن خواسته را « نقطه ی جذب » می گوییم ) مختص به خودش است. اگر مبداء را تفکر در مورد هدف در نظر بگیریم و مقصد را رسیدن به آن هدف ، فاصله ی زمانی مابین این دو نقطه را نقطه ی جذب فردی  می نامیم . شما باید این بازه ی زمانی را به کوتاه ترین زمان ممکن برسانید . تمرین هایی را مطرح می کنیم که بتوانید مدت زمان جذب خواسته تان را سریعتر کنید :

 • روزانه زمان فعالیت مفیدتان را در جهت هدف تان بیشتر کنید.
 • توجه و توکل تان را به خداوند به عنوان خالقی که مهر تایید خلق خواسته تان را می زند بسیار بالا ببرید.
 • هر روز اقداماتی مثبت و گامی از پیشرفت در راستای هدفتان بردارید.
 • در زمان حال زندگی کنید و کارهای امروزتان را با انرژی پیش ببرید.
 • در لحظه شاد باشید و شادی را گسترش دهید.
 • زمانی را برای تمرکز و توجه به هدف تان اختصاص دهید و در مورد آن فکر کنید.


7.اصل باور :

نظام باورها، راهی روشن به سوی اهداف تان است . میزان باور شما و خلق خواسته تان رابطه ی مستقیمی دارد. باورهای انسان ها از میزان تجارب شان در زندگی و القائیات جامعه سرچشمه می گیرد. اما مسئله ی حساس و قابل تامل در جامعه این است که نوعی عارضه ی اپیدمی به نام « دیواره ذهنی » در ذهن افراد نقش بسته است که از باورهای محدود و مخرب محرکهای محیطی در ضمیرناخودآگاه شان نشسته است . در طی سالیان متوالی از عمر افراد، نظام باورهای آنها به گونه ای آهسته و نرم به صورتی شکل گرفته است که امروزه خود واقعی شان را تحت تاثیر هجوم مخرب از القائیات جامعه قرار داده است . برای برطرف ساختن چنین مسئله ای باید دست به کار شوید و دیواره ی ذهنی را در هم بشکنیم.

عواملی که می تواند دیواره ی ذهنی را در هم بشکند:

 • معاشرت و مشورت با انسانهای مثبت اندیش و موفق
 • بارگذاری مجدد ضمیرناخودآگاه با استفاده از تکرار عبارات تاکیدی مناسب
 • آموختن هنر تبدیل دردها و موارد غیر مثبت به مسائل مثبت گونه
 • تجسم متحرک و شناور در مورد اهداف آینده تان
 • شکرگذاری داشته هایتان و برشمردن آنها

 

نویسنده و محقق: بهداد ساجدی حسینی

مقاله چاپ شده در مجله راز

 

دانلود،دانلود رایگان،دانلود مقالات قانون جذب،وین دایر

در انتظار ادامه این نوشته هستم

15 نفر در انتظار ادامه این نوشته هستند

مطالب مرتبط

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
saeede kiyan:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۵/۰۳/۲۳

سلام استاد فوق العاده بود ممنون پاسخ

leila riyahi:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۲/۱۳

خیلی خوب بود استاد هربار که این مقاله رو میخونم به زندگی امیدوار میشم و به تواناییهام برای بهبود زندگیم ایمان میارم . مرسی از شما پاسخ

مهدی براتی
مهدی براتی:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۱۰/۱۰

عالی بود
سپاس گزارم ...پاسخ

افشین قمشلو:
illegal0 downvote0 | 0upvote
۱۳۹۴/۰۹/۱۶

;کاملا موافق هستم.عای بود.پاسخ

سینا رحیمی:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۹/۰۷

جامع و بسیار کامل بود بسیار ممنونپاسخ

فرشته عسکری راد:
illegal0 downvote0 | 1upvote
۱۳۹۴/۰۷/۲۳

عاااالی بود، متشکرم.پاسخ

فهیمه دایی جعفری:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۷/۱۹

درود فراوان بر شما............خیلی کامل و عالی بود............سپاس پاسخ

فریده فلاحی :
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۷/۱۸

واقعا عالی بود . خلاصه و مفید . سپاس آقای ساجدی پاسخ

مهدی صالحی:
illegal0 downvote0 | 2upvote
۱۳۹۴/۰۷/۱۸

سلام فوق العاده بود فکر کنم تیر خلاصی قانون جذب بود خیلی روشن شفاف تو ضیح داده شده بود
اگه میشد این مقاله را فایل صوتیش کرد خیلی عالیه
تشکر میکنم از مدیریت محترم سایتپاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار این سایت مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید